Hibiscus Tea – do serwowania, korzyści, i jak przyjmować właściwości

Hibiscus Tea - do serwowania, korzyści, i jak przyjmować właściwości

Używane dawno temu jako herbata leczniczego w Afryce, Azji i na Karaibach, hibiskus herbata została odkryta przez resztę świata dzięki wielu korzyści, jakie przynosi dla zdrowia.

Dowiedz się o zakładzie

1024px-Flower_Hibiscus_SabdariffaRoselle

Jak wspomniano powyżej, herbata hibiskusa otrzymuje się z wlewem suszy przycisk SABDARIFFA kwiatu hibiskusa kubka, bez tego rodzaju hibiskusa powszechnie w ogrodach (które także należą do rodzaju Hibiscus, ale są gatunki ketmia róża chińska i Ketmia syryjska).

Herbata hibiskusa ma różowy kolor i smak miłe-blisko framboesa- i, w odróżnieniu od większości herbat serwowane jest zimno.

Ketmia syryjskaKetmia syryjska

rosa sinensisKetmia róża chińska

do serwowania

W starożytności egipskich faraonów wziął hibiskusa herbaty, aby odświeżyć i kontrolować temperaturę ciała. W Iranie, kwiaty hibiskusa są używane, aby uspokoić umysł i poprawić problemy ze snem.

Niedawno, herbata hibiskusa został użyty do spalania tłuszczu, zmniejszają obrzęki, poprawia pracę jelit i cholesterolu sterowania.

Jako środek moczopędny, hibiskus herbata służy również do obniżenia ciśnienia krwi oraz ochrony funkcji nerek i wątroby.

właściwości

Herbata hibiskus jest niskokaloryczne (100 g suszonych kwiatów dostarczyć 37 kalorii, ale będziesz używać nieskończenie mniej przygotować filiżankę napoju), ale zawiera wiele składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia.

Flawonoidy - takie jak antocyjany i kwercetyna - są odpowiedzialne za wiele korzyści z hibiskusa herbaty, ale kwiaty są również źródłem witamin, minerałów, węglowodanów i białek.

Główne składniki odżywcze hibiskusa Herbata:

 • minerałyŻelaza, magnezu, potasu, fosforu, miedź i wapń;
 • witaminyA, C, tiamina (B1), ryboflawina (B2), i kwas foliowy;
 • kwasy organiczne: Między 15 i 30% z hibiskusa herbaty składa się z substancji, takich jak kwas jabłkowy, kwas winowy i kwas cytrynowy trzy typy składniki odżywcze, które służą do wzmocnienia układu immunologicznego oraz poprawy stanu zdrowia skóry.

Włókna i tłuszcze są również obecne w kwiaty hibiskusa, ale w bardzo małej ilości. Herbata zawiera także cholesterolu i nie jest źródłem kofeiny.

Korzyści z hibiskusa herbaty

Oto jak właściwości hibiskusa zapewniają korzyści dla zdrowia i kondycji. Więc, co jest hibiskus tak?

1. Weight Loss

Jednym z głównych powodów, dla których herbata hibiskus zyskała reflektor świata fitness - łącznie jest potwierdzone przez wielu znanym - jest jego działanie na metabolizm.

Według badań opublikowanych w Journal of etnofarmakologia, Hibiscus był odpowiedzialny za zmniejszenie przyrostu masy ciała u otyłych myszy. Mechanizm odchudzanie hibiskus nie jest jeszcze w pełni znane, ale przypuszcza się, że herbata pomaga schudnąć, ponieważ:

 • Obniża poziom glukozy we krwi, co utrudnia gromadzenie się tłuszczu;
 • Utrudnia syntezę nowych komórek tłuszczowych;
 • Zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL i triglicerydów;
 • Inhibituje enzymy trzustki;
 • Ma działanie termogeniczne (przyspiesza przemianę);
 • Bloki enzym biorący udział w syntezie kwasów tłuszczowych.

W innym badaniu opublikowanym w 2014 roku w czasopiśmie Food & hibiskus funkcja potwierdza te właściwości. W ludzkim badaniu, naukowcy odkryli, że ekstrakt z hibiskusa zmniejsza otyłość i hamuje gromadzenie tłuszczu.

W badaniach przeprowadzonych przez naukowców z Tajwanu, wykazano, że uczestnicy spożywających ekstraktu przez 12 tygodni, stwierdzono zmniejszenie masy ciała, wskaźnik masy ciała, tkanki tłuszczowej i obwód talii.

Efektem hibiskusa jest poprawa funkcji wątroby w obecności stłuszczenia wątroby. Dla autorów, efekty tej herbaty Ketmia można przypisać do polifenoli kwiat.

