9 Korzyści z arbuza – służąc i właściwości

9 Korzyści z arbuza - służąc i właściwości

Arbuz to pyszny i orzeźwiający owoc. Ale dodatkowo również niesamowite właściwości. Będziemy badać następujące korzyści z arbuza, pokazując co używać tego owocu w zakresie zdrowia i kondycji.

Jaki jest arbuz?

Arbuz jest smaczny i orzeźwiający owoc, dobry wybór na lato. Może być spożywany w plastry lub kawałki, jak sałatki lub soków owocowych.

Ona jest bardzo zużyty w suchych regionach Afryki, ponieważ około 92% jego zawartości jest woda.

Ale to nie tylko miazga że jest jadalne. Wiele witryn skorzystać z muszli i arbuz nasion. Z muszli można przetwory. W związku z tym, że owoce organicznych uprawie roślin, ponieważ powłoki są wolne od pestycydów są korzystne. prażone nasiona są zjadane przez ludzi Bliskiego Wschodu. Indianie z kolei przygotować chleb z mąki z tych nasion.

właściwości arbuz

Jak widzieliśmy, arbuz jest w większości składa się z wody, co czyni go więc trochę kalorii żywności: 100g owoców dostarcza tylko 30 kalorii, głównie z cukrów, ponieważ ilość białka i tłuszcze są bez znaczenia.

Pomimo niskich kalorii, owoce są bardzo pożywne. Arbuz jest doskonałym źródłem witaminy C i ma dobrą ilość karotenoidów (takie jak likopen i beta-karoten), witaminy B1, witaminy B2, witaminy B3, kwas pantotenowy, witaminę B6, biotyna, kwas foliowy, wapń, fosfor, magnez, potas, miedź i cytruliny. W arbuza również okazało się, że phytonutrient cucurbitacin E. Już jej nasiona zawierają znaczne ilości lipidów.

Podsumowując, główne właściwości lecznicze arbuza jego zdolności przeciwutleniającej i przeciwzapalne. potem zobaczymy, co spożywanie arbuza może przynieść korzyści dla naszego zdrowia.

Arbuz korzyści - co to jest

Następnie wiedzieć, jakie korzyści z arbuza i ich właściwości na kondycję i zdrowie.

1) arbuz ma działanie przeciwzapalne

Cucurbitacin E oznacza cząsteczkę typu triterpenoidów obecnych w arbuza, co stanowi istotną aktywność przeciwzapalną. Jest zdolny do hamowania enzymu cyklooksygenazy (COX lub), który bierze udział w procesach zapalnych.

Ma też działanie przeciwutleniające, pomaga w zwalczaniu reaktywnych form tlenu.

2) Arbuz jest dobre dla serca

Kubek arbuz pulpa zawiera około 250 mg cytruliny. Kiedy spożywania owoców, cytrulinę przekształca się w organizmie, a zwłaszcza w nerkach, a w ścianie naczynia krwionośnego innego aminokwasu argininy. Syntaza tlenku azotu enzym (NOS) wytwarzana przez kilka typów komórek, zarówno arginina gazu do syntezy tlenku azotu, silnie rozszerzające naczynia, ponieważ może złagodzić ten mięśni w naczyniach krwionośnych. Zapewnia to zmniejszenie ciśnienia krwi, kiedy wysoki, jest ważnym czynnikiem ryzyka chorób serca. W badaniu, w średnim wieku, otyłych dorosłych, którzy spożywali ekstrakt z arbuza zawierające te aminokwasy, doświadczył tłumienia ciśnienia krwi.

Innym składnikiem arbuza, potasu, ma również działanie rozszerzające naczynia.

Już przeciwutleniacze, takie jak likopen, beta-karotenu, witaminy C, należy unikać sytuacji stresu oksydacyjnego ramki, która sprzyja utlenianiu lipidów i białek, co prowadzi do tworzenia się blaszek miażdżycowych.

3) arbuz jest dobre dla nerek

Wlot arbuz zwiększa wydzielanie przepływu moczu. Jest on uważany za naturalny środek moczopędny i nie naciskając nerki do niego. Usuwanie więcej moczu jest dobre dla nerek i całego ciała, ponieważ w ten sposób można pozbyć się bakterii (i tym samym zapobiegać i zatrzymać zapalenie pęcherza), pozostałości i innych ksenobiotyków (substancji obcych dla organizmu człowieka).

Niniejszy potasu w arbuza Czyszczenie to również pobudza nerki. Poza tym obecność chemicznego we krwi, zapobiega tworzeniu się kwasu moczowego, który przechodzi do gromadzenia może dać znany kamicy nerkowej, a także chorób stawów (takich jak kropla).

4) Arbuz jest dobre dla oczu

Arbuz jest dobrym źródłem beta-karotenu, który nasz organizm przekształca w witaminę A. korzystne tej witaminy dla zdrowia oczu są notorycznie: Witamina A zapobiega ślepota i zapobiega powstawaniu zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.

5) Arbuz jest dobry dla mięśni

Arbuz jest bogate w potas, niezbędny elektrolitu procesu skurczu mięśni i przekazywania impulsów nerwowych.

