7 korzyści orzechów brazylijskich – dla obsługi i właściwości

7 korzyści orzechów brazylijskich - dla obsługi i właściwości

Orzechy brazylijskie znane także w innych krajach, takich jak orzechy brazylijskie są nasiona kasztanowca Pará (wywyższony Bertholettia, Lecythidaceae), typowy drzewa lasów deszczowych Amazonii, która może wynieść do 60 metrów zniesienia. Oprócz smaczne, orzechów Brazylia jest żywność, która zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Poniższy tekst przedstawia korzyści z orzechów brazylijskich dla naszego zdrowia, co jest i właściwości odżywczych.

Nasiona można również wyodrębnić w postaci oleju, używanego w produkcji farb i kosmetyków.

Brazil Nut Properties

100 g orzechów brazylijskich dostarczyć 656 kalorii. Nasiona o dużej zawartości tłuszczu (66 g), a większość materiałów lipidów jest korzystne dla organizmu (38% tłuszczu, 32% jednonienasyconych poli-nienasycone i 23% nasycony rodzaju). W odniesieniu do ilości węglowodanów i białka, znajdujące się w 100 g 14 g i 12, odpowiednio.

Nakrętka Brazylia jest głównym źródłem żywieniowym selenu, 100 g SAMe 1917 ug tego minerału, który 3485% naszych potrzeb.

Nasiona zawierają również znaczne ilości magnezu (106%), fosfor (104%), manganu (58%), witamin z grupy B (zwłaszcza tiaminy, 54%), cynku (43%), witamina E (38%) i włókna (30%). Te procenty są oparte również na 100g orzechów i korelacji z codziennych rekomendacji dla osobnika dorosłego. Zawierają one również wapnia, potasu i żelaza. Biorąc pod uwagę właściwości wymienionych zobaczyć jakie korzyści z brązowo-i-stop zdrowia.

Orzechy brazylijskie Korzyści

Zobaczymy wtedy, jak właściwości orzechów Brazylia wpływ na zdrowie i kondycję:

1) orzechy brazylijskie pomaga chronić serce

Pomimo tego, że bardzo tłuste i zapewniają znaczną część nasyconego typu tłuszczu (22% wagowych kompozycji tłuszczu), orzechów brazylijskich mają kwasy tłuszczowe (oleinowy i palmitoleinowy), które pomagają zwiększyć poziom cholesterolu HDL i zmniejszenie cholesterolu LDL. Cholesterol DWS typu pomaga zapobiegać chorobom serca, ponieważ nadmiar LDL jest ściśle związana z występowaniem miażdżycy, procesy zapalne, w tętnicach, co może powodować zawał serca. Badania wykazały, że młode otyłych dzienne spożycie od 15 do 25 g orzechów brazylijskich obniża poziomy cholesterolu całkowitego i LDL.

Nakrętka Brazylia ma również znaczną zawartość argininy (100 g Nasiona 2,148 g), który nasze ciało wykorzystuje do syntezy tlenku azotu gazu, który jest silnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne pomagają w leczeniu nadciśnienia.

2) orzechy brazylijskie pomaga walce z rakiem

Korzyści z orzechów brazylijskich z rakiem są spowodowane przede wszystkim wpływ selenu w naszym organizmie.

Jest to enzym w systemie obrony antyoksydacyjnej naszego ciała nazywa peroksydazy glutationu, selenu potrzebne do wykonywania swoich obowiązków. Kiedy w nadmiarze utleniacze mogą powodować mutacje, które promują wygląd komórek nowotworowych.

Oprócz tego działania zapobiegawczego, selen również wydaje się być skuteczne w leczeniu pewnych nowotworów. W artykule opublikowanym w biologii komórki Toxicoly wykazały, że minerał stymuluje proces apoptozy albo zaprogramowanej śmierci komórki w komórkach raka szyjki macicy. Inne badanie opublikowane w Cancer Research wykazało również, że selen pomogło zmniejszyć proliferację komórek raka prostaty.

3) orzechy brazylijskie pomaga schudnąć

Włączenie orzechów brazylijskich w diecie ułatwia proces utraty wagi. To może wydawać się sprzeczne, ale to nie tylko ich treść i białka, które promują uczucie sytości błonnik: bardzo nienasycone tłuszcze z nasion także ten efekt, który pozwoli Ci spożywać mniejszą ilość pokarmu.

kasztany selenu chroni tarczycy, niedoczynność tarczycy i zapobiegania zaburzenia równowagi hormonalnej, który prowadzi do nadwagi. Enzym dejodynazy, która działa na przemian tyroksyny (T4) w trijodotyroniny (t3), który jest częścią aktywnej syntezy hormonów, jest zależny od selenu. T3 przyspiesza przemianę jako całości, jak również unikając nadwagi.

Zobacz także: Orzechy brazylijskie tuczu lub schudnąć?