Ostatecznie, badanie opracowano w Hokkaido University, Japonia, wykazano, że hamuje hibiskusa alfa-amylaza, enzym, który przekształca skrobię na cukier. Oznacza to, że herbata hibiskus po posiłku może zmniejszyć wchłanianie węglowodanów, efekt, który z kolei przyczynia się do utraty wagi.

2. Zmniejszenie cholesterolu

Nie mniej niż 80 milionów Brazylijczyków są z wysokimi stopami cholesterolu, a najgorsze jest to, że liczba ta stale rośnie. Zła dieta, siedzący tryb życia, stres i czynniki dziedziczne przyczyniły się do opuszczenia więcej niż jedna trzecia osób z cholesterolu LDL powyżej optymalnym zakresie.

Oczywiście najlepszym sposobem, aby obniżyć poziom cholesterolu jest, aby dbać o dietę i ćwiczenia, ale niektóre alternatywy - takie jak korzystanie z niektórych roślin - może być wielką pomocą. Jednym z nich jest dokładnie hibiskus, który jest sprawdzony w celu zmniejszenia stężenia lipoprotein o małej gęstości w obiegu.

Badania wykazały, że antyoksydanty i bioflawonoidy zawarte w H. sabdariffa kwiatów poprawić wartości LDL, podczas gdy przywrócenie stawek HDL dobrego cholesterolu.

Taiwanese badacze opublikowane w 2007 Nutrition Research badanie kliniczne, w którym stwierdzono, że ochotnicy otrzymali kapsułek ekstraktu hibiskusa wykazały spadek od 8,3 do 14,4% cholesterolu tylko jednego miesiąca stosowania związku.

Kolejna praca naukowa, która obejmowała udział 222 pacjentów wykazały, że osoby z zespołem metabolicznym i otrzymał ekstraktu hibiskusa miał znaczne zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego i LDL - i w tym samym czasie, opłaty HDL - dobrego cholesterolu - jest zwiększone krążenie.

Wolontariusze, którzy skojarzonego leczenia hibiskusa z dietą widział także ich poziom trójglicerydów znacznie się wady, wskazując kardioprotekcyjne działanie hibiskusa herbaty.

3. Pomaga w zapobieganiu cukrzycy i zespołu metabolicznego

Obok nadciśnienia i wysokiego poziomu LDL, nadmiar glukozy we krwi jest jednym z zestawu warunków, które zawierają zespół metaboliczny. Termin ten odnosi się do metabolicznych czynników ryzyka, które przejawiają się w osobę i zwiększyć szanse na rozwój powikłań cukrzycy i serca.

Ponadto zwrócić uwagę na poziom cholesterolu i zmniejszyć złogi tłuszczu w jamie brzusznej, kontrola poziomu glukozy jest kolejnym sposobem, aby zapobiec zespół metaboliczny, stan, który dotyka około 20% populacji.

W tym samym badaniu (cytowane powyżej) opracowanego w Meksyku z 222 uczestników, naukowcy odkryli, że hibiskusa pomaga kontrolować poziom glukozy we krwi i poprawia odporność na insulinę, dwa podstawowe warunki do profilaktyki cukrzycy.

 • Zobacz także: 8 Najlepsze rodzaje herbaty na cukrzycę

4. Zmniejszone ciśnienie

Przez stymulację funkcji nerek, hibiskus herbata sprzyja usuwanie nadmiaru cieczy, co zmniejsza objętość krwi i obniżające ciśnienie krwi. W badaniu opublikowanym w Phytomedici, okazało się, że ochotnicy, którzy brali hibiskusa herbatę przygotowaną z 10 gramów suszu filiżance Roselle wykazały obniżenie ciśnienia tętniczego.

Według innego badania, tym razem w Journal of Human Hypertension, regularne spożywanie hibiskusa herbaty może pomóc obniżyć ciśnienie skurczowe do 7,2 punktów.

Opublikowany w 2015 roku w Indian Journal of Pharmacology, nigeryjski badania wykazały podobne wyniki. Przez porównanie efektów z hibiskusa herbaty z lizynopryl (typ leku stosowanego do leczenia wysokiego ciśnienia krwi) w z nadciśnieniem, cukrzycą, badacze stwierdzili, że zarówno zmniejszenie ciśnienia krwi o ponad 30% w porównaniu z placebo.

Oznacza to, że hibiskus jest równie skuteczny jak leki w leczeniu nadciśnienia - efekt, twierdzą naukowcy, może zostać przeniesiony do obecności antocyjanów w herbacie.

