9 Korzyści Peanut – do serwowania i właściwości

9 Korzyści Peanut - do serwowania i właściwości

Orzeszki ziemne można sklasyfikować jako brązowy rutynowo powodu profilu odżywczym, jednak należy botanicznych grupy impulsów, to znaczy, w stosunku fasola, soczewica, groch itp Będziemy badać następujące korzyści z orzeszków ziemnych, wykazując właściwości dla zdrowia i kondycji.

Co to orzechowe?

Orzeszki ziemne mogą być spożywane w różnych formach i zostały zyskuje na rynku w postaci pasty lub masła orzechowego. Jak ostry przekąska może być spożywany i solone lub solone. Można go dodawać do sałatek i słodkich receptur, a także solone, takich jak szachy kurczaka, orientalne danie, które ma orzeszki.

Masło orzechowe można jeść z chlebem (kanapka z masłem orzechowym jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych), w różnego rodzaju słodkich receptur jako wypełnień ciasta, ciasteczka, lody i mieszane z bananów i innych owoców. Dla tych, którzy trenować i spożywania białka serwatki, połączenie białka z masłem orzechowym jest również bardzo dobre, niektóre marki już sprzedać w tym masło orzechowe wzrosła z białka serwatki.

Z Peanut ekstrahowany jest także olej z orzeszków ziemnych i jeden rodzaj mąki mogą być produkowane.

Zobacz także:

  • 6 Zalety Peanut Flour - Jak zrobić, i jak używać Recipes
  • Peanut wklej tuczu?

Jakie są właściwości orzeszki?

Orzeszki ziemne są bardzo bogate w tłuszcze i białka oraz niską ładowania węglowodanów, jak również większość orzechów. Poprzez dużą ilość tłuszczów orzeszków ziemnych może być uważany za żywność o wysokim profilu kalorycznego.

Porcję 100 g orzeszków dostarcza około 560 kcal i jest rozprowadzane w następujący sposób: 49 g tłuszczu, 26 g białka i 16 g jedynie węglowodan. Wśród tłuszczów najbardziej jednonienasycone (52%) są wielonienasycone i nasycony 33% 15%. Orzeszki ziemne nie zawierają cholesterolu.

Orzeszki jeszcze minerałów i witamin, w tym witaminę E, witaminy B, miedź, mangan, molibden, fosfor, magnez, cynk, żelazo, potas. zawiera również włókna rozpuszczalne i nierozpuszczalne.

Jakie są korzyści z orzeszków ziemnych?

Kompozycja odżywcza oferuje doskonałe korzyści z orzeszków ziemnych dla zdrowia. Zrozumieć to co dobre jest dokładnie:

1), orzeszków ziemnych, może pomóc w utracie wagi

Fakt, że orzechowe jest żywność bogata w tłuszcz i kalorie mogą powodować kojarzy się z utratą masy ciała może wydawać się sprzeczność. Ale to nie jest tak, orzeszków ziemnych, jeżeli są spożywane w umiarkowanych ilościach może być silnym sojusznikiem w walce ze skalą. Badania wskazują, że ludzie, którzy co najmniej dwukrotnie spożywają orzechy (ziemne rozważają jak orzechy, jak również) w tygodniu jest mniej prawdopodobne, aby przybrać na wadze.

Wlot włókien jest bardzo ważne dla tych, którzy chcą schudnąć, pomagając w sytości i funkcjonowania jelit i orzeszkach ziemnych są doskonałym źródłem błonnika zawiera 2 g substancji odżywczej w dwie łyżki.

Orzeszki ziemne zawierają również kombinację trzech podstawowych makroelementów - białka, tłuszczu i węglowodanów - I tak pełnego posiłku, zwiększając uczucie sytości i unikanie wspólnego poczucia deprywacji w restrykcyjnych diet, które mogą prowadzić do wielu głód i chęć jedzenia.

