10 Korzyści z Rosemary – do serwowania i właściwości

rozmaryn

Rozmaryn jest jednym z najbardziej popularnych ziół na świecie. Jest on stosowany jako lek i przyprawa od czasów starożytnych. Nie rekord tysięcy lat temu z rozmarynu używana jako zioło lecznicze do łagodzenia bólu mięśni, poprawiają pamięć, wzrost włosów, system odpornościowy i krwionośny. To zioło, pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, jest stosowany jako przyprawa na świecie, ma smak cytrusów i drzewiastych, zwłaszcza do przyprawiania białych mięs, takich jak wieprzowina i kurczaka. Zbadajmy ten artykuł, aby służąc rozmaryn i ich właściwości.

Rosemary Properties

Jest dobrym źródłem żelaza, wapnia, magnezu, fosforu, potasu i witaminy B6.

Starożytni wykorzystanie wartości odżywczych ziół i ziół są wystarczające, by przyciągnąć uwagę każdego, kto troszczy się o zdrowie, ale do serwowania rozmaryn naprawdę? Jak wybrać zioło? Czy są skutki uboczne? Czytaj dalej, aby zrozumieć.

Jak znaleźć i wybrać

Roślina rośnie przez cały rok, dlatego zawsze dostępne na rynku. Świeży rozmaryn jest wersja zawiera więcej składników odżywczych i więcej smaku. Wybierz trawy i jasnych zielonych liści i bez ciemnych plam.

Jest to także łatwy roślin posadzić w domu, w małych doniczkach. Roślina może być przechowywane wewnątrz lub na zewnątrz domu, wystarczy jasny pokój, trochę wiatru i wody kilka razy w tygodniu.

świeży rozmaryn mogą być zapisywane w słoiku lub torbie przez kilka tygodni i wysuszyć może być przechowywane przez kilka miesięcy, jeżeli jest przechowywany w suchym i ciemnym miejscu.

Korzyści z rozmarynem - co to jest i właściwości

Korzyści z rozmarynu są liczne. Wiele z tych właściwości, które starożytni uważali, że rozmaryn, gdyby rzeczywiście posiadał. Jest bogaty w błonnik, witaminę B, C, wapń, żelazo, magnez, potas i fosfor i ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Teraz rozumiem, co to jest za rozmarynem i jakie są wybitne właściwości.

1- przeciwzapalne, właściwości przeciwutleniające

Rozmarynu jako przeciwutleniaczy jest bogata w kwas rozmarynowy, kwas kawowy, kwas karnozowy, kwas betulic i karnozolu. Substancje te wykazują właściwości przeciwzapalne i są proste w celu neutralizacji wolnych rodników, zapobiegając uszkodzeniu ciała, przedwczesnego starzenia się i wzrostu komórek raka skóry.

Z powodu tych przeciwutleniaczy, rozmaryn jest szczególnie znana ze swoich właściwości przeciw starzeniu, poprawia wygląd i kondycję skóry, zwłaszcza gdy są stosowane w oleju. Właściwości przeciwzapalne działają również w mięśniach, stawach i naczyń krwionośnych. Pomaga ludziom cierpiącym z zapaleniem stawów, dna moczanowa i wysokim ciśnieniem.

2- Detox

Jako naturalny środek moczopędny, pomaga detoksykacji organizmu, gasił patogenów, sole, toksyny, a nawet nadmiar tłuszczu. Ciało bez toksyn prowadzi do zmniejszenia ryzyka marskości wątroby, problemy i bardziej piękną skórę.

3- pamięć i skupienie

Badania pokazują, że rozmaryn działa jako środek pobudzający dla wszystkich funkcji poznawczych, poprawa pamięci, koncentracji i logicznego myślenia. Chociaż wciąż potrzeba więcej badań, aby wyjaśnić, jak akty rozmaryn, to dobry znak, że zioło jest używany z tych celów na tysiące lat.

4- układu neurologicznego

Badania wskazują, że układ neurologiczne rozmarynu poprawia w całości i zapobieganie starzeniu się mózgu. Ma kwas karnozowy, co pozwala na ciało, zapobiegania i odwracania uszkodzenia mózgu.

