chlorek magnezu – Korzyści, Side Effects Co i jak przyjmować

chlorek magnezu

chlorku magnezu jest bardzo ważne i istotne mineralny do życia zarówno ludzi jak i zwierząt. Bez niego organizm nie byłby w stanie utrzymać płynów w naczyniach krwionośnych, przeprowadzić transmisje nerwowe, przenieść mięśni, lub utrzymać prawidłową czynnością nerek. Ponieważ jednym z głównych elektrolitów minerały ciała, chlorek magnezu spełnia wiele funkcji i jest szybko wydalany z ciała.

Jaki jest chlorek magnezu?

Chlorek magnezu jest dodatek mineralny stosuje się do zapobiegania i leczenia niedoboru magnezu we krwi. Magnez jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania komórek, nerwów, mięśni, kości i serca. Typowo, dobrze zbilansowanej diety zapewnia wystarczające do normalnych poziomów magnezu we krwi. Jednak pewne sytuacje powodują, że organizm do utraty magnezu szybciej niż dieta może zastąpić.

Sytuacje te obejmują leczenie diuretykami i leków stosowanych w nadciśnieniu tętniczym, alkoholizm, nieodpowiednia dieta, ciężkiej biegunki, częste wymioty, zaburzenia wchłaniania jelitowego i żołądka i źle kontrolowaną cukrzycą.

Niektóre produkty spożywcze, takie jak orzechy, całych ziaren, ziarna i szpinaku, jest bogatym źródłem magnezu i chlorku magnezu dodatków nie są konieczne, jeżeli korpus ma niedobór minerału.

Występuje w absorpcji chlorku magnezu? 

Magnez jest niezaprzeczalnie terapeutyczny dla ludzkiego organizmu, ale dużo nie powiedział o rodzaju i jakości różnych form magnezu.

Nie wszystkie rodzaje magnezowe zapewniają te same korzyści rozpoznawalne. Podobnie jak inne minerały do ​​wartości odżywczej, magnez występuje w różnych formach organicznych i nieorganicznych w przyrodzie, a każda z nich ma różne stopnie wydajności w nasze zdrowie, więc musimy wiedzieć, w jaki sposób podjąć.

tlenku magnezu, na przykład, jest najczęstszą postacią magnezu sprzedawane w aptekach i sklepach spożywczych, lecz badania wykazują, że jego wchłanianie jest niska.

Naturalne zjawisko chlorku magnezu wykazują zwiększoną biodostępność i lepsze korzyści dla zdrowia. Jego terapeutyczne zastosowanie jest szczególnie zalecane ze względu na szybkość jego działania.

Jak wziąć chlorek magnezu?

Chlorek magnezu, po podaniu doustnym, jest lepiej absorbowany czy z posiłkiem. Służy również do zmniejszenia bólu brzucha i biegunkę o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Każda dawka powinna być przyjęta z pełnym szkła (240 mililitrów) wody.

Jeżeli komunikat jest wlot przedłużonego uwalniania dojelitowych kapsułek, rozdrobnić lub żucie kapsułki nie uwolnienia całej zawartości na raz, co zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Jeśli używasz ciekłej postaci produktu, dokładnie odmierzyć dawkę. Jeśli używasz zawieszenie, wstrząsnąć butelką przed każdą dawką.

regularnie i w ustalonym czasie przyjmowania leku codziennie w celu uzyskania maksymalnych korzyści z niego. Pamiętaj, że dawka jest na podstawie stanu zdrowia i odpowiedzi na leczenie zależy od niego, więc nie należy zwiększać dawki lub spożycie czasu poza podaną na etykiecie lub przepisane przez lekarza. Nadmiar magnezu w krwi może spowodować poważne skutki uboczne.

Dopuszczalnego limitu dla dorosłych wynosi 350 mg na dzień.

Korzyści z chlorku magnezu

1. Jest to korzystne dla żołądka

chlorek magnezu, ma zasadniczą rolę w produkcji kwasu solnego w żołądku. Niektórzy ludzie po prostu nie produkują wystarczającej ilości kwasu solnego (HCl), co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych związanych z metabolizmem i wchłaniania składników odżywczych. Jak się starzejemy, produkcja HCl w żołądku zmniejsza się, często dramatycznie.

