Wysoki poziom trójglicerydów – przyczyny, objawy, diety i porady

Badanie krwi

Wraz z wysokim poziomem cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom triglicerydów we krwi jest główną przyczyną chorób serca. Triglicerydy są tłuszczu, który jest tworzony przez organizm podczas spożywania większej ilości kalorii niż wydać. Dostają się do krwiobiegu i są wykorzystywane do przenoszenia mocy na całym ciele. Jednak, gdy poziomy są bardzo wysokie, mogą one powodować tętniczego i choroby serca.

Kiedy jeść, organizm przekształca kalorie nie trzeba korzystać z czasu trójglicerydów, które są w krwiobiegu na rękę do dystrybucji energii do wszystkich komórek. Kiedy organizm potrzebuje energii, służy to tłuszcz.

Cząsteczka triglicerydów glicerolu formę chemiczną, która składa się z trzech kwasów tłuszczowych. Cząsteczki te są rozkładane w jelicie cienkim, a następnie grupowane w krążą we krwi.

Kiedy dana osoba stale spożywa więcej kalorii niż to konieczne, głównie poprzez węglowodanów, wzrost poziomu trójglicerydów. Może to powodować tworzenie się płytki nazębnej tłuszczowych w tętnicach, które mogą prowadzić do zawału serca, udaru mózgu i choroby tętnic obwodowych i doeça wątroby i trzustki.

Co jest uważane za normalne?

To samo badanie krwi, który identyfikuje poziom cholesterolu poinformuje poziom trójglicerydów we krwi. Mniej niż 150 mg / dl, za normalny uważa się, aż do 199 mg / dl jest za umiarkowanie wysokich, aż do 499 mg / dl jest za wysoki i powyżej 500 mg / dl jest bardzo wysoka.

Poziom trójglicerydów z zaleceniami American Heart Association (AHA) jako "optymalne" 100 mg / dl (1,1 mmol / l) lub mniej. Według instytucji, poziom ten poprawia zdrowie serca. Jednak AHA nie zaleca stosowania leku, aby osiągnąć ten cel, tylko pasuje do stylu życia, jedzenia lepiej i robi regularne ćwiczenia.

Jak jedli po wzrasta poziom trójglicerydów, konieczne jest, aby szybko przed badaniem. Idealnie, badanie to odbywa się regularnie, nawet w małych i cienkich ludzi.

Co triglicerydów i cholesterolu trzeba zrobić?

Cholesterol i trójglicerydy są identyfikowane w tym samym badaniu na oba są lipidy, które krążą we krwi i badanie wykonywane jest w rzeczywistości profil lipidowy.

Chociaż triglicerydy są odpowiedzialne za magazynowanie energii nie używany przez szkło, cholesterol jest używany do budowy komórek i hormonów. Ponieważ żaden z tych dwóch substancji rozpuszczonej we krwi, są one ładowane do krwiobiegu przez białka.

Obie są niezbędne do funkcjonowania organizmu, ale może spowodować poważne problemy, gdy znajdują się one w nadmiarze.

wysoki poziom trójglicerydów

Eksperci uważają, że wysoki poziom trójglicerydów we krwi zwiększa ryzyko choroby serca, mnożenie problemów spowodowanych przez wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Trójglicerydy pomóc zablokować tętnice, powodując problemy, takie jak zawał serca i udar mózgu.

Badania pokazują, że kobiety są bardziej dotknięte przez wysoki poziom triglicerydów niż mężczyźni, jednak oba wskaźniki powinny podjąć opieki.

Wysoki poziom trójglicerydów może być oznaką cukrzycy 2 niekontrolowany, choroby wątroby i nerek lub rzadką chorobą genetyczną, która wpływa na to jak organizm przekształca tłuszcz w energię.

