Ginkgo Biloba – do serwowania, korzyści, skutki uboczne i Oznaczeń

Ginkgo biloba

drzewo źródło chiński używany w medycynie przez tysiące lat, ginkgo biloba służy do leczenia i zapobiegania wielu problemów zdrowotnych.

Naukowcy wiedzieli, że liście Ginkgo biloba zawiera flawonoidy i terpenoidy - zarówno przeciwutleniacze - Fighting wolne rodniki i zapobiega cząsteczki te powodują uszkodzenia komórek.

do serwowania

Zgodnie z University of Maryland w Stanach Zjednoczonych, ginkgo biloba jest stosowany w leczeniu powikłań układu krążenia, zapobiegania i leczenia chorób neurodegeneracyjnych, poprawiają wzrok, zmniejszyć bóle menstruacyjne i poprawić funkcjonowanie mózgu.

Jak to działa?

Badania wykazały, że Ginkgo biloba stymuluje wytwarzanie tlenku azotu gazu zwiotczających ściana tętnicy rozszerza naczynia i poprawia dopływ krwi. Te właściwości miłorzębu japońskiego poprawia krążenie, działanie, co z kolei przyczynia się do funkcjonowania mózgu, wzroku i układu słuchowego.

W tym konkretnym przypadku chorób takich jak choroba Alzheimera, roślina może zakłócać mechanizmów mózgowych, które utrudniają myśl i utrudniają powstawanie i zachowanie wspomnień.

Liść x Nasiona

W całym artykule, kiedy mówimy o właściwościach Ginkgo biloba, tak naprawdę mówimy o liściach rośliny, ponieważ koncentruje się jego główne zalety.

Ponadto, ginkgo biloba nasiona są toksyczne i nie są stosowane w produkcji suplementów tradycyjnie znalezionego na sprzedaż.

Korzyści z Ginkgo biloba

Oto jak właściwości miłorzębu zapewnić korzyści dla zdrowia i kondycji. Więc, co i tak dobry?

1. sojusznikiem w zwalczaniu stresu i depresji

Najczęstszym rekomendacja dla tych, którzy są zestresowani jest dokładnie zmniejszyć stres. Tak, wydaje się logiczne, nie? Ale wiemy, że nie zawsze łatwo jest zostawić wszystkie zmartwienia na bok i umieścić umysł w prawie stałym stanie spoczynku.

Naturalny sposób na relaks i zmniejszyć wahania nastroju cechą depresji jest codzienne korzystanie z miłorzębu japońskiego. W kontrolowanych badaniach, naukowcy odkryli, że ochotnicy, którzy otrzymali ginkgo biloba suplementacji mogli lepiej radzić sobie ze stresem.

Wynik ten jest spowodowany najprawdopodobniej do działania Ginkgo biloba hormonów stresu - kortyzolu i adrenaliny szczególnie. Dlatego, nawiasem mówiąc, naukowcy sklasyfikowany jako ginkgo biloba rośliny adaptogen: to naturalny sposób podnosi zdolność organizmu do wytrzymania sytuacje, które powodują problemy i powodować problemy.

Tak (zawsze z porady lekarskiej), Ginkgo biloba mogą być użyteczne w leczeniu osób z zaburzeniami uogólniony lęk, depresja, napady paniki, a nawet fobii społecznej.

2. Łagodzi dolegliwości PMS

Kobiety, które cierpią z powodu skurcze, wzdęcia i wahania nastroju podczas cyklu miesiączkowego mogą korzystać z wykorzystania Ginkgo biloba.

Zgodnie z opublikowanym w 2009 roku badania w Journal of Alternative i medycyny komplementarnej, kobiety, które przyjmowały suplement trzy razy dziennie od 16 dnia cyklu, w którym były one aż do 5. dnia cyklu odnotowano ustąpienie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

3. Naturalne leczenie impotencji

Nie możemy powiedzieć, że ginkgo biloba zastąpi słynną niebieską pigułkę, ale naukowcy już wiedzą, że roślina może być stosowany w leczeniu impotencji. To dlatego, że główną przyczyną problemu jest niski przepływ krwi przez penisa - może to być nawet wynikiem miażdżycy.

I, jak już widzieliśmy, ginkgo biloba zwiększa przepływ krwi, efekt, który może poprawić nie tylko długość i jakość erekcji. Badania kliniczne wykazały, że suplementacja przez sześć miesięcy z ginkgo biloba był odpowiedzialny za poprawę w przypadkach impotencji do połowy uczestników badania.

4. To przynosi ulgę dla chromania

Stan, który charakteryzuje się bólem i uczuciem skurcze nóg - to pogorszyć z praktyką działań, takich jak chodzenie i działa - chromanie przestankowe jest spowodowany przerwaniem dopływu krwi do tętnic kończyn dolnych.