To świetny wybór w małych ilościach, na przekąskę między posiłkami, co zmniejsza głód i unikanie spożywania innych produktów przetworzonych załadowanych cukru i złych tłuszczów.

Zobacz także: Peanut tuczu lub schudnąć?

2) arachidowy pomocą budowy mięśni

Orzeszki ziemne zawierają bardzo rozsądną ilość białka, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w żywności pochodzenia roślinnego. Białka są utworzone przez aminokwasy, które z kolei są niezbędne do budowy mięśni. W celu wytworzenia białka mięśniowe, jednostka wymaga dobre źródło aminokwasów, a tym samym dla aktywności fizycznej specjalistów mających na celu wzmocnienie definicja lub przerost mięśnia muszą być zawsze czujni przy wystarczającej ilości białka. Zawierać orzeszki ziemne w diecie w odpowiedniej ilości, może wtedy skorzystać w tym zakresie.

Poprzez wysoką gęstość kaloryczną, orzeszki ziemne mogą jeszcze pomóc sportowcom, którzy potrzebują posiłków i suplementy kalorii. Nawet dla tych, którzy nie mają na celu zwiększenie kalorii, gdy są stosowane w prawidłowej wysokości i zrównoważony z resztą diety, może dać energię i chęć do aktywności fizycznej, poprawę wydajności i wyników jest utrata wagi, budowy mięśni.

3) orzechowe chroni układ nerwowy

W arachidowy 20g, niewielka część znajduje się około 2,5 mg Niacyna lub witamina B3, co odpowiada 15% zalecanej dziennej dawki. Więc orzeszki ziemne mogą być doskonałym źródłem pożywienia, aby zapewnić odpowiednią podaż tej witaminy.

Regularne spożywanie żywności bogatej w niacyna wskazanych przez badania być ochronny przed rozwojem chorób, takich jak choroba Alzheimera i zaburzeń poznawczych, który przedstawia się wraz z wiekiem.

4) orzechowe pomaga chronić przed rakiem

Badania wykazały, że w wyniku obecności pewnych substancji, takich jak fitoesteróides, kwas fitynowy, kwas foliowy, i resweratrol, orzeszki może pomóc w zapobieganiu raka jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym rakiem, a najbardziej śmiertelnych. W dużym badaniu ponad 10 lat i 20.000 ochotników, jeść orzeszki ziemne co najmniej dwa razy w tygodniu było związane z 58% niższym ryzykiem zachorowania na raka u kobiet i 27% mężczyzn. Dlatego regularne spożywanie takiej żywności może być sojusznikiem w walce przeciwko tej groźnej choroby, która jest rak.

5) arachidowy zapobiega się kamieni żółciowych

W innym bardzo dużym badaniu, prowadzonym przez dwadzieścia lat ponad 80 tysięcy kobiet, które spożywały okazało się, że co najmniej 28g orzechowe, masło z orzeszków ziemnych i innych orzechów tygodniowo wykazywały niższe ryzyko do 25% rozwija się kamieni żółciowych.

6), orzeszków ziemnych, są bogate w przeciwutleniacze

Najnowsze badania wykazały, że orzeszki ziemne zawierają znaczne ilości przeciwutleniaczy, zbliżając się do ilości znalezionych w jagody i truskawki. Najważniejsze substancje o działaniu antyoksydacyjnym są polifenole, zwłaszcza kwas p-kumarowy. Stężenie tego aminokwasu może być zwiększona do 22%, gdy orzeszki praży. Zawiera także witaminę E, inny silnym przeciwutleniaczem. Antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, które uszkadzają prowadzi do przedwczesnego starzenia się organizmu, choroby serca, a nawet raka.