Zastosowanie chlorku magnezu jako dodatek może również zmniejszyć wiele problemów związanych ze zmniejszonego wydzielania kwasu żołądkowego w żołądku, takich, jak zaburzenia wchłaniania witamin i minerałów, złe trawienie i zwiększonej podatności na działanie bakterii, wirusów i drożdży, które przechodzą przez jelit.

Chlorek magnezu zwiększa wydzielanie kwasu żołądkowego, tym samym zwiększenia absorpcji magnezu i wchłanianie, a także poprawę wydajności układu pokarmowego, jak całość, tworząc idealne warunki dla przyswajania mikroelementów istotnych ważnych dla zdrowia, zwłaszcza, że ​​z wiekiem.

2. Olej chlorek magnezu jest korzystne, gdy są stosowane miejscowo

Stosowanie chlorku magnezu jest skuteczny w leczeniu różnych objawów, w tym te związane z skórę, mięśnie i układu nerwowego. Wśród nich można wymienić łuszczycę, skurcze mięśni, problemy ze snem i więcej.

Niewielka Badanie przeprowadzone przez dr Normana Shealy, założyciel Amerykańskiego Holistic Medical Association, przewiduje udokumentowanych badań dotyczących wpływu miejscowego chlorku magnezu w chemii krwi. Dr Shealy stosunku wewnątrzkomórkowego poziomu magnezu u osobników przed i po okresie codziennego stosowania miejscowego chlorku magnezu i AN łaźni rozpyleniem.

Spośród badanych 75% wykazuje wzrost wewnątrzkomórkowych poziomów magnezu.

3. Pomaga zapobiegać powikłaniom spowodowanym niedoborem magnezu

Jeśli niedobór magnezu nie jest leczona, może pojawić się powikłania. Brak dostatecznej magnezu w korpusie zmniejsza wchłanianie innych minerałów, takich jak wapń i potasu. Biorąc chlorek magnezu niedoboru magnezu może zapobiegać pokrewnych powikłań, takich jak niski poziom wapnia i potasu we krwi.

4. można promować zdrowie serca

Magnezu gwarantuje normalny rytm serca. Niektóre badania wykonuje korzyści z minerału o krok dalej, sugerując, że może ona odgrywać rolę w zapobieganiu chorobom serca w dłuższej perspektywie.

Badania wykazują, że pacjenci z chorobami serca często mają niski poziom magnezu we krwi, ale potrzebne są dalsze badania, aby udowodnić konkretny związek między poziomem mineralnych i zdrowia serca. 

Możliwe skutki uboczne chlorku magnezu

Wlot chlorek magnezu podniesie poziom magnezu w organizmie. Można jednak wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak:

 1. biegunka: chlorek magnezu Dodatki zwykle sprzedawane w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu często powoduje biegunkę. Zalecana jest jednak to, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli ten objaw nie ustąpi.
 2. Reakcje alergiczne: Każdy typ reakcji alergicznej przy magnezowych suplementów chlorku wymaga natychmiast pomocy lekarskiej. Objawy mogą obejmować trudności w oddychaniu, ucisk w klatce piersiowej, wysypka skórna, pokrzywka, świąd, obrzęk twarzy, języka, warg lub jamy ustnej.
 3. Inne poważne skutki: powolne odruchy lub nudności podczas robienia suplementacji magnezu chlorek są ciężkie objawy i potrzebują pomocy medycznej. Podobnie, zmniejszenie częstości akcji serca, niewyraźne lub podwójne widzenie lub ciężką senność wymagają natychmiastowej opieki.

Przeciwwskazania do stosowania chlorku magnezu

Daj nam podkreślić, że zbilansowana dieta zwykle dostarcza codzienne potrzeby magnezu w organizmie i chlorku magnezu suplementacji jest wymagane tylko w przypadkach, gdy występuje niedobór tego minerału.

