15 Korzyści z awokado – Aby służyć i właściwości

awokado

Owoce mogą pomóc w procesie odchudzania i zapewniają uczucie sytości w nieodpowiednich momentach. Chociaż większość z nich są bogate w węglowodany, awokado składa się w przeważającej części przez tłuszcze.

Teraz będziemy wyjaśniać korzyści z awokado dla naszego zdrowia, co jest, co ich główne właściwości i można zrozumieć, że złoczyńca nie ma nic, a wręcz przeciwnie, może poprawić jakość ich życia, a nawet pomóc zachować dobry kształt.

Co jest awokado?

Awokado jest native owoców do Meksyku i Ameryki Środkowej, należących do gatunku Persea americana. Dziś, dzięki hybrydyzacji i tysięcy lat uprawy, istnieje wiele odmian owoców, główni producenci są dziś Meksyk, Chile, Stany Zjednoczone, Indonezja, Dominikana, Kolumbia, Peru, Brazylia, Chiny i Gwatemali.

Zewnętrznie, awokado jest zielone i żywe jak dojrzewa staje się ciemniejszy, prawie czarny. Miąższ jest jasnozielony lub żółtawy i ma kremową konsystencję. Wewnątrz znajdziemy dużą bryłę, która jest nasieniem awokado.

Właściwości awokado

Mała awokado 150g masy (około 1 kubka) dostarcza 240 kcal, 22 g tłuszczu, 13 g węglowodanów, białka i 3G 10 g błonnika. Udało nam się zrealizować, dlatego, że awokado nie jest niskie obciążenie kalorii owoce, ale jego różnica jest w składzie tłuszczów. Niemal 70% tłuszczu znajduje się w awokado jednonienasycone większość kwasu oleinowego, a pozostała część składa się z nienasyconych tłuszczów (omega-3 i omega-6) i nasyconym (kwas palmitynowy).

Jego stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-6 wynosi więcej niż 10: 1. Uważa się, że brak równowagi w takich proporcjach, jest odpowiedzialny za powodując stan zapalny i niektórych chorób. Władze zdrowotne w wielu krajach zaleca stosunku 5: 1 do 2: 1 można znaleźć. Tak więc, pomimo korzyści płynących z awokado i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, aby zrównoważyć spożycie omega-6 obecnych w awokado jest ważne, aby szukać bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3.

Ilość włókien obecnych w awokado również imponująca. 10 g odpowiada 40% zalecanej dziennej ilości włókna.

Oprócz makroskładników, awokado zawiera bardzo szeroką gamę witamin i minerałów. Na uwagę zasługuje to, że kompleks witaminy B, witaminę C, witaminę A, witaminę E, witaminę A, miedzi, manganu, magnezu, fosforu, potasu i cynku.

wartości kaloryczne

Wartość opałowa awokado jest wysoka? Tak, ale ważne jest, aby zastanowić się nad wyborów dokonywanych za ich posiłki; przegląd wybranych produktów spożywczych w odniesieniu do żywności i zasięgnąć funkcjonalne zamienniki do ciała.

Awokado zawiera średnio 180 kalorii na 100 gramów. Ma tłuszczu? Tak, ale są dobre tłuszcze. Jest jednonienasycone tłuszcze, niezbędne do kontrolowania poziomu cholesterolu i zmniejszają stężenie triglicerydów. Jest on również wskazany do stosowania w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego i profilaktykę.

karotenoidów antyoksydacyjne

Asystuje owocowych w absorpcji likopenu i beta-karoten, jak karotenoidy, który jest rozpuszczalną w tłuszczach awokado może zaoferować. Mogą pomagać i chronić komórki organizmu. Świadczenie to można otrzymać od włożenia co najmniej 150 gramów awokado w tradycyjnych sałatek. Wynik ten można również osiągnąć z członkostwa olej z awokado, można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

Poniżej można poznać główne przeciwutleniające karotenoidy zawarte w awokado:

 • alfa-karoten;
 • beta-karoten;
 • Betacriptoxantina;
 • luteina;
 • neoxanthin;
 • wiolaksantyna;
 • Zeaksantyna.

bogatym źródłem składników odżywczych i witamin 

Awokado jest skarbnicą witamin i składników odżywczych, ważnych dla równowagi organizmu. Jest bogaty w minerały, takie jak potas, żelazo, wapń i magnez. Można otrzymać różne korzyści z awokado, które widzimy poniżej, poprzez witaminy A, C, E, K i B kompleks witamin

Jaki jest awokado?

W Brazylii, awokado jest powszechnie spożywane w postaci świeżej, bici z mlekiem lub pomarszczone, wielu ludzi, dodać cukier lub cytryny. Już za granicą, najbardziej popularną formą wykorzystania awokado jest w pikantnych receptur - najczęściej jest przygotowanie guacamole, sos z pochodzenia meksykańskiego, że oprócz awokado prowadzi także cebulę, pomidory, kolendry, sok z cytryny i przyprawy.