Że cytrulina znaleźć w arbuza przynosi również korzyści dla mięśni. W badaniu opublikowanym w Journal of Chemistry i rolno-spożywczym, siedem samców sportowców, jedną godzinę przed zużyta szkolenia 500 ml naturalnego soku arbuz, wzbogaconych lub arbuza z cytruliny lub placebo. Wyniki wykazały, że mieli spadek częstości akcji serca, jak również ból mięśni po treningu (czyli następnego dnia). Jak widać, cytrulina, arginina przekształca się w organizmie, a to z kolei zapewnia syntezę tlenku azotu środek rozszerzający naczynia krwionośne. Badania wykazały również, że naturalny sok był tak skuteczny jak wzbogacony formy i jelita może wchłonąć więcej cytrulinę pochodzący z arbuza, zwłaszcza jeśli nie jest pasteryzowane niż suplementów tego aminokwasu.

6) Arbuz jest dobra dla kości

Jednym z przeciwutleniaczy znajdujących się w arbuza, likopen, pobudza proces tworzenia kości, co zapobiega rozwojowi osteoporozy. Okres po menopauzie jest bardzo sprzyja występowaniu tej choroby. W badaniu, u kobiet po menopauzie spożywane likopen, i stwierdzono związek między spożywaniem likopenu i jego działanie antyoksydacyjne i zmniejszenie procesu „degradacji” kości.

Inne badania wykazały, takie jak likopen może zapewnić tę korzyść kości: napędza różnicowania i proliferacji osteoblastów (komórek odpowiedzialnych za tworzenie macierzy kości), jak i działanie fosfatazy alkalicznej enzymu (enzymów syntetyzowany sam osteoblastów, który bierze udział w tym proces tworzenia kości). Ponadto, likopen uniemożliwia różnicowanie osteoklastów (odpowiedzialny za matrycą reabosorção komórek kości) i syntezy reaktywnych form tlenu, które są szkodliwe czynniki utleniające.

7) Watermelon pomaga w zapobieganiu i walce z rakiem

Przeciwutleniacz obrony naszego ciała ze względu na aktywność pewnych enzymów i środków nieenzymatycznej działań, gdyż niektóre składniki odżywcze w diecie. Arbuz jest pokarm z wielką mocą antyoksydacyjnej ma ona znaczne ilości likopenu, beta-karotenu i witaminy C. ze spożywaniem owoców, mają działanie przeciwutleniające synergiczny, który jest sposobem zapobiegania i zwalczania wszystkich rodzajów raka.

Badania wykazały, że u pacjentów z C ancer, stres oksydacyjny, to znaczy wtedy, gdy ilość środka utleniającego przewyższa przeciwutleniacz obrony organizmu, modyfikować ekspresję genów supresorowych (cykl komórkowy genów pokrewnych) promowania proliferacji szerzący się tkanka nowotworowa.

Badania pokazują, że EM także likopen zapobiega występowaniu raka piersi, macicy, prostaty, płuc i jelita grubego.

8), arbuz zapobiega dysfunkcji erekcji

Tlenek azotu generowane z arbuza (to znaczy wlot, cytruliny, który jest bezpośrednio przekształcony argininy) jest również skuteczny przeciw dysfunkcji erekcji. Gaz sprzyja rozluźnieniu mięśni, naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi do penisa. Najbardziej znany lek na zaburzenia erekcji ma ten sam mechanizm działania.

9) arbuz pomaga wyszczuplające

Kiedy dieta lub zawrzeć procesie edukacji żywieniowej, brakuje nam jedzenia słodyczy. Arbuz jest doskonałym rozwiązaniem w celu obejścia tego podejścia: jest słodki, mało kalorii i dużo zdrowszego wyboru.

Spożycie owoców zmniejsza także uczucie głodu, dzięki dużej zawartości wody.

Zobacz także: Tuczu arbuza lub schudnąć?

Niektóre ważne pielęgnacja

  • Badania na ludziach zastrzeżenia do czerpania korzyści z arbuza dla serca i trudności z erekcją, trzeba jeść w dużych ilościach (i zjeść coś przesadnie nigdy nie jest wskazane). Jedzenie arbuza jest ważna, ale należy korzystać z ich leki przeciwnadciśnieniowe lub przeciwko dysfunkcji erekcji.
  • Pacjenci z hiperkaliemii należy unikać spożywania arbuza i innych produktów bogatych w potas. Aby zorientować się, 3 kubki owocowe mają 560 mg potasu. Jego nadmiar w organizmie może prowadzić do nieregularne bicie serca, a nawet wystąpienia zatrzymania krążenia. Ponadto wydalanie dużych ilości potasu przeciążenie nerek.
  • Nadmierne spożycie żywności zawierającej likopen może powodować problemy niestrawność, gazu, biegunka, nudności i wymioty.
  • Ludzie, którzy są uczuleni na ogórków, marchwi lub lateksu, może też mieć trochę wrażliwości na arbuza.
  • Wolę jeść sam owoc, niż jeść w postaci soku. Arbuz jest bogaty w cukier i chorzy na cukrzycę muszą spożywać go dość oszczędnie.

Co myślisz o korzyściach arbuza? Teraz, gdy wiesz, co robi i zna jego właściwości, będzie on zawierał go bardziej w ich menu? Komentarz poniżej!