Wysokie trójglicerydy są również związane z zespołem metabolicznym, który zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, zawał serca i choroby serca. Człowiek ma zespołu metabolicznego, jeśli ma co najmniej trzy z następujących czynników: nadmiar tkanki tłuszczowej, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom glukozy we krwi, mały poziom dobrego cholesterolu (HDL) i wysoki poziom triglicerydów. Więc jeśli masz nadmiar trójglicerydów, stay tuned.

objawy

Wysoki poziom trójglicerydów we krwi nie ma objawów. Kto nie osłonięty regularnie może się okazać, że ma wysoki poziom tylko po doznaniu zdarzenia sercowego.

Tylko ci, którzy mają nadmiar trójglicerydów powodu choroby genetycznej może mieć widocznych objawów: the żółtaka - żółte i czerwone plamy na skórze, które są złogi tłuszczu. W rzadkich przypadkach, wysoki poziom triglicerydów może prowadzić do zapalenia trzustki.

przyczyny

Nadmiar triglicerydów mogą być spowodowane przez takie czynniki, jak niekontrolowane cukrzycy typu 2, choroby genetyczne, niedoczynności tarczycy, choroby nerek, otyłości, nadmiernego spożycia alkoholu i niezdrowego odżywiania.

Kiedy motywowane żywności, problemem jest to, że dana osoba jest jeść więcej kalorii niż potrzeba, co powoduje, że organizm do przechowywania nadmiaru. Oprócz ilości kalorii, rodzaj materii spożywczej.

Ponadto, niektóre leki, takie jak tamoksyfen, steroidów, beta-blokery, diuretyki, estrogeny i pigułek antykoncepcyjnych może być również przyczyną.

Jak obniżyć wysoki poziom trójglicerydów

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mają wpływ poziom trójglicerydów w organizmie:

jeść lepiej

Najważniejszym czynnikiem jest to, aby zrównoważyć swoje jedzenie, więc nie zużywają więcej kalorii niż wydać. Jednak zmniejszenie zużycia niektórych pokarmów i zwiększenie drugi jest kluczem do zmniejszenia ilości substancji we krwi. Sprawdź kilka wskazówek:

- zmniejszenie spożycia tłuszczów nasyconych i trans

Robiąc zakupy, sprawdź informacje o wartości odżywczej żywności, jeśli nie mają one duże ilości tych tłuszczów. Jeśli tak, należy unikać.

- jeść mniej węglowodanów i cukrów

Zmniejszyć ilość słodkich pokarmów i przygotowane z białej mąki w diecie. Oni przytyje, oferują bardzo niewiele składników odżywczych i zwiększenie ilości trójglicerydów we krwi.

- alkohol pić umiarkowanie

Alkohol można także zwiększyć poziom triglicerydów w wątrobie, w celu wytworzenia więcej kwasów tłuszczowych. Jednakże, jeżeli są spożywane w umiarkowanych ilościach (jedna porcja napoju dziennie) może pomóc zrównoważyć poziom triglicerydów i zwiększenie dobry poziom cholesterolu.

- Zainwestuj w zdrowe tłuszcze

Tłuszcz jest ważne dla organizmu. Wyszukiwanie źródła tłuszczu monossaturada i wielonienasyconych, które znajdują się w z oliwek, olej arachidowy, olej słonecznikowy, kukurydziany, awokado, migdałowy, nasion, takie jak dynia i olej sezamowy i ryby bogaty w omega-3

- Jedz więcej błonnika

Błonnik pomaga obniżyć poziom trójglicerydów i cholesterolu w naturalny sposób. Spowalniają trawienie, pomaga tury ciało żywności w energię zamiast tłuszczu i zmniejsza wchłanianie tłuszczów nasyconych.

- Uwaga fruktozy

Duże ilości fruktozy może zwiększyć poziom trójglicerydów do poziomu niezdrowe. Badania wykazały, że uczestnicy, którzy spożywali duże ilości stężonego fruktozy miały zwiększony poziom triglicerydów. Jednak nie jest to konieczne w celu uniknięcia owoce. Mimo że fruktoza jest głównym cukrem w owocach, jest umiarkowany i zdrowe kwoty. I włókno w owocach obniżyć wysoki poziom triglicerydów. Uprzemysłowionych produktów słodkich, że są one największe czarne charaktery fruktozę, takich jak syropy i syrop kukurydziany.