Może być również stosowany jako substytut olejów i tłuszczów w niektórych receptur, przeszedł chleba i tosty w przygotowaniu kanapek i dać szczególny akcent do sałatek.

Dodaj awokado w diecie może przynieść wiele korzyści, ponieważ w swoim składzie odżywcze bogate w tłuszcz „przyjaciół” i zdrowe składniki odżywcze.

Istnieje wiele korzyści z awokado, oto czym są.

awokado korzyści dla zdrowia i kondycji

1. Wzrost absorpcji karotenoidów

Wiele żywności mają czerwone pigmenty barwiące lub pomarańczowy w swoim składzie, które nazywane są karotenoidy. Przykłady obejmują słodkie ziemniaki, papaja, mango, marchew, szpinak, brokuły i buraki.

W organizmie człowieka, karotenoidy działają jako przeciwutleniacze i prekursorami witaminy A, która jest niezbędna dla zdrowia oczu. Jako rozpuszczalne w tłuszczach, absorpcję tych substancji jest wzmocniona przez obecność tłuszczu w posiłku, jednak produkty, które je zawierają bardzo ubogie w lipidy. Tak więc naukowcy badali zależność między absorpcją karotenoidów występujących naturalnie w pokarmu wspólnego awokado.

Awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze i zwiększa wchłanianie karotenoidów w 2-6 razy w porównaniu do posiłku bez awokado. Absorpcji, awokado podano również poprawę konwersji karotenoidów do witaminy A.

Ponadto, bardzo awokado zawiera karotenoidy. Najbardziej rozpowszechnionym jest crisantemaxantina ale również neoxanthin, luteinę transneoxantina i, jak wspomniano powyżej.

możemy stwierdzić zatem, że oprócz jej swoistych właściwości, awokado może nam pomóc uzyskać najlepsze z innych produktów spożywczych, jak również poprawa wchłanianie tych związków roślinnych.

2. Moc przeciwzapalną

Żyjesz z obrzęk, zaczerwienienie i dyskomfort z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatyzm i kropli, jest często zalecane przez lekarzy do podjęcia regularnej diety, aby pomóc zarządzać, prawda? Następnie spróbuj dodać awokado do posiłków. To będzie bardzo efektywny w wynikach i zmniejszenie wpływu na zdrowie i ciało.

Korzyść może być uznane za pozytywny wpływ awokado na cholesterol HDL, uważany dobrego cholesterolu, odpowiedzialny za ochronę naczyń krwionośnych, a nie do zniszczenia tych. To może pomóc w rozszerzenie tętnic i zmian ustrojowych w różnych korzystnych dla zrównoważonego i sprawnego funkcjonowania organizmu. Korzyść ta jest dostarczana przez awokado witaminy E, która indukuje tłuszcz do przejęcia władzy przeciwzapalne.

Zapalenie stawów jest chorobą zapalną, która dotyka wielu ludzi i prowadzi do silnego bólu stawów i innych problemów. Elementy takie jak awokado jednonienasyconych tłuszczów, fitosterole, witaminy E i C, w uzupełnieniu do karotenoidów, pomaga walczyć stan zapalny spowodowany zapaleniem stawów poprawy jakości tych pacjentów.

3. Zmniejszenie stresu

Awokado zawiera substancję o nazwie glutation, co zmniejsza skutki kortyzolu, hormonu stresu charakterystyki. Nadmiar tego hormonu utrudnia również proces redukcji masy ciała. Glutationu również korzyści detox ciała i poprawia pracę wątroby, a tym samym lepszą eliminację toksyn więcej korzyści awokado.

4. Poprawia funkcjonowanie układu krążenia

Dodać awokado do zrównoważonej diety wykazano, że są skuteczne w zapobieganiu i zwalczaniu różnych chorób sercowo-naczyniowych przez poprawę poziom złego cholesterolu (LDL) i obniżenie poziomu stresu oksydacyjnego w strumieniu krwi.

Jednym z czynników, które przyczyniają się do tych świadczeń awokado jest jego skład lipidów, takich jak jednonienasyconych tłuszczów, zwłaszcza kwas oleinowy, który wynosi 68% tłuszczu w owocach i wielu badań było związane z korzystnego wpływu na zdrowie układu sercowo-naczyniowego, a także poprawia funkcjonowanie mózgu i zapewnić lepszy wzrost i odnowę komórek. Koncentracja ta zbliża preparatowi awokado bardzo zdrowe oleje, takie jak oliwa z oliwek.

Innymi bardzo ważnymi składnikami są fitosterole, w tym beta-sitosterol, kampesterol i stigmasterol. Mają one ważną rolę przeciwzapalne, które są korzystne także profilaktykę powikłań naczyniowych.

