Green Tea Naprawdę Ci schudnąć?

herbata zielona

Picie zielonej herbaty przynosi wiele korzyści, a jedną z największych z nich, może pomóc nam schudnąć. Udowodniono, że zielona herbata może pomóc w spalaniu kalorii i tkanki tłuszczowej, a to jest powód do zastosowania jako składnik popularnych tabletek odchudzających. Pijąc zieloną herbatę nie pokazuje szybkich rezultatów, może pomóc schudnąć bez narażania zdrowia.

Zielona herbata zwiększa metabolizm

Zielona herbata zawiera szereg silnych antyoksydantów, które mogą korzystać swoje ciało na wiele sposobów. Jeden z tych przeciwutleniaczy galusan epigalokatechiny nazywa lub EGCG i ma zdolność do stymulowania metabolizm i zwiększyć prędkość, aby schudnąć. Wraz z kofeiny w zielonej herbacie, ECGC działa w celu pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego i uwolnienia tłuszczu do krwi, więc organizm może wykorzystać go jako paliwo. Ten proces używając tłuszczu jako paliwa jest znany jako termogenezę i obejmuje wytwarzanie dodatkowej mocy, utratę nadmiaru wody i spalanie tkanki tłuszczowej. Kofeina, przez siebie, może spowodować tylko termogenezę, ale jest o wiele bardziej skuteczne w połączeniu z innymi substancjami ECGC i zielonej herbaty.

Zielona herbata poprawia wydolności podczas ćwiczeń

Powinieneś wiedzieć, że ćwiczenia są jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby schudnąć. Nie tylko spalić kalorie, ale również zwiększają poziom energii i przyczyniają się w znacznym stopniu w mięśniach, który przyspiesza metabolizm budowy. Polifenole katechiny występujące w zielonej herbacie stymulować komórki mięśni i wątroby użyć więcej kwasów tłuszczowych. W rezultacie organizm wykorzystuje węglowodanów w wolniejszym tempie. Z więcej węglowodanów pozostały w organizmie, można wykonywać przez dłuższy czas, a organizm spala więcej kalorii.

wniosek

Zielona herbata przyspiesza metabolizm tylko o 4%, a to daje tylko 100 kalorii dziennie, co nie robi wiele, aby schudnąć. Jeśli chcesz stracić 10 kg lub 15 kg, w krótkim okresie czasu, zielona herbata nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak, zielona herbata może być stosowany w celu utrzymania zdrowej wagi, a także może przynieść wiele innych korzyści dla zdrowia.

Czy kiedykolwiek próbowałeś biorąc zieloną herbatę, aby schudnąć? Jak były wyniki? Nie można oczekiwać, aby stracić dużo masy, lub po prostu utrzymać zdrową dietę i wagę? Komentarz poniżej!