18 produktów bogatych w witaminę C

18 produktów bogatych w witaminę C

Jednym z najbardziej znanych witamin, witamina C jest bardzo spożywane na całym świecie w postaci suplementów, i zawsze pamiętał, kiedy jesteśmy ze zdjęciami przeziębienia i grypy, aby pomóc w walce z chorobą.

Jakie są korzyści z witaminą C?

Najbardziej charakterystyczną właściwość witaminy C, dużej mocy przeciwutleniacz, chroniąc naszych komórek, cząsteczki DNA występujące w krwi i tkankach, w ogóle, przeciwnie do działania wolnych rodników. Grupy te są wysoce reaktywne molekuły, które może spowodować wielkie szkody.

Witamina C także pomaga w absorpcji żelaza z przewodu pokarmowego, przekształcając je w postać, w której organizm może wchłonąć łatwiej. Tak wielu ludzi, którzy mają niedobór żelaza łykać wraz z dodatkami mineralnymi, żywności lub suplementów witaminy C

Witamina C niezbędna do produkcji kolagenu, jednym ważnym składnikiem naszej skóry, błon śluzowych i kości jest. Rola ta była odpowiedzialna za odkrycie niedoboru witaminy jeszcze przed objawami własnym odkryciem, kiedy załoga statków europejskich żeglarzy opracowali choroby zwanej szkorbut po kilku dniach na morzu bez źródła żywności witaminy.

Witamina C jest również ważne w produkcji neuroprzekaźnika o nazwie serotonina, bierze udział w wielu procesach fizjologicznych, w tym biologicznego zegara, stresu, bólu i nastroju. Więc to pomaga w utrzymaniu zdrowia układu nerwowego.

Dowiedz się więcej: 9 Korzyści z witaminą C - do serwowania

Ile witaminy C zalecany?

Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych, ustaw zalecanych ilości witaminy C w zależności od wieku, płci i ciąży lub karmienia piersią. Według tej instytucji, dzienna zalecana ilości witaminy C będzie w następujący sposób:

 • Do 6 miesiąca życia: 40mg
 • 6 do 12 miesięcy: 50 mg
 • 1 do 3 lat 15 mg
 • 4 do 8 lat: 25 mg
 • 9 do 13 roku życia: 45 mg
 • 14 do 18, kobiety: 65 mg
 • 14 i 18, męskie: 75 mg
 • 19 lat lub więcej, kobiety: 75 mg
 • 19 lub więcej ludzi: 90 mg
 • W ciąży, 18 lat: 80 mg
 • Kobiety w ciąży 19 lat lub starsi: 85 mg
 • Dzieci do 18 roku 115 mg
 • Niemowlęta, 19 lub więcej, 120 mg

Palacze potrzebuje dodatkowej dawki witaminy C, 35 mg należy dodawać do zaleceń wymienionych powyżej.

W Brazylii Ilość zalecana dla dorosłych o ANVISA 45 mg dziennie.

Wiele suplementów i multiwitaminy zawierające znacznie wyższe kwoty, niż wymienione powyżej, do 1000 mg na dawkę. Organizm może łatwo usunąć nadmiar dawki witaminy C, które nie są konieczne i zacząć wywierać szkodliwy wpływ na od 2000 mg, więc nawet po spożyciu tych dodatków i siłę są prawie osiągnięte tak wysokie wartości. Efekty bardzo wysokiej dawki witaminy C są łagodne, ale mogą obejmować niestrawność, nudności, biegunka, zmęczenie i bezsenność.

Jak dostać witaminy C naturalnie?

Zrównoważona dieta jest kluczem do osiągnięcia wszystkich niezbędnych składników odżywczych dla naszego zdrowia. Istnieje wiele produktów bogatych w witaminę C, z którymi możesz wzbogacić swoją dietę. Owoc ma ważną rolę. Dodaje, które są:

1) Camu Camu-

Pewnie myślał, pomarańczowy lub cytrynowy jako owoc zawiera więcej witaminy C są prawidłowe? Ale mistrz wśród owoców, które zawierają więcej witaminy C jest, że większość ludzi prawdopodobnie nie wiem. To camu camu-. Camu camu-to owoc z Amazonii i jest bardzo małe, wielkości skazy z czerwonawego zieleni. W 100 g owoców można znaleźć około 2600 mg witaminy, więc nawet 2,6 g witaminy C. Tendencja jest wprost owoc być lepiej znany w Brazylii w najbliższej przyszłości. Zobacz także: 17 Camu Camu Korzyści - do serwowania i właściwości

2) Acerola

Acerola jest tuż za camu-Camu. Zawiera około 1800 mg witaminy C na 100 g owoców, a także stał się ulubieńcem jeśli chodzi o witaminy C, zawiera dużo więcej niż pomarańcze.

