Tongkat Ali działa? Korzyści, efekty uboczne i porady

Tongkat Ali działa? Korzyści, efekty uboczne i porady

Tongkat Ali (lub Eurycoma longifolia) jest tradycyjny herb w Azji Południowo-Wschodniej, który został wykorzystany długo jak naturalny afrodyzjak, tonik i energii. Jak cała roślina lecznicza, jest jeszcze wiele tajemnic i wątpliwości wokół ich zużycia i efektów, ale niektóre informacje mogą pomóc tym, którzy chcą nie tylko słuchać gorzki korzeń, ale zrozumieć ich korzyści zdrowotne z tych, którzy zdecydują się wziąć.

Jak to działa?

Badania pokazują, że Tongkat Ali zwiększa liczbę plemników i testosteronu, męskiego hormonu odpowiedzialnego za libido i kobiecego pożądania seksualnego. Inne korzyści, które przynosi wzrost testosteronu wzmacniają układ odpornościowy, siły, redukcji tkanki tłuszczowej, jak i dla tych, którzy praktykują aktywności fizycznej, zwiększenie masy mięśniowej oraz zwiększenie regeneracji po treningu.

Jednym z jego składników pomaga również zmniejszyć SHBG (globuliny wiążącej hormony płciowe Carrier), odpowiedzialne za konwersję testosteronu do estrogenu, który jest również związany ze wzrostem poziomu hormonu męskiego.

I Tongkat Ali działa?

Według badań naukowych, gdy podjęte w odpowiedniej dawce z dobrych zaleceń, Tongkat Ali jest bezpieczny i współpracuje ze sprawdzonymi efektów. W doświadczeniach przeprowadzonych na myszach laboratoryjnych, pożądanie seksualne z grupy, w której zastosowana Tongkat Ali wzrosła, a ich poziom ejakulacji wzrósł w okresie, w którym nie brały korzeń.

Mity i tajemnice

Ze względu na jego popularnej efekcie wiele plotek i nieprawdziwych informacji krążących o korzeniach, z których wiele jest generowanych przez firmy, które sprzedają produkt, starając się zwiększyć sprzedaż. Jednym z tych mitów jest to, że jakość Tongkat Ali może się różnić w zależności od regionu, w którym został obsadzony.

Nie ma dowodów takiego zdarzenia, a jedynie zaniepokojenie pochodzenie korzenia musi być ze względu na wiele firm, fałszować, albo sprzedać inne zioła w celu zwiększenia swoich zysków w niższej cenie. Jednak nie ma znaczenia, jeśli korzeń jest z Malezji lub Wietnamu, na przykład, jak obie będą miały taki sam skład.

Innym powszechnym mitem dotyczące gorzki korzeń jest konsekwencja w którym jest spożywana dokonać zmian w ich życie. W przeciwieństwie do wielu leków i substancji, zużycia świeże lub spożywać korzenie w jego pierwotnej formie, ma taki sam efekt jak jego spożywania w proszku, na przykład, naturalne zużycie korzenia jest nawet znacznie praktykowane w ich krajach source.

Czego nie może zrobić, to mieszać Tongkat Ali z innymi ziołami, ponieważ nie potencializarão jego skutków, w przeciwieństwie do tego, może wpłynąć negatywnie na wynik.

efekty uboczne

Mimo że medycyna naturalna, Tongkat Ali ma przeciwwskazań i skutków ubocznych, takich jak każdej innej substancji naturalnych. Nawet jeśli jesteś pewien ich pochodzenia i czystości, korzystanie z korzenia może przynieść efekty uboczne jak bezsenność, ze względu na jej silne działanie energii, a zatem nie jest zalecane, na przykład dla tych, którzy już cierpią z powodu braku snu lub być spożywane przed snem. Brak ciągłego snu może spowodować jeszcze poważniejsze szkody dla zdrowia, dlatego należy unikać do maksimum, jeśli chcesz śledzić zdrowego stylu życia.

By działać jako wzmacniacz poziomu testosteronu, Tongkat Ali może również powodować nadmierny wzrost temperatury ciała - jak ktoś, kto czuje się po wysiłku fizycznym - które nie mogą być uciążliwe podczas zimnych dni, ale może być łatwo wyczuć i niewygodne dla krajów takich jak Brazylia.

Innym czynnikiem, który należy obserwować to, że wzrost poziomu testosteronu może powodować agresję i drażliwość, a także wzrost częstości akcji serca i należy unikać dużych dawek dla osób z problemami układu krążenia lub nadwrażliwości.

Końcówka sukces: Wagi

Przed wszystkimi informacjami o zużyciu Tongkat Ali, istnieje tylko jedno słowo: równowaga. Chociaż okazało korzyści, to jest zawsze dobry, aby uzyskać rekomendację od lekarza lub przynajmniej dokonać wstępnej obserwacji przed rozpoczęciem leczenia tego gorzkiego korzenia i afrodyzjak.

Dostać go w pewnych i wiarygodnych lokalnych dawkach pomaga również mieć możliwie najlepsze doświadczenia z tego środka prawnego, które używane w sposób odpowiedzialny, jeśli może przynieść korzyści nie tylko z miłości i życia seksualnego, ale także wzrost energii i dostarczanie tych, którzy praktykują wszelkiej aktywności fizycznej.

Dodatkowe źródło:

  • Korzyści z Tongkat Ali dla Mężczyzn Enhancement - Globalny Healing Centre
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o Tongkat Ali Extract - Menprovement

Czy kiedykolwiek próbowałeś biorąc Tongkat Ali? Służy do zwiększenia energii w szkoleniu lub poprawić swoje życie seksualne? Komentarz poniżej.