Pikolinian chromu: do serwowania, skutki uboczne i jak przyjmować

pikolinian chromu

Rynek suplementów i związki odchudzanie ma szczególny związek zwany pikolinian chromu, który jest sprzedawany jako cud minerału, który pomaga schudnąć (między innymi efektami, które widzimy bardziej szczegółowo do przodu). Jak większość dodatków dietetycznych, pikolinian chromu można znaleźć głównie w postaci kapsułek i nie wszystkie jego zastosowania są regulowane przez FDA (Food and Drug Administration).

Jedną z głównych funkcji efekt chrom jest działanie insuliny; brak tego minerału może doprowadzić do poważnego uszkodzenia systemu insulinozależną, który jest odpowiedzialny za zwiększenie poziomu glukozy we krwi, na przykład po jedzeniu, dostarczanie energii. Kolejną ważną rolą insuliny jest działanie na metabolizm węglowodanów tłuszczu i białka.

W Alternatywna, pikolinian chromu jest powszechnie stosowane w celu obniżenia cholesterolu i optymalizacji wykorzystania glukozy w ciele. Sprzedawane na rynku suplementów, pikolinian chromu jest znany, aby pomóc w utracie wagi, a pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej.

Pikolinian chromu pomaga schudnąć?

Badania obejmujące suplementacja chromu pikolinian pokazuje, że istnieją pewne niewielkie korzyści z tego związku w utracie wagi lub tłuszczu. Jednakże, korzyść ta jest bardzo mała, a badania wskazują, że może ona zostać utracone z pikolinian chromu wynosi około 1 kilogram.

Nie ma żadnych badań wykazujących, że pikolinian chromu schudnąć bez diety i pomoc w ćwiczeniach. Różne badania na ten temat, jedna z nich została opublikowana w International Journal of Sport Nutrition i sprawdzone efekty dziennej dawce pikolinian chromu przez dziewięć tygodni. Świnki morskie tego badania byli piłkarze, a zmiany zostały przeanalizowane w procentach masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej i wytrzymałość. Podobnie jak wiele innych badań, pikolinian chromu nie przyniosły efektywnych zmian w składzie ciała i siły tych graczy, nawet podczas treningów.

Badania zwierząt, takich jak świnki morskie wykazują znaczące zmiany w procentach tłuszczu i mięśni, jego masy. Ale ci, którzy wykorzystują ludzi nie wskazują pikolinian chromu jako dodatek do diety, ponieważ jej skutki są minimalne w organizmie.

Pokarmy zawierające chrom

Jak już wspomniano, Chrom jest naturalnie występujący minerał znaleźć w wielu produktach spożywczych, nawet w małych ilościach. Diety oparte na tych produktach nie są tak skuteczne, ponieważ ilość chromu obecnej w nich jest bardzo osłabiona i dotkniętych przez procesy rolnictwie i przemyśle.

Jednak warto inwestować w następujących produktów spożywczych, które są bogate w chrome: brokuły, sok z winogron, ziemniaki, czosnek, bazylia, sok pomarańczowy, pierś indyka, stek, całe ziarna chleba, czerwone wino, jabłka, banany i fasola. Już pokarmy o wysokiej zawartości cukru, zwłaszcza sacharozy, fruktozy, zawierają mało chromu i należy go unikać.

korzyści

Pikolinian chromu jest promowana w społeczeństwie jako uzupełnienie cud stanie przynieść wiele korzyści, takich jak pomoc w walce z otyłością i cukrzycą, budować masę mięśniową.

Prawda jest taka, że ​​chrom jest minerałem i pełen ważnych korzyści, które pomaga węglowodanów i tłuszczów, a także proces optymalizacji rolę insuliny, jak widzieliśmy wcześniej. Do tych czynników, uważa się, że dodatek ten pomaga w utracie wagi i zmniejszenie apetytu, zwiększenie energii i wytrzymałości. Jednak czynniki te nie są naukowo udowodnione, i ważne jest, że lekarz lub dietetyk doradzi konsument jest najlepszy suplement do podjęcia jest rzeczywiście pikolinian chromu.

jak zrobić

Po konsultacji z lekarzem i stwierdził, że od tej pory, pikolinian chromu jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, okaże się za przyjęciem tego suplementu. Spożycie powinno wynosić pomiędzy 25 i 35 mikrogramów dziennie a podczas głównych posiłków. Sztuką nie jest przesadzić spożycia, gdyż mogłoby to wywołać wiele poważnych skutków ubocznych. 

efekty uboczne

Podobnie jak w większości suplementów i leków, pikolinian chromu ma pewne skutki uboczne, jeżeli są spożywane codziennie, zwłaszcza w połączeniu z innymi substancjami.

Jeśli dana osoba ma alergię na każdym obecnym w tym związków mineralnych, ważne jest, aby tego uniknąć. Osoby chore na cukrzycę, raka lub zaburzeń układu odpornościowego powinien przed siebie medicating skonsultować się z lekarzem.

Niektóre badania wykazały, że działanie uboczne pikolinian chromu może być zbyt ciężka, powodując zmiany w DNA, ze względu na połączenie go z innymi substancjami chemicznymi, które mogą prowadzić do raka. Ponadto, istnieją doniesienia, że ​​dodatek ten podrażnia przewodu pokarmowego i może powodować wrzody i trochę skóry.

Dodatkowe informacje:

  • Everyday Health; Pikolinian chromu (GTF chromu)
  • Vanderbilt; Czy Chromium Picolinate Skutecznie Pomoc Weight Loss?
  • Oregon State University; chrom
  • National Institutes of Health; chrom

Czy znasz kogoś, kto podjął i zalecanej suplementacji z pikolinian chromu? Jakie były wyniki tej osobie? Chcesz wziąć tego dodatku? Komentarz poniżej.