Tam Przeciwwskazania w stosunku do ślepej zastosowanie chlorku magnezu jako magnezu w nadmiarze ciała może wpływać na układ nerwowy, powodując wzrost ciśnienia krwi, zmniejszenie częstości oddychania.

ekstremalnie wysokie poziomy chlorku w układzie może doprowadzić do śpiączki, paraliż układu oddechowego, a nawet śmierć. Granica dawkowania tolerowane u dorosłych wynosi 350 mg na dzień.

Żywność z większymi ilościami magnez

Większość ludzi może utrzymać ilość magnezu w zdrowym poziomie, bez uciekania się do suplementów, wystarczy zrównoważonej diety z dużą ilością warzyw z ciemnozielonymi liśćmi.

Warto wspomnieć, że poziom magnezu w żywności zależy od poziomu magnezu w glebie, gdzie są one uprawiane. Dlatego też, żywność może być więcej magnezu, ponieważ w większości nawozów stosowane w rolnictwie konwencjonalnym opierają się na atomie azotu, fosforu i potasu zamiast magnezu.

Z tego i innych powodów, często warto zapłacić cenę trochę droższe organiczny i inwestowania w tego typu instalacji.

Oto kilka konkretnych produktów, które są wyjątkowo bogate w magnez:

Żywność - wartości odpowiadające 100 g pokarmu 

 • Glonów: 770 mg
 • Suszona bazylia: 422 mg
 • Suche kolendra: 694 mg
 • Nasiona lnu: 392 mg
 • nasion dyni suszone: 535 mg
 • Masło migdałowe: 303 mg
 • kakao w proszku i cukier: 499 mg
 • Serwatki (serwatka w proszku): 176 mg

Różne rodzaje dodatków magnezowych

Istnieje wiele suplementów magnezu na rynku. Należy pamiętać, że nie ma takiego, jako dodatek magnezu 100%, że ponieważ magnezu musi być połączona z innymi substancjami, a jest dokładnie substancję w dowolnej kombinacji dodatek, który wpływa na biodostępność absorpcji i magnezu ciało jak również jego cena. Bądź ostrożny, gdzie kupić produkt i nauczyć się odróżniać różnicę między nimi:

 1. magnez glicynian: Jest to forma magnezu, który ma tendencję do zapewnienia wyższego poziomu absorpcji i biodostępność i są ogólnie uważane za optymalne dla tych, którzy próbują korygowania wad;
 2. tlenku magnezu Rodzaj magnezu związany z kwasem organicznym lub kwasem z tłuszczu. Zawiera 60% magnezu i wykazuje właściwości przeczyszczające;
 3. chlorek magnezu: Zawiera on tylko 12% magnezu, ale ma lepsze wchłanianie w porównaniu z innymi formami;
 4. Wodorotlenek magnezu (magnezja mleko): Jest on zazwyczaj stosowany jako środek przeczyszczający. Zauważ, że jest łatwy do przedawkowania cierpieć z tego produktu ze względu na jego cenę i łatwość mając gdzie kupić. Więc po prostu wziąć to być skierowany przez lekarza;
 5. węglan magnezu: Ma działanie zobojętniające kwas i zawiera 45% magnez;
 6. taurynian magnezu: Zawierał on połączenie magnezu i tauryny, aminokwas. Wspólnie dążą do zapewnienia kojąco na umysł i ciało;
 7. Cytrynian magnezu: To połączenie magnezu z kwasem cytrynowym i wykazuje właściwości przeczyszczające;
 8. treonianu magnezowo Jest to nowszy typ suplement magnezu, który wygląda obiecująco, głównie ze względu na doskonałą zdolność do przenikania przez błonę mitochondrialną.

Dodatkowe informacje:

 • Biuro suplementów diety: Magnez
 • z: chlorek magnezu
 • z: chlorek magnezu skutki uboczne
 • National Institutes of Health Urzędu suplementów diety: Magnez
 • Podręcznik minerałów odżywczych tych; Robert A. DiSilvestro
 • University of Maryland Medical Center: Możliwe interakcje z magnezem

Czy kiedykolwiek potrzebne do korzystania z suplementacji magnezu chlorek przywrócić brak minerału w organizmie? Objawy, że czujesz? Komentarz poniżej!