Innymi ważnymi składnikami są przeciwutleniacze obejmują karotenoidy, witaminę E i witaminę C i inne składniki o działaniu przeciwzapalnym, procyjanidyny i katechiny są flawonoidy.

Uważa się, że korzyści te można osiągnąć poprzez regularne spożywanie około kubka lub krótkiej jazdy awokado i zawsze wiąże się z odpowiednią dietą, balansowanie na ilość i jakość tłuszczu zjedzony.

5. przeciwnowotworowe

Substancją odpowiedzialną za tą mocą jest glutation, jak opisano powyżej. Ona jest w stanie działać jako blokowanie co najmniej 30 różnych substancji rakotwórczych. 

6. Kontrola Cholesterol

Awokado zapewnia zwiększony poziom cholesterolu HDL jest uważany za dobrego cholesterolu oraz zmniejszenie stężenia cholesterolu frakcji LDL, zły cholesterol. Zmniejsza to ilość hormonu beta-sitosterol i jego zdolności do hamowania wchłaniania cholesterolu z żywności.

7. Przepływ regularne jelit

Wiemy, że jelito z gładkiego przepływu utrzymywana jest z wykorzystaniem wielu żywności funkcjonalnej. Prawidłowe funkcjonowanie jelit jest jedną z najbardziej awokado korzyści z włókien zawartych w owocach.

8. hamuje apetyt i utratę wagi

Korzyści przedłużyć do odchudzania awokado. Jest to bardzo wysoka zawartość błonnika, część 150 g zawiera 10 g tego składnika, które jest niezbędne w diecie do utraty wagi, ponieważ pomaga w funkcji jelita, daje uczucie sytości, przez długi czas, a nawet pozwala zmniejszyć kolce poziom glukozy i cholesterolu we krwi.

Badania opublikowane w Nutrition Journal wykazały, że ludzie, którzy jedli pół awokado z posiłkiem na lunch była o 40% mniejsza chęć do jedzenia kilka godzin później. Włączenie guacamole do dań głównych posiłków, również wydaje się mieć taki skutek.

tłuszcze jednonienasycone, które są bogate w awokado, są związane ze zmniejszeniem tkanki tłuszczowej, która jest najbardziej niebezpieczne pod względem czynnikiem ryzyka rozwoju chorób związanych z nadwagą.

Awokado zawiera małą ilość węglowodanów oprócz posiadające bardzo niski indeks glikemiczny. Zapobiega to glukozy i insuliny kolce, których wynikiem odbicia po przechowywaniu glukozy w glikogen lub tłuszczu jest wyzwalanie więcej głodne.

Tak więc, pomimo wysokiego stężenia tłuszczów i kalorii, dodając awokado do odpowiedniej diety, to pomoże w utracie wagi. Ale wymaga ostrożności w jej spożyciu. To oznacza maksymalne zużycie awokado pół dnia.

9. Rozporządzenie miesiączka

Można użyć awokado do regulowania cyklu miesiączkowego. Wskazuje herbat wlotowe wykonane z kwiatów na przykład; można spożywać około 2-4 razy w ciągu dnia. Miesiączkowego cyklu pod kontrolą zapewniają także zmniejszenie objawów PMS (zespół przedmiesiączkowy).

10. poprawia widzenie

Nie awokado korzyści zdrowotne wynikające z ich wizją przewidzianą przez witaminę A zawartych w owocach.

11. Zapewnia lepsze zdrowie na włosy

Tam Avocado korzyści dla Twoich włosów, można pozbyć się łupieżu kłopotliwego, zapewniają siłę do nich, a także pomaga zapobiegać wypadaniu włosów.

12. Sen gwarancją

Awokado może być sojusznikiem pan starał się podbić idealnymi sen potrzebne. B-kompleks witamin B3, jak są w stanie zrównoważyć hormony odpowiedzialne za równowagę substancji odpowiedzialnych za aktywność mózgu snu. Kwas foliowy zasila także neuroprzekaźników odpowiedzialnych za zdrowie snu.

13. zapobiega przedwczesnemu starzeniu i traktuje skórę

Moc przeciwutleniaczy może zmniejszyć szkodliwe skutki powodowane przez wolne rodniki w skórze. Stała odnowa komórek zapewnia większą witalność i zdrowie swoich tkankach. Twoja skóra może pozostać bardziej nawilżona i pełne składników odżywczych chwilę. Olej z awokado jest bardzo poszukiwane przez te korzyści awokado.

Pewnie nawet nie widział przepisy na domowe maski awokado bardziej piękną skórę. Wynika to z faktu, że substancje odżywcze w owocach, takich jak dobre tłuszcze i witaminy pomaga utrzymać nawilżenie, witalność i elastyczność. Kwas oleinowy pomaga zmniejszyć podrażnienie i zaczerwienienie skóry i poprawę jej zdolności do naprawy. Odpowiednie spożycie tego kwasu tłuszczowego pomaga regulować produkcję sebum przez skórę, poprawia trądzik i tłusta ramek.