4) Brazylia nakrętka promowania wzrostu mięśni

Dla wzrostu i naprawy tkanki mięśniowej jest niezbędna do jedzenia żywności, które są źródłem białka. Biorąc pod uwagę codzienne Zalecana ilość białka dla dorosłego człowieka (56 g), nasiona już pomóc w osiągnięciu dobrego część tego celu (jeden kubek orzechów brazylijskich stanowi około 19 g białka).

Tłuszcze i selen z orzechów są ważne także dla syntezy testosteronu, hormonu, który sprzyja zwiększenie masy mięśni.

5) orzechy brazylijskie jest dobra dla kości

Korzyści z orzechów brazylijskich odzwierciedlają również na zdrowie kości. Magnez minerały i fosforu w znacznych ilościach w tych nasion są ważne dla procesu budowy kości. Magnez, na przykład, ma zasadnicze znaczenie dla zatrzymywania wapnia w kościach i zębach.

6) orzech brazylijski pomaga zachować mózgu

Badanie przez Wydział Pharmaceutical Sciences USP wykazały, że dzienne spożycie orzechów brazylijskich chroni mózg przed uszkodzeniem oksydacyjnym związanego z wiekiem.

W badaniu, starszych mężczyzn i kobiet, 20 w sumie, którzy mieli łagodne zaburzenia poznawcze i niedobór selenu (CCL), zostali podzieleni na dwie grupy: tych, którzy jedli brązowy codziennie i tych, którzy nie sprawiają, że zużycie to.

Wszyscy uczestnicy przeszli badanie neuropsychologiczne przed i po badaniu. Po okresie 6 miesięcy, wolontariusze, którzy spożywali nasiona nie wykazywały więcej niedobór minerałów, a także miał na poprawę funkcji poznawczych.

Badacz Bárbara Cardoso wyjaśniono, że istnieje zależność pomiędzy ilością selenu w ciele, oraz stres oksydacyjny, w przypadkach, CCI, stanu, który antycypuje, na przykład w przypadku pojawienia się choroby Alzheimera. Ona informuje, że wraz z wiekiem, neurony zaczynają produkować więcej wolnych rodników podczas syntezy energii, nasze antyoksydacyjne mechanizmy obronne również stają się nieefektywne.

7) orzech brazylijski jest połączony z układem pokarmowym

Korzyści z orzechów brazylijskich dla układu pokarmowego obejmują poprawę jego funkcjonalności, ułatwia perystaltykę jelit, która jest napęd push żywności i poprawia wchłanianie składników odżywczych, jak również działanie zapobiegawcze przeciw zaparciom, a nawet raka jelita grubego. Włókna nasienne są odpowiedzialne za te działania.

Ostrzeżenie!

  • Unikać nadmiernego spożycia nasion. W przypadku osób dorosłych, to zaleca się dzienną dawkę 55 ug selenu, przy czym górną wartość 400 mikrogramów. Oznacza to, że jedzenie tylko jedną nakrętkę dziennie wystarczy, aby zaspokoić potrzeby organizmu człowieka. Nadmiar selenu jest toksyczny dla organizmu i może powodować zmęczenie, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, wysypki skórne, nudności i wymioty.
  • Uczulone na orzechy może je spożywać.
  • Orzechy brazylijskie mogą mieć małe ilości radu, pierwiastka radioaktywnego, który zostaje porwany przez rozległe korzenie drzewa kasztanowca. Chociaż treść radiowy orzechów może być wyższa niż stężenia go w innych pokarmach, uważa się, że wiele z nich nie jest wchłaniany przez organizm.
  • Ze względu na warunki wilgotności, suszenia i magazynowania, orzechów brazylijskich wytworzone w Brazylii podlega zanieczyszczenia aflatoksyn, rakotwórczych produkowanych przez niektóre gatunki z rodzaju Aspergillus. Podczas gdy w Brazylii maksymalna ilość aflatoksyny dozwolone jest 10 części na miliard w Europie tolerować do 4 części na miliard (w zależności od kraju i rodzaju limitu aflatoksyny jest nawet niższa). W rezultacie Unia Europejska ograniczyła import brazylijskiej nasion. Badania wskazują, że stosowanie rozwiązań, które optymalizują proces produkcyjny, od skrócenia czasu przechowywania do przetworzenia, zmniejszenie ilości aflatoksyn w orzechach. Badacz w Embrapa Daniela Bittencourt informuje, że z powodu Boliwijczycy zainwestowały więcej w jakości orzechów, przekroczyły one nasz kraj w eksporcie.
  • Korzyści z orzechów brazylijskich są bardziej widoczne, jeśli zużywają niesolone.

Co myślisz o korzyściach płynących z orzechów brazylijskich? Teraz, gdy wiesz, co robi i zna jego właściwości, będzie on zawierał go bardziej w ich menu? Komentarz poniżej!