5- Układ pokarmowy

Wśród korzyści z rozmarynem jest zdrowy układ trawienny. Badania pokazują, że rozmaryn poprawia układ trawienny jako całości, unikając zgaga, gaz, zaparcia, biegunka i utrata apetytu. Również pomaga regulować całego przewodu pokarmowego, układu i jelit ruchów.

6 rak Zapobieganie

Badania opublikowane w raportach Oncolocy Oncology (raporty) twierdzi, że rozmaryn pomaga zapobiegać rozwojowi raka piersi i białaczką. Inne badania pokazują, że rozmaryn ma właściwości, które zapobiegają rozwojowi nowotworów, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Przeciwbakteryjne naturalne 7-

Badania wykazały również, że rozmarynu wykazuje właściwości antybakteryjne, w szczególności użyteczne przeciwko infekcji bakterii w żołądku, co może prowadzić do owrzodzenia i innych poważnych chorób. Dodaj rozmaryn w codziennej diecie może zapobiegać chorobom spowodowanym przez bakterie.

8 Przeciw nieświeży oddech

Jak ma właściwości antybakteryjne i silny aromat i Woody cytrusowy zapach, to działa dobrze na nieświeży oddech i higieny jamy ustnej jako całości. Dokonaj płukać gorącą wodę z niektórych liści rozmarynu zabija bakterie w jamie ustnej i niech świeży oddech.

9 pobudza krążenie

Badania pokazują, że rozmaryn stymuluje produkcję czerwonych ciałek krwi i poprawia przepływ krwi w organizmie, pomaga dotlenić wszystkie najważniejsze organy i wszystkie obszary ciała.

10. Łagodzenie bólu

Rosemary ma substancje przeciwbólowe i jest stosowany w celu łagodzenia dawno temu. Ból zewnętrznego można stosować olej lub pastę. Na bóle głowy, po prostu wziąć go z jedzeniem lub wzięte w postaci herbaty.

skutki uboczne?

Rosemary jest bardzo zdrowy, tylko w bardzo dużych dawkach może powodować pewne problemy, takie jak wymioty, skurcze, śpiączka i płynu w płucach. Rosemary może powodować problemy u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, stymuluje miesiączki i poronienie.

Zioło ma substancję podobną do aspiryny zwanego salicylan, które mogą powodować alergię u tych, którzy są uczuleni na lek. Ponadto, aby zwiększyć ryzyko wystąpienia siniaków należy unikać tych, którzy już mają predyspozycję, a także cierpiących na napady.

Może również wpływać na funkcjonowanie niektórych leków. Jako naturalne moczopędne, może to mieć wpływ na zastosowanie diuretyków i leków litu (stosowany w leczeniu epizodów maniakalno-depresyjne). Zioło może również wpływać na inhibitory ACE i przeciwzakrzepowe.

Dodatkowe informacje:

  • Nahid Azad mgr Rasoolijazi Homa dr Sara Soleimani mgr „neuroochronnymi kwasu karnozowego w doświadczalnym modelu choroby Alzheimera u szczurów”. Journal komórkowych. Wiosna 2011; 13 (1): 39-44. Obejrzano 16 października 2013.
  • S Cheung Tai J. "przeciwproliferacyjne i właściwości przeciwutleniające rozmarynu Rosmarinus officinalis". Oncology Reports. 2007 czerwiec; 17 (6): 1525/31. Obejrzano 16 października 2013.
  • CH Peng, Su JD, Chyau CC TY Sung Ho SS, CC Peng Peng RY. „Nadkrytyczne płynnych ekstraktów z liści rozmarynu wykazuje silne przeciwzapalne i przeciwnowotworowe działanie.” Biosci Biochem Biotechnol. 2007 wrzesień; 71 (9): 2223-32. Epub 2007 września 7. Accessed 16 października 2013 r.
  • Przyprawy, rozmaryn, wysuszono - wartość za 100g.USDA
  • Steven D. Ehrlich N.M.D. "Możliwe interakcje z: Rosemary" .University Maryland Medical Center (UMMC). Obejrzano 16 października 2013.

Wiesz, wszystkie te zalety rozmaryn dla zdrowia? Spożywania tej przyprawy często w swoich posiłkach? Komentarz poniżej!