Glutamina – Co jest Co, korzyści, skutki uboczne i jak przyjmować

trening wstrząsnąć

Branży suplementów diety jest coraz częściej inwestują w produkty, aby zapewnić lepsze wzmocnienie definicji procesu i masy mięśniowej. Istnieje kilka oferowanych produktów, a wśród nich tych, którzy stoją na zewnątrz są białka serwatki i BCAA; Ale najnowsze badania stwierdziła, że ​​przystąpienie glutaminy jako sojusznika staje się coraz bardziej powszechne, ale jakie korzyści może zaoferować ten dodatek? Jakie kwoty składek oferowanych przez jego zastosowania?

Aminokwas ten jest bardzo powszechne w organizmie, a nawet może przyczynić się do wytwarzania. Badania wykazały, że mięśnie są przeszkoleni około 60% glutaminy. Można go znaleźć w obfitości w wielu narządach i jest niezbędna dla wielu funkcji naszego organizmu. Glutamina może być różnica trzeba, ponieważ przyczynia się do lepszego procesu syntezy białek. Można znaleźć glutaminy w kapsułce lub wersji proszku.

Do serwowania glutaminy 

Nasz organizm zachowuje się w celu utrzymania odpowiedniej ilości glutaminy we krwi, ponieważ pomaga transportu amoniaku i azotu we krwi.

Mięśnie są niezbędne do utrzymania odpowiedniej ilości glutaminy w organizmie tak sportowców i ludzi aktywnych fizycznie powinien być zorientowany suplementacji tych aminokwasów uniknąć okresy katabolizmu i niezakłóconego funkcjonowania metabolizmu.

Badania twierdzą, że glutamina może przyczynić się do poprawy wydajności w funkcji umysłowych, to jest przekształcany w kwas glutaminowy, a więc sprzyja syntezę GABA, ważnego neuroprzekaźnika.

Glutamina jest wykorzystywany jako źródło energii dla układu immunologicznego, co jest korzystne w okresach zmęczenia po treningu wysokiej intensywności.

Tzw przetrenowanie mogą mieć objawy ich choroby zmniejszone, jak to jest charakterystyczne dla niedoboru glutaminy. Termin ten jest używany w odniesieniu do wzrostu hormonu kortyzolu, który ma kataboliczny efekt, słabą wydajność podczas treningu, zmęczenie, zwłaszcza mięśni, nudności, a nawet wahania nastroju, więc możemy zobaczyć znaczenie, że stosowanie glutaminy można dodać do klimatyzacji fizyczny.

Glutamina może przyczyniać się do wzrostu poziomu glukozy. Badania zostały wykonane i zidentyfikował około 7 razy większą ilość glukozy zawartej przed spożywaniem suplementu.

Korzyści glutaminy

 • Oferuje on działanie antykataboliczne.
 • To przyczynia się do wzrostu mięśni.
 • Glutamina wspomaga układ odpornościowy.
 • Dodatek ten może przyczynić się do lepszego funkcjonowania jelit, co przyczynia się do lepszego wchłaniania substancji odżywczych w paszy oferowanych.
 • Stosowanie glutaminy może pomóc w braku równowagi hormonów po nadmiernym zużyciem ze szkoleń, które mogą korzystać nastrój.
 • Prawdopodobieństwo pojawienia się chorób zwyrodnieniowych zostaje zmniejszona z regularnym spożywaniem glutaminy.
 • Glutamina może przyczynić się do kontroli poziomu cukru we krwi, jak również pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu flory jelitowej.
 • Dodatek ten może znacząco pomóc w działaniach pamięci.
 • Glutamina wspomaga produkcję glutationu, który jest silnym przeciwutleniaczem dla organizmu. Produkcja ta może pomóc zapobiec utlenianiu tkanin i detoksykacji substancji.
 • To sprzyja eliminacji amoniaku z organizmu po wysiłku.

Przeciwwskazania glutaminy

Badania wskazują, że stosowanie glutaminy należy unikać przez diabetyków, ponieważ organizm zachowuje się w niezwykły sposób podczas metabolizmu glutaminy. W przypadku stosowania, muszą być monitorowane i / lub zgody lekarza i fizyczne pedagog.

efekty uboczne

Nie ma badań potwierdzających skutki uboczne spowodowane używaniem glutaminy. Jednak suplementacja glutaminy może później spowodować, że organizm, aby zmniejszyć naturalną produkcję niego.

Należy zwrócić się do suplementów stosowanych do badań może okazać się, że aminokwasy zamienne mogą spowalniać wchłanianie innych, to ważne jest, aby analizować przyjmowanej substancji.

Regularne stosowanie nadmiernych dawek glutaminy może prowadzić do przyszłego transportu nieefektywne aminokwasów w tkankach i zmniejszają wchłanianie składników odżywczych w jelicie i nerkach.

Glutamina nie muszą zużywać mogą spowodować konsekwencje w obecna, ale w przyszłości może zapewnić zmniejszenie stężenia aminokwasów takich jak leucyna, izoleucyna i Aliny.

Stosowanie glutaminy może także wzdęcia i zaparcia, i zaleca się, że osoby z chorobami nerek i wątroby odstąpić od stosowania tego suplementu, może to prowadzić do poważnych konsekwencji.

Jak przyjmować glutaminę

Sportowców i ludzi aktywnych fizycznie jeść nie więcej niż 20 gramów glutaminy dziennie. Badania wykazały, że minimalna dawka 5 gramów dziennie może już przyczynić się, ale konsumenci zaprzecza i mówi, że 10 gramów może zapewnić lepsze wsparcie.

Ze względu na kontrowersje, najlepsze czasy dla konsumpcji były odpowiednie i wybrany tryb wspólny:

 • We wczesnych godzinach porannych: Jeśli wziąć 5 gramów glutaminy czczo, intensyfikować glikogenu transportowej.
 • Przed treningiem: Można jeść 4-8 gramów glutaminy co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem treningu.
 • W posiłku po treningu: Zużycie 5 g po treningu może przyczyniać się do bardziej skutecznej regeneracji mięśni, a także powoduje normalizację stóp glutaminy wydatkowanej podczas aktywności fizycznej. Zaleca się spożywać bezpośrednio po zakończeniu działań.
 • Przy kolacji: Poprzez spożywanie 5 gramów glutaminy w ostatnim posiłkiem dnia, produkcja hormonu wzrostu mogą być korzyści i podczas snu, mięśnie pozostaną w stan anaboliczny.

ceny 

Glutamina ceny mogą wahać się od $ 38.00 do $ +284,00.

Gdzie kupić? 

Można kupić glutaminy w sklepach ze zdrową żywnością i sklepach naturalnej żywności. Sklepy internetowe oferują również usługę sprzedaży online, ale ważne jest, aby szukać odniesień co do wiarygodności wybranych witryn.

Czy doświadczyłeś suplementacji glutaminy? Jakie były wyniki? Jeśli nie, pomyśl o dołączeniu? Komentarz poniżej.