7) orzeszki ziemne może pomóc w zapobieganiu cukrzycy

Naukowcy odkryli, że zużywają co najmniej 5 razy w tygodniu, kwota 2 łyżeczkami masła orzechowego zupy, może pomóc obniżyć ryzyko cukrzycy rozwijających się o prawie 30%. Badania opublikowane w Journal of American Medical Association. Większa liczba studiów i badań na ten orzeszek ziemny i korzyści powinny być wykonywane, ale już teraz możemy rozważyć jako potencjalny wynik żywności.

8) orzechowe jest dobrym źródłem tłuszczu

Jak widać, większość z tych tłuszczów jednonienasyconych lub wielonienasyconych arachidowy, zwłaszcza nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6. Ten rodzaj tłuszczu, który jest również obecny w produktach spożywczych, takich jak olej z oliwek i awokado to okazało się korzystne dla zdrowia serca poprzez podniesienie poziomu cholesterolu całkowitego, złego cholesterolu (LDL) i triglicerydów. Ponadto, tłuszcze nie mogą być usunięte z paszy, jak wiele osób może pomyśleć, jak może to znacznie wpływa na metabolizm. Kluczem do zdrowej diety jest uzyskanie odpowiedniej ilości tłuszczu, dobrych źródeł, takich jak orzeszki ziemne.

9) orzechowe zawiera witaminy i minerały

Odpowiednia podaż witamin i minerałów, ma zasadnicze znaczenie dla skuteczności reakcji metabolicznych i utrzymania zdrowia jako całości. Orzeszków ziemnych, przyczynia się także do zapewnienia w dobrych ilości tych składników, w tym miedź, mangan, cynk, żelazo, selen, witaminę E, B3, B5 i B6, kwasu foliowego.

Ilość manganu jest bardzo reprezentatywne 30 g arachidowy zawiera około 0,8 mg mineralnych, które stanowi prawie 40% naszych potrzeb. Mangan odgrywa rolę w wielu procesach fizjologicznych, takich jak usuwanie substancji szkodliwych dla organizmu, wzrostu tkanek, gojenie się ran, etc.

niektóre opieki

Widzieliśmy wiele korzyści z orzeszków ziemnych, ale także kilka punktów zasługują na uwagę:

  • Orzeszki może zawierać aflatoksyny, które są trujące substancje wytwarzane przez grzyba, który kolonizuje sadzenia arachidowy, ponieważ tworzy się bardzo blisko ziemi. toksyny te mogą wywoływać ostre i długoterminowej mogą prowadzić do rozwoju raka wątroby, zanik wzrostu i opóźnienia umysłowego. poziomy aflatoksyny są kontrolowane w orzeszkach ziemnych sprzedawanych przez władze sanitarne.
  • alergia orzechowe może spowodować. Niektórzy ludzie mają wrażliwość na orzeszki ziemne i ich pochodnych i powinny być uważny, aby uniknąć żywności zawierającej go. Ta alergia jest związana z obecnością aflatoksyn. Jak olej z orzeszków ziemnych mogą być spożywane przez ludzi z alergią, ponieważ proces eliminuje produkcję aflatoksyn oleju.
  • Podczas obrotu i prażone orzeszki solone mogą zawierać zbyt dużo sodu. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z etykietami i uniknąć wersje z zbyt dużo soli.
  • Arachidowy bogate w kwasy omega-6. Badania wykazały, że ilość tej nadmierną kwasem tłuszczowym omega-6 do omega-3 mogą prowadzić do rozwoju chorób. Dlatego, chociaż obecne tłuszcze w orzeszkach ziemnych są zdrowe, trzeba utrzymać równowagę między spożycie i spożycie kwasów tłuszczowych omega-3. Tłuste ryby, takie jak łosoś i omega-3 kapsułki stanowią dobre źródło aby utrzymać zasilanie równowagi składników odżywczych i stosunek kwasów omega-6 / omega-3.

Co myślisz o korzyściach płynących z orzeszków ziemnych? Teraz, gdy wiesz, co robi i zna jego właściwości, będzie on zawierał go bardziej w ich menu? Komentarz poniżej!