3) guawy

Guawy jest bogate w witaminy C. owoce (w przybliżeniu 55 g), zawierający 125 mg witaminy w 100 g ma 228 mg witaminy C.

4) Papaja

Papaya także wśród listy owoców bogatych w witaminy C Porcję 270 g (średnio) stanowi jednostkę 165 mg witaminy C, a nawet 61 mg na 100 g.

5) Pieprz

Rzeczywiście, nie jest również roślina była w swojej liście produktów bogatych w witaminy C Porcję 92 g pieprzu, na 117 mg witaminy C, taki sam jak 127 mg na 100 g pokarmu.

6) Brokuły

Jeden do listy nieprawdopodobne. Brokuł bardzo odżywcze roślinny zawierający pewną liczbę witamin i minerałów, w tym witaminy C Porcję około 150 g brokuły dostarcza 180 mg witaminy C, co jest równoważne 122 mg raz 100 g.

7) brukselka

Kiełki Bruksela nie jest bardzo popularny w Brazylii, ale również doskonałe źródło witaminy C, 150 g porcję zawiera 96 ​​mg witaminy C, tak, że 64 mg każdego 100g.

8) truskawkowy

Wreszcie zwraca się do owoców, truskawki zawiera wiele witaminy C 150 g porcję stanowi około 86 mg witaminy. Tak samo jak 58 mg w 100 g owoców.

9) Ananas

Przed klasyczną pomarańczowy, ananasowy jeszcze ważną źródła witaminy C. Część około 165g ananasów, daje około 78 mg witaminy C, 48 mg, co odpowiada 100g owoców.

10) Pomarańczowy

Najbardziej spożywany pokarm jako źródło witaminy C, nie zawiera znaczną ilość składników odżywczych, ale jak widzieliśmy stracić do innych bogatszych opcji. Porcję 130 g pomarańczowo (średnio jednostkowej) zawiera 70 mg witaminy C, to znaczy w 100 g owoców 54 mg witaminy znalezione.

11) kiwi

Również w zespole owoców mamy kiwi. zawiera 64 mg witaminy C w 70g owoców. Oznacza to, że 100 g 91 mg witaminy znalezione.

12) kantalupa

Ta odmiana melona bogate w witaminy C 160g melona dostarczyć 58 mg witaminy lub 100g dostarczyć 36 mg.

13) kalafiora

Kalafior jest również jedzenie bogate w witaminę C, że wiele osób nie może sobie wyobrazić. 125g warzyw dostarczyć 56 mg witaminy lub równoważne 44 mg na 100 g.

14) kapusty

W kalafior, kapusta rośliny bogate w witaminy C, 130 g warzyw zawiera 53 mg witaminy w 100 g znaleźć zatem 41 mg.

15) maliny

Wracając do owoców, maliny zawiera 32 mg witaminy C na 120 g albo 100 g do 27 mg.

16) Chard

One More warzywa na naszej liście. Chard zawiera 31 mg witaminy C na 175g, chociaż 18 mg na 100 g.

17) Pomidor

Pomidor jest również częścią zespołu i jest nadal powszechnie spożywane w Brazylii i może być źródłem łatwym dostępem dla Ciebie. 180g pomidorowy zawiera 25 mg witaminy C, 100 g znajduje się około 14 mg.

18) Cytryna

Last but not least, cytryna jest również częścią naszej liście. Zawiera on również znaczną ilość witaminy C i może uzupełnić swoją moc, aby zapewnić codzienne zalecenia. W 100 g soku z cytryny, znaleźliśmy około 40 mg witaminy C.

Dzięki tak szerokiej gamy źródeł witaminy C nie może słabnąć, a nie w tego składnika tak ważne dla naszego zdrowia.

Efekty obróbki żywności o ilości witaminy C

Ta sama cecha, która sprawia, że ​​witamina C jest doskonałym przeciwutleniaczem, prowadzi również do zwiększenia podatności na degradację. W ten sposób żywność może stracić duże ilości tej witaminy przez proces gotowania, należy skontaktować się z tlenem, a wraz z upływem czasu. Tylko fakt, cięcia owoców na przykład już rozpoczyna proces degradacji witaminy.

Zalecamy zatem, że rośliny są spożywane jako świeże, jak to możliwe, aby cieszyć się jak największą ilość substancji odżywczych. Nawet zamrażanie nie zapobiega degradacji witaminy. Poprzez naturalne soki, na przykład spożywać natychmiast.

Jesz dobrą kwotę, że żywność bogata w witaminę C? Komentarz poniżej!