8 Korzyści peruwiańskiego Maca – do serwowania, efekty uboczne i dawkowanie

8 Korzyści peruwiańskiego Maca - do serwowania, efekty uboczne i dawkowanie

Wiele roślin, które wcześniej musiały używać źródłowych regionów zlokalizowanych jeszcze zostać odkryte przez naukę i stały się znane na całym świecie, spada w popularnym smaku. Maca przykład. Jest znany także jako peruwiański żeń-szenia i jest używany i czczony jako zioło lecznicze od czasów starożytnych, przez ludzi Inków.

Jaki jest peruwiański Maca?

Zużycie maca się to zarówno do jego wartości odżywczej obecność fitochemikaliów korzystnych dla zdrowia. Jest bogaty w składniki mineralne, w tym wapnia, potasu, żelaza, magnezu, fosforu i cynku. Zawiera także fitosterole, wiele niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, białko, węglowodany i błonnik.

Maca tam od tysięcy lat jest wykorzystywana przez andyjskich ludów w celach leczniczych związanych z płodnością, pożądania seksualnego, witalności i jasność umysłu.

W 2002 roku, badania wykazały również jego aktywność przeciwutleniającą, zwalczania różnego rodzaju reaktywnych form tlenu. Ponadto, roślina wydaje się pomagać w równowadze hormonalnej przez substancje, które nie działają bezpośrednio jako hormony, ale stymulują odpowiednią produkcję naturalnego, tak to się nazywa adaptogen.

Korzenia wytwarza się proszek, która może być spożywana bezpośrednio w tej formie lub zamknięty.

korzyści Peru Maca

Korzyści z maca są najczęściej identyfikowane przez popularnego tradycyjnego stosowania, ponieważ niewiele badań naukowych zostało zrobione na roślinie. Ale właściwości przypisane do niej sięgają tysięcy lat i jest ich kilka.

1. Zwiększenie libido

Jest to jedna z zalet maca znany od jakiegoś czasu, ponieważ jego stosowanie jest stymulowanie historię seksualną, wspólne pragnienie wśród ludności peruwiańskiej od 2000 lat temu. Niewiele badań zostało przeprowadzone, ale niektóre badania na zwierzętach wskazują na pewną właściwość afrodyzjak. potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić człowieka i zrozumieć, jak działa elektrownia, co substancje zaangażowany, itp, ale istnieje już wiele wskazań klinicznych, że własność. 

2. Zachęcanie płodność

Z badań przeprowadzonych do tej pory, nie ma dowodów, że maca może zwiększyć liczbę plemników u mężczyzn, co zwiększa płodność. Wielu pracowników służby zdrowia i pacjentów zgłosiło poprawę czynności hormonalnej i zwiększona płodność zarówno u mężczyzn jak i kobiety są takie same korzyści z maca.

3. równowaga hormonalna

Równowaga hormonalna musi być ściśle kontrolowane przez organizm, ponieważ hormony działają w bardzo małych stężeniach i zarządzać liczne funkcje biologiczne. Ale hormonalne mechanizmy kontroli ciała może czasami zawodzą, prowadząc do niedoborów lub nadmiarów i wielu chorób.

Peruwiański maca wydaje się działać, aby kontrolować stymulacji wytwarzania hormonów przez przysadkę mózgową i podwzgórza, „Centra” z kontrolą układu hormonalnego u ludzi. kontrolują innych gruczołów w całym organizmie, a tym samym polepszenia produkcji hormonu w nadnerczach, tarczycy, trzustki, jajników i jąder.

4. Zwiększona energia

Dzięki zastosowaniu kilku dni, poziom energii i wigoru już wskazują na dużą poprawę, w tym wielu sportowców używać maca zwiększenia wyników sportowych.

Maca zawiera złożone węglowodany, które są doskonałym źródłem energii, jak również witaminy z grupy B, które biorą udział w reakcjach biochemicznych, które prowadzą do wytwarzania energii.

5. Pomoc w kontrolowaniu objawów menopauzy

Korzyść z maca pomaga modulacji hormonalnej menopauzy kobiety, których objawy są spowodowane brakiem równowagi w produkcji żeńskich hormonów. Peru Maca pomaga w łagodzeniu uderzeń gorąca, charakterystyka tym etapie, a także pomaga w objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego u kobiet w wieku rozrodczym.

Ponieważ zawiera wapń, może pomóc w zapobieganiu osteoporozie podczas menopauzy bardzo częste.

6. Mental Clarity

Wśród korzyści z maca jest również poprawa zdrowia psychicznego. Wiele osób zgłasza coraz lepsze uzasadnienie, ostrość i jasność myśli, aby suplementacja z bulwy.

7. Stabilizacja nastrój

Zakład wydaje się również, aby pomóc w poprawie pewnych zaburzeń nastroju, łagodzi przypadki niepokoju, stresu, depresji i ciągłe wahania nastroju.

8. Poprawia skórę

Kolejny ważny element korzyści z maca wydaje się być w stosunku do problemów skórnych. Dla wielu ludzi, przyczynia się do poprawy trądzik i wypryski i zmniejszyć czułość i zwiększyć tolerancję na bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach.

Jak stosować lek i dawkowanie

Podanej dawce jest na ogół od 500 do 1200 mg dziennie, ale badania stosowane 1500 i 3000 mg podzieloną na trzy dawki dzienne dla poprawy męskiego pożądania seksualnego, jednakże znalezienie różnych wyników na skuteczność tych dwóch dawkach. Zaleca się, jeśli zaczniesz leczenie niższych dawkach i są wzrosła z czasem. Lekarz lub dietetyk może ustalić z większą pewnością optymalnej dawki dla ciebie, to jest zawsze ważne, aby skonsultować się z profesjonalnym podczas rozpoczynania leczenia z wszelkimi dodatkami.

Dobrą alternatywą, aby uzyskać korzyści z maca jest włączenie go do przygotowania wielu potraw takich jak sałatki, napoje, witamin, gorących potraw, zup, soków i kawy, uważając tylko, aby uniknąć nadmiernie wysokich temperatur, które mogą doprowadzić do utraty ich własności.

Wcześniej smak może wydawać się nieco dziwne, ale to zależy od tego, na którym żywność jest przyczyną mieszaniny w przypadku zużycia proszku i po pewnym czasie można się przyzwyczaić.

efekty uboczne

Maca okazała całkiem bezpieczny, jeżeli jest spożywany w dawkach powszechnie określonych i skutki uboczne nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Jednak, jak każdy inny dodatek, jest to konieczne w celu uniknięcia nadmiernej konsumpcji. Ze względu na wpływ na równowagę hormonalną, nadmierne ilości śmieci może prowadzić do braku układu hormonalnego i spowodować poważne konsekwencje. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy po spożyciu roślin, należy natychmiast przerwać stosowanie i skonsultować się ze służbą zdrowia.

Przeciwwskazania

w ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować peruwiański maca ponieważ nie ma danych do udowodnienia ich bezpieczeństwa w tym okresie.

Ludzie z żadną chorobą, która jest hormonem wrażliwe powinny unikać spożywania korzenia. Przykładami są rak piersi, macicy i raka jajników lub macicy, endometriozy, zwłóknienia. Podobnie, każdy stan, który może mieć wpływ ekspozycji na estrogeny stwarza zagrożenia podczas spożywania maca, ponieważ roślina może nasilać działanie estrogenów.

Wiesz już tych korzyści maca dla zdrowia i kondycji? Czy jesteś gotów, aby spróbować tego dodatku? Komentarz poniżej!