Witamina E oraz karotenoidy zapobiec uszkodzeniu oksydacyjnemu, która prowadzi do powstania zmarszczek i zmarszczek oraz witamina C uczestniczy w produkcji kolagenu, elastyny ​​i głównych elementów strukturalnych skóry.

14.ELP w budowaniu masy mięśniowej

W porównaniu do innych owoców, awokado wyróżnia się poprzez oferowanie 2 g białka na 100 g owoców. Jak wiemy, białka są niezbędne do uzyskania beztłuszczowej masy i przerost.

Badania przedstawione do 3 tygodni obu grupach dwóch rodzajów dietę bogatą w nasycone kwasy tłuszczowe (kwas palmitynowy), a z drugiej bogatego w jednonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy), zawierających taką samą ilość kalorii. Wyniki wykazały, że dostarczanie do aktywności fizycznej prawie 14% wyższe w grupie, która następnie dietę bogatą w kwas oleinowy. Trzymali szybszy metabolizm po posiłkach. Tak więc, awokado może jeszcze dostarczyć dodatkowej energii ze źródeł bardzo zdrowych tłuszczach, do intensywnego szkolenia wymaganego do budowy mięśni.

Regularne spożywanie tego rodzaju tłuszczu jest również związane z poprawą syntezy testosteronu i hormonu wzrostu, dwa ważne czynniki dla syntezy białek w mięśniach, w tym kobiet.

Jeśli szukacie beztłuszczowej masy, można następnie dodać awokado do planu jedzenia, ale należy pamiętać, aby kontrolować zużycie.

15. awokado pomaga w regulacji metabolizmu glukozy

Jak już wspomniano, awokado zawiera niskim obciążeniu i węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, co minimalizuje powstawanie glukozy i insuliny w sobie i szczyty to czynniki, które sprawiają, że jest doskonałym pokarmem dla osób z cukrzycą lub nawet dla cukrzyków, którzy chcą korzystać z utrzymaniem niskiego poziomu cukru we krwi. Obecność dużych ilości błonnika jest również czynnikiem, który pomaga w tej kontroli.

Dalsze badania są nadal potrzebne, ale niektóre badania wskazują na obniżenie poziomu insuliny i lepszą regulację poziomu cukru we krwi po posiłku ze zużyciem awokado.

Również w ramach badania jest działanie poliolu obecnego w awokado zwanych perseitol, która, w przeciwieństwie do typowych cukrów prowadzi do zahamowania uwalniania insuliny do krwi.

Ponadto, awokado jest bogaty w witaminę K, która odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Badania wskazują, że ludzie, którzy jedzą więcej tej witaminy mają 19% niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę. Ochotnicy byli obserwowani przez 10 lat.

Kilka porad spożywać awokado

 • Te składniki odżywcze awokado są skoncentrowane w części, które zwykle nie są jeść skórki i nasion lub rdzenia. W najbliższy miąższu kory możemy znaleźć więcej składników odżywczych niż w częściach centralnych, dlatego zaleca się, aby skórka, jest wykorzystywana w jak największym stopniu tę pulpę obok kory. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest peelingu dłoni, jak banan. Wystarczy wyciąć awokado wzdłuż na ćwiartki, a następnie pociągnąć za skórę kciukiem a palcem wskazującym. Pozwoli to zachować dużo miąższu, który ma ciemniejszą barwę i jest bogata w składniki odżywcze obecne w powłoce.
 • Osoby z alergią na lateks powinny skonsultować się z lekarzem przed spożywania awokado, ponieważ istnieje również ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na owoce.
 • Zielona awokado powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej. W celu przyspieszenia dojrzewania może być umieszczona w torebce lub owijka papierowa.
 • Kiedy dojrzałe awokado jest najciemniejszy i miękka powłoka gdy lekko wciśnięty.
 • Dojrzałe owoce powinny być przechowywane w lodówce. Jeśli już pocięte, warto przechowywać w zamkniętym pojemniku i nanieść kilka kropel octu lub cytryny powierzchni, aby zapobiec utlenianiu miazgi.
 • Przez dodanie awokado do gorących zwojami, zaleca się, aby przygotować z najniższej temperaturze możliwie najkrótszym czasie i w celu uniknięcia uszkodzeń wysokiej temperatury na zdrowych kwasów tłuszczowych.
 • Na ogół mniejsze awokado wydają się być bogatsza w tłuszcze niż większe.

Jak o włączenie awokado w swojej diecie?

Czy wiesz, że te ważne korzyści zdrowotne awokado? Ma zwyczaj spożywania tego owocu? Komentarz poniżej.