Tak więc, komórki mięśniowe, którzy cierpią z problemem się mniej tlenu, i staje się akumulacji kwasu mlekowego w nogach (powodując ból).

Będąc stymulującego krążenie, ginkgo biloba jest wskazany w leczeniu chromania przestankowego, ponieważ może odblokować możliwych punktów z miażdżycą tętnic w nogach.

Opublikowane w 2000 roku w American Journal of Medicine, meta-analiza ośmiu badaniach oceniano wpływ ekstraktu z Ginkgo biloba u osób z chromaniem przestankowym. Siedem z nich wykazały, że roślina była bardziej skuteczna niż placebo w promowaniu wzrostu odległości, że pacjenci z warunkiem w stanie chodzić bez bólu.

Wzięte razem, wszystkie osiem studia wzrosła (średnio) w odległości 34 metrów, że uczestnicy badania mogli chodzić z niewielkim dyskomfortem.

W uproszczeniu można powiedzieć, że Ginkgo biloba poprawia ból nogi, gdyż zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, a tym samym zmniejsza gromadzenie się związków, które mogą wywoływać ból podczas chodzenia.

5. Parkinsona

Nauka nie uderzyć młotkiem, ale uważa się, że brak dopaminy w mózgu jest odpowiedzialna za drżenie, brak koordynacji mięśniowej i charakterystycznej sztywności choroby Parkinsona.

Możliwe jest, że w połączeniu z innymi metodami leczenia, ginkgo biloba jest przydatne w zmniejszaniu objawów choroby Parkinsona, ponieważ zwiększa krążenie krwi w mózgu, co z kolei umożliwia bardziej dopaminy krążyć obszary, które wymagają neuroprzekaźnika.

6. Vision

Chociaż we wczesnym stadium, niektóre badania kliniczne wykazały, że ginkgo biloba może przynieść korzyści dla zdrowia oczu. Oprócz zwiększenia przepływu krwi do oczu, roślin zmniejsza też uszkodzenia oksydacyjne plamki i siatkówki oka rogówki.

We włoskim badaniu z 27 uczestników, osób z jaskrą, którzy otrzymywali 120 mg Ginkgo biloba dziennie przez osiem tygodni wykazały poprawę wzroku.

7. Weight Loss

Chociaż nie ma badań wykazujących, że ginkgo biloba cienkie, ale wielu zwolenników teorii uważają, że niektóre z właściwości tej rośliny może być dieta pomocniczy.

Można by mieć wysoką zawartość flawonoidów, które są również obecne w zielonej herbacie i sprawdzone, aby zwiększyć metabolizm.

Ginkgo biloba może również pomóc schudnąć, ponieważ zawiera terpenoidy, naturalne substancje, które zwiększają przepływ krwi. Ponieważ elewacja przepływu krwi to tylko jedna z korzyści płynących z ćwiczeń aerobowych, badaczy teoretyzować, że terpeny mogą również promować przyspieszenie metabolizmu.

8. Zwiększa pamięć i funkcje poznawcze

Oto niektóre z korzyści płynących z ginkgo biloba większość badanych przez naukowców, ponieważ nauka wykazała, że ​​roślina poprawia przepływ krwi w mózgu.

Dziesiątki badań wykazało bezpośredni związek między wykorzystaniem Ginkgo biloba i polepszenia stężenia i zdolności poznawczych. Suplement również zmniejsza zmęczenie umysłowe i poprawia wydajność Zarządu jako całości.

Ale to nie tylko przez swoich operacji w krążeniu że miłorząb korzystnie oddziałuje na mózg. Wiele neuroestimulantes właściwości tego związku wynika z obecności antyoksydantów, które zmniejszają zapalenie i zwalczać stres oksydacyjny powodowany przez dojrzewanie lub zwyrodnieniowych chorób.

Naukowcy z Uniwersytetu w Monachium, Niemcy, uznał, że zdrowi dorośli wykazały znaczną poprawę funkcjonowania mózgu (mierzonej przez samookreślenie) i jakości życia po użyciu Ginkgo biloba w ciągu czterech tygodni.

W porównaniu z grupą placebo uczestnicy, którzy otrzymali Ginkgo biloba wykazało również lepszą wydajność silnika i stabilność emocjonalną.

W innych badaniach, w dawce 240 mg dziennie przyniósł korzyści nie tylko pamięci, ale może również pomagać w leczeniu objawów ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi).

9. Alzheimer

Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem, który działa głównie w hipokampie, a niewielka struktura położona w lędźwiach skroniowym mózgu, uważany za główne „siedzibę” naszej pamięci.

To działanie acetylocholiny umożliwienia komunikacji między neuronami i pomaga w tworzeniu pamięci. Niski poziom neuroprzekaźnika w mózgu zostały powiązane z chorobą Alzheimera.

