Tuczu cukinię lub schudnąć?

cukinia tuczu

Cukinia jest zdrowe i smaczne warzywo, które można dodawać różne rodzaje potraw. Używać w sos do makaronu, dodać do Stir-fry lub umieścić chleba. Należy jeść cukinię z kory o ile to możliwe, ponieważ skórka zawiera wiele wartości odżywczych. Ale po wszystkim, cukinia tuczu lub schudnąć?

Cukinię schudnąć?

Cukinia jest doskonałym wyborem do zastosowania w utracie wagi, ponieważ ma mało kalorii i wysokiej głośności. Oznacza to, że można jeść wystarczającą porcję cukinii i nie jeść zbyt wiele kalorii. Ze swej masie jest bezpośrednim odzwierciedleniem ilości kalorii jesz w porównaniu do ilości kalorii spalanych w normalnych procesach, takich jak działania i ćwiczenia, cukinia może pomóc zmniejszyć pierwszego składnika. To sprawia, że ​​łatwiej spalić kalorii jesz i kiedy masz deficyt kalorii, zaczynasz tracić na wadze, co pozwala nam powiedzieć, że wyszczupla cukinia.

Cukinia jest dobre dla diety również dlatego, że może być przygotowana w sposób prosty i nie wymaga tłuszczów, cukrów lub soli mieć pyszny smak. Wystarczy umieścić kilka plasterków cukinii na ruszcie i mają smaczne danie na lato. Możesz też upiec dynię z innymi warzywami. Czyste cukinia, lekko gotowane, ma fantastyczny smak i sprawia, follow-up lub smaczną i zdrową pozycję.

Cukinia mogą być wykorzystane, aby pomóc posiłek większą objętość i oferuje unikalny smak pieczywa. Cukinia cukinia chleb i babeczki są popularne dania z tego warzywa. Są zdrowsze i smaczne niż normalne pieczywa i babeczki, i zawierają mniej sodu, tłuszczu i cukru w ​​większości przypadków.

Wartości odżywcze na 100 g surowej cukinii

moc17 kcal
węglowodany3,11 g
białko1,21 g
całkowita zawartość tłuszczu0,32 g
cholesterol0 mg
włókna1 g

Gdy cukinia Emagrece Jeśli Way kuchenne One - 3 Wskazówki

Istnieje kilka sposobów na przygotowanie cukinię, które dadzą Ci wiele zdrowej żywności do wyboru, a także wiele rodzajów żywności. Od czystej cukinia przygotowany jako dodatek do chleba i ciast cukinia, opcje zdrowych potraw z cukinii jest wiele. Ale zawsze należy zachować ostrożność, ponieważ jeśli pasuje do niewłaściwych naczyń, cukinia tuczu.

Oto trzy pomysły cukinia przygotowujące do maksymalizacji korzyści odżywcze, jednocześnie minimalizując spożycie soli, tłuszczu i kalorii.

1. grillowaną cukinią

Jednym z najlepszych sposobów, aby przygotować cukinię jest grillowanie. Cukinia z grilla mogą być całe lub pokrojone na kawałki do grilla szybciej. Jako typowe lato i mają większą dostępność podczas cieplejszych miesięcy, jest to naturalny wybór dla grilla. Przygotować cukinię z niektórych łagodnych przypraw, jeśli chcesz, lub grill z niczym. Jest to świetny dodatek i jest zdrowy, tak długo, jak wybrać zdrowe przyprawy.

2. Pieczone Cukinia

Jeśli nie chcesz korzystać z sieci lub szukasz alternatywy, można upiec dynię w piekarniku. Pokrój cukinię w plastry lub pokroić w drobną kostkę. Można umieścić cukinię w formie metalowej z innych warzyw, takich jak cebula, ziemniaki, squash i wiele innych. Doprawić przyprawami chcesz, i skropić odrobiną oliwy z oliwek. Ustawić piec na średnim ogniu i gotować mieszaninę przez kilka minut, aż cukinia jest rozpoczęcie przetargu. Może to być stosowane jako wypełnienie lub też może być zawarte w posiłku, jako dodatek.

3. cukinia w chleby i ciastka

Jest powszechnie zawarte w pieczywo i ciasta, ale nie okaże się, że cukinia tuczu tylko dlatego, że - choć w tym przypadku nie jest zalecane przejadania się.

Chleb cukinia i babeczki są pyszne sposoby obejmują warzyw w ich pieczywa i ciast. To dodaje ważnych składników odżywczych i eliminuje potrzebę pewnych składników, takich jak tłuszcze i cukry. W tych przypadkach, zazwyczaj obejmuje starte surowe cukinię. W zależności od receptury, może trzeba gotować cukinię tuż przed tym go w cieście.

Dla najlepszych korzyści jedzenia cukinia, wybór warzyw, które są ciemne. Nie przesmażyć i zminimalizować masło i inne oleje, które obejmują w przygotowaniu. Ten zachowuje smak jednoczesnym zachowaniu zdrowego charakteru cukinia.

Lubisz squash? Czy masz jakieś szczególnie przepis do akcji? Komentarz poniżej!