5. Jest moczopędne

Na podstawie dostępnej literatury naukowej do tej pory, naukowcy zaobserwowali, że efekt moczopędny Hibiscus herbata jest spowodowane działaniem H. sabdariffa jako antagonista aldosteronu.

Wytwarzana w korze nadnerczy, aldosteron jest hormonem, który reguluje zachowanie sodu i potasu eliminacji przez nerki, co przyczynia się do utrzymywania równowagi wody w organizmie.

Dla tych, którzy myślą o użyciu hibiskusa herbaty do utraty wagi, oznacza to, że oprócz stymulowania spalanie tłuszczu, napój eliminuje nadmiar płynów, obniżenie wskaźnika równowagi i zmniejszając wzdęcia.

6. Poprawa czynności jelit

Herbata hibiskusa łagodnie przeczyszczający, gdyż jego aktywne związki poprawy trawienia i promowania pasażu jelitowego. Aby uzyskać najlepsze wyniki z hibiskusa herbatę, napić się cieczy po przebudzeniu, jeszcze na czczo.

Składniki odżywcze hibiskusa będzie „budzi” czynność nerek i wątroby, a ilość wody stymuluje wypróżnienia, sprzyjając eliminacji kału.

7. można zapobiec rakowi

Podobnie jak inne żywności bogatej w przeciwutleniacze, hibiskusa zawiera składniki odżywcze, które mogą hamować wzrost komórek nowotworowych poprzez zmniejszenie ilości wolnych rodników w obiegu.

Badanie przeprowadzone przez Institute, Department of Biochemistry, Chung Shan medycznych i dentystycznych College, na Tajwanie, wskazują, że kwas hibiskusa protocatequínico działa jako przeciwutleniacz i wywoływania przeciwnowotworowej apoptozę (programowaną śmieć komórki) komórek nowotworowych.

8. Antioxidant

Herbata hibiskus jest nie tylko do zmniejszenia środków, ale także do utrzymania zdrowia. Przeciwutleniacze z kwiatów hibiskusa odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu uszkodzenia komórek spowodowane stresem oksydacyjnym.

Mimo, że wolne rodniki są zwykle związane z procesem starzenia się skóry, to nie jest jedynym, który może powodować złe zdrowia: nadmiar substancji toksycznych osłabia również system immunologiczny i predysponuje do chorób ciała - szczególnie tych związanych z postępującą utratą neuronów (czytaj Parkinsona, choroba Alzheimera).

Możemy zatem powiedzieć, że herbata hibiskus jest używany do walki z wolnymi rodnikami, zmniejszyć stan zapalny i zapobiegają chorobom neurodegeneracyjnym.

9. chroni wątroby

Niektóre badania zbadały skutki hibiskusa herbaty na wątrobę i wstępne wyniki są obiecujące. W badaniu opublikowanym w Food and Chemical Toxicology, liście hibiskusa były odpowiedzialne za zmniejszenie oksydacyjnego uszkodzenia ciała, a także przeciwutleniacze roślin zmniejszone zapalenie wątroby.

Oprócz zapobiegania przyszłym problemom w wątrobie, te majątki hibiskusa herbaty również pomóc w leczeniu chorób wątroby już zainstalowany.

- inne świadczenia

Oprócz powyższych właściwości, hibiskus herbata jest dobra dla:

 • Zmniejszyć bóle miesiączkowe;
 • Uspokojenia układu nerwowego i zmniejszenie stresu;
 • Poprawy trawienia;
 • Walka grzybicze i bakteryjne;
 • Wzmocnienie systemu immunologicznego;
 • W celu poprawy funkcji mózgu (zwiększa pamięci i stężenia);
 • Zmniejszyć chęć jedzenia słodyczy: jak poprawa wrażliwości na insulinę, herbata hibiskus zmniejsza zmienność glikemii i mogą być wykorzystane do odwrócenia apetyt na rafinowanych węglowodanów.

Przeciwwskazania

Jak obniża ciśnienie krwi, hibiskus herbata należy unikać osoby z naturalnie niskim ciśnieniem. Herbata jest również przeciwwskazany u kobiet w ciąży, ponieważ istnieją dowody, że H. sabdariffa kwiaty mogą pobudzać menstruację.

efekty uboczne

 • Hibiscus obniża poziom estrogenu: ludzie, którzy są poddawani hormonalną terapię zastępczą i kobiety korzystające z pigułek antykoncepcyjnych powinien być ostrożny podczas robienia herbaty z hibiskusa na dobę;
 • płodność: według badań przeprowadzonych w Indiach, hibiskus można zmienić żeńskiej aktywność reprodukcyjną, przez co trudno jest zaprojektować;
 • Efekty: halucynogennych istnieją doniesienia o możliwym zatruciu i poczucia halucynacji po spożyciu hibiskusa herbaty;
 • niedociśnienie: hibiskusa herbaty mogą nadmiernie obniżenie ciśnienia krwi;
 • złe samopoczucie: osłabienie, zawroty głowy i ściemnianie widzenia (ze względu na nadmierne eliminację elektrolitów);
 • Interakcje leków: hibiskus herbata może zmniejszać skuteczność paracetamolu (zaleca się czekać dwie godziny po spożyciu leku przed podjęciem herbatę), a także może wpływać na działanie leków przeciwnowotworowych.