Badania wykazały, że Ginkgo biloba zwiększa zdolność acetylocholiny do wiązania się z receptorem, co zwiększa ich działanie mózgu. Tak więc, biorąc Ginkgo biloba dziennie może spowodować, że mózg pochłanianie acetylocholiny i w jakiś sposób bardziej chroniony przed choroby Alzheimera i innych chorób związanych z pogorszenia funkcji neurologicznych, takich jak otępienia.

W podwójnie ślepej próby (czyli ani uczestnicy lub autorzy badania były świadome, którzy otrzymywała suplement lub placebo) opublikowanego w Human Psychopharmacology, osoby z demencją lub chorobą Alzheimera, którzy używali ginkgo biloba przez trzy miesiące pokazały znacząca poprawa ich poziomu uwagi, pamięci i funkcji poznawczych.

Ginko Biloba kierunki

Korzystanie z Gingko biloba jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, którzy chcą poprawić funkcjonowanie układu nerwowego, poprawiają pamięć, zwiększyć wydajność mózgu w zadaniach poznawczych lub poprawić krążenie krwi w kończynach dolnych.

Roślina nadaje się również dla tych, którzy cierpią na hemoroidy, astma, fibromialgii, bólów głowy, impotencja, brak libido, słabego krążenia i innych schorzeń związanych ze zmianami przepływu krwi.

efekty uboczne

Zgodnie z Mayo Clinic, korzystanie z miłorzębu japońskiego na okres do sześciu miesięcy nie wydaje się, aby przynieść większe zagrożenie dla zdrowia. Niektórzy ludzie mogą cierpieć z mniej poważnych skutków ubocznych, takich jak ból brzucha, swędzenie skóry, zawroty i bóle głowy.

Z drugiej strony, zgodnie z University of Maryland, istnieją doniesienia (sprzeczne, ponieważ nie ustala przyczyny i skutku, ale tylko korelacji) wewnętrznego krwawienia u osób, które były wykorzystujących suplementu.

Inne możliwe skutki uboczne miłorzębu japońskiego:

  • Spadek ciśnienia krwi;
  • Obniżony poziom insuliny we krwi;
  • Zaparcia.

Jak rozrzedza krew i zmniejsza krzepliwość zdolność organizmu, miłorząb dwuklapowy należy unikać przez ludzi, którzy biorą leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna.

Inne przeciwwskazania Ginkgo biloba: nadciśnienie, historia raka lub choroby serca, a stosowanie leków przeciwdepresyjnych, przeciwdrgawkowych lub innych osób, które są metabolizowane w wątrobie.

Jak wziąć

Obecnie wskazówki ma trwać od 80 do maksimum 240 mg Ginkgo biloba dziennie. Ogólnie rzecz biorąc, główne badania dotyczące miłorzębu japońskiego stosowanie większych dawek w celu oceny korzyści z zakładu. To dlatego, że pewne właściwości Ginkgo biloba się widoczne dopiero wtedy, gdy produkt stosuje się w wysokich stężeniach (powyżej 120 mg na dobę).

Jeśli więc rozważyć zastosowanie suplementu do określonego warunku, należy porozmawiać z lekarzem o możliwości podejmowania Ginkgo biloba trzy razy dziennie (3 kapsułki 80 mg każda).

Aby uniknąć dyskomfortu żołądkowego, brać suplement podczas głównych posiłków.

cena

Cena ginkgo biloba wynosi około US $ 32.00 w opakowaniu z 30 tabletek po 80 mg każda. Dodatek marką sprzedaje produktu online R $ 84.00 opakowania 240 tabletek po 60 mg każda.

Dodatkowe informacje:

  • Amieva H, C Meillon, Helmer C Barberger ciasto-P Dartigues JF. Ginkgo biloba ekstrakt i długotrwałe pogorszenie funkcji poznawczych: badanie populacyjne obserwacji 20-lat. PLoS ONE 2013, 8 (1) :. E52755. doi: 10.1371 / journal.pone.0052755. Epub 2013 11 stycznia.
  • Snitz BE i wsp; Ginkgo Ocena Pamięci (GEM) badanie detektywi. Ginkgo biloba Zapobiegania spadek zdolności poznawczych u osób starszych: randomizowanego badania. JAMA. 23 grudnia 2009; 302 (24): 2663-70.
  • Nathan P. Czy poznawcze efekty wzmacniające miłorzębu japońskiego być wyjaśnione przez jego farmakologii? Med hipotez. 2000 Dec; 55 (6): 491-3.
  • Ozgoli G Selselei EA Mojab M, et al. W randomizowanym, kontrolowanym placebo z Ginkgo biloba L. w leczeniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego. J Med 2009 Altern Uzupełnienie ;. 15: 845-51.
  • http://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/ginkgo/background/hrb-20059541
  • http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/ginkgo-biloba

Już wiedział, Ginkgo biloba i służący do naszego organizmu? Czy jesteś gotów, aby spróbować tej suplementacji, w jakim celu? Komentarz poniżej.