Jak Hibiscus Tea

zdjęcia

Sprawdź jak przygotować hibiskusa herbaty dla najlepszych wyników:

 • Podgrzać 500 ml wody i rozłączyć, gdy tylko rozpocznie się do wrzenia;
 • Dodać 1 łyżkę suszonych liści hibiskusa wody zatopić przez 5-10 minut;
 • Podawać na zimno lub mrożoną.

Jeśli chcesz, aby zwiększyć efekt termogeniczny hibiskusa herbaty, dodać skórkę z imbiru do gotowego napoju.

Jak wziąć

Wskazówkę preparat Hibiscus herbaty wymienione powyżej wydajnością 2 filiżanek napoju, które można przyjmować rano i między posiłkami. Ponieważ celem herbaty jest poprawa metabolizmu, a także detoksykację organizmu, należy unikać korzystania z cukrem i słodzikiem.

Aby zminimalizować występowanie potencjalnych skutków ubocznych, nie podejmować więcej niż dwa lub trzy filiżanki herbaty dziennie. Wskazane jest również, aby wjechać na tydzień bez herbaty co 15 dni codziennego spożycia napoju.

gdzie szukać

Można znaleźć wysuszonych liści H. sabdariffa w sklepach ze zdrową żywnością lub przez internet na specjalistycznych stronach. Cena Hibiscus herbaty R $ jest w przybliżeniu 7,00 dla ze 100 g wysuszonych kwiatów.

Dodatkowe informacje:

 • Alarcon-Aguilar FJ i wsp. Wpływ Hibiscus sabdariffa na otyłość u myszy MSG. J Ethnopharmacol. 08 października 2007; 114 (1): 66-71. Epub 2007 27 lipca.
 • Chang CH, CH Peng, MD Yeh, Kao ES, Wang CJ. Ekstrakt roselle hamuje gromadzenie tłuszczu i otyłości oraz poprawia stłuszczenie wątroby u ludzi. Jedzenie Funct. 2014 Apr; 5 (4): 734-9. doi: 10,1039 / c3fo60495k. Epub 2014 19 lutego
 • Daniel Chukwu Nwachukwu Eddy Ikemefuna Aneke Leonard Fidelis Obika i Nkiru Zuada Nwachukwu. Działanie wodnego ekstraktu Hibiscus SABDARIFFA w układzie renina-angiotensyna-aldosteron Nigeryjczyków z łagodnym do umiarkowanego nadciśnienia samoistnego: badania porównawcze lisinopri Indian J. Pharmacol. 2015 Sep-Oct; 47 (5): 540-545.
 • Gurrola-Diaz C Garcia-Lopez P Enriquez-Sanchez S, i in. Wpływ Roselle wyciąg proszku i leczenie zapobiegawcze (na diecie) na profilach lipidowych u pacjentów z zespołem metabolicznym (Mesy). Phytomedici 2010; 17: 500-505.
 • Mozaffari Khosravi-H Jalali Khanabadi-BA-Afkhami Ardekani M, M Fatehi, Noori-Shadkam kwaśny M. Wpływ TEA (Roselle) na nadciśnienia u pacjentów z cukrzycą typu II. J Hum Hypertens. 2009 Jan; 23 (1): 48-54. doi: 10.1038 / jhh.2008.100. Epub 2008 7 sierpnia.
 • Lin T lin M, Chen C. i in. Ekstrakt roselle angiogramów cholesterolu w surowicy u mężczyzn i kobiet. Nutr Res 2007; 27: 140-145.
 • Wang CJ, Wang JM, Lin WL, Chu CY, Chou FP Tseng TH. Efekt ochronny antocyjanów Hibiscus na tert-butylu hepatotoksyczności indukowanej u szczurów. Food Chem Toxicol. 2000 May; 38 (5): 411-6.

Czy kiedykolwiek wyobrazić, że herbata hibiskus może przynieść wszystkie te korzyści dla zdrowia i kondycji? Już mają zwyczaj biorąc go często? Komentarz poniżej!