Zrobić ćwiczenia i schudnąć

Aby obniżyć poziom trójglicerydów, trzeba zatrzymać zużywa więcej kalorii niż wydać. Istnieje kilka wskazówek jak to zrobić, w tym zwiększenie ilości poświęcany przez ćwiczenia. Zaledwie 30 minut ćwiczeń cztery razy w tygodniu może obniżyć poziom trójglicerydów i zwiększyć ilość dobrego cholesterolu.

Ponadto, badania wykazują, że tracą od 5% do 10% wagowych, może znacząco zmniejszyć nadmiar triglicerydów. Stay tuned: tłuszcz brzuszny jest również związane z wysokim poziomem subtância.

rzucić palenie

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, wysoki poziom triglicerydów lub wysokie ciśnienie krwi, palenie tylko zwiększa ryzyko chorób serca. Palenie papierosów powoduje stan zapalny w organizmie, co może przyczynić się do miażdżycy, skrzepy krwi i ryzyko zawału serca. Palenie pogarsza codziennie wszystkie wskaźniki zdrowia serca.

narkotyki

Jeśli nawet z życia mudaça twoi triglicerydy pozostają wysokie, może być właściwe użycie leków. Środki zaradcze powinny być zawsze przepisywane przez lekarza, który będzie także analizować swój poziom cholesterolu.

Najczęstszymi leki są:

statyny: Są wykorzystywane przez tych, którzy cierpią z powodu niskiego poziomu dobrego cholesterolu (HDL), wysoki poziom złego cholesterolu (LDL) i wysoki poziom triglicerydów. Lekarz może także oznaczać kombinację środków. Jednak zwrócić uwagę na bóle mięśni, nudności, biegunka lub constripação - jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy powiadomić lekarza.

fibraty: Są one stosowane w celu zmniejszenia stężenia triglicerydów. Pracują najlepiej w ludzi, którzy mają poziom powyżej 500 mg / dl. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania przez tych, którzy również użyć statyny. Przed rozpoczęciem leczenia należy upewnić się, że twoja wątroba i nerki pracują dobrze. Kombinacja obu leków, zwłaszcza gdy te narządy nie są dobrze, może powodować problem nazywa rabdomiolizy może prowadzić do niewydolności nerek.

Omega-3 suplement: Kto potrzebuje niższych triglicerydów należy spożywać wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Jednak może to być trudne do uzyskania wymaganej ilości omega-3 poprzez dietę. Dlatego lekarz może wskazywać na dodatek. Należy zachować ostrożność podczas stosowania tego typu leków na własną rękę, ponieważ może wpływać na działanie innych leków.

Dodatkowe informacje:

  1. Miller, Michael, et al. "Trójglicerydy i choroby układu krążenia Oświadczenie naukowy z American Heart Association." Circulation 123,20 (2011): 2292-2333.
  2. Skulas promieni Ann C. i in. "Efekty dawka-reakcja kwasów tłuszczowych omega-3 na triglicerydy, zapalenie i funkcji śródbłonka u zdrowych osób z umiarkowaną hipertriglicerydemią." The American Journal of Clinical Nutrition 93,2 (2011): 243-252.
  3. Stanhope, Kimber, L., i in. „Konsumpcja fruktoza i syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy poposiłkowe zwiększenie stężenia triglicerydów, cholesterolu LDL i apolipoproteiny-B u młodych mężczyzn i kobiet.” The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolizm 96,10 (2011): E1596-E1605.
  4. David Wang, D., et al. „Wpływ fruktozy na poposiłkowe stężenia triglicerydów: przegląd systematyczny i metaanaliza kontrolowanych badaniach żywieniowych.” Miażdżyca 232,1 (2014): 125-133. strony:
  5. Wierzbicki, Anthony S., et al. "Triglicerydy:?. W przypadku leczenia" Current Opinion in Cardiology 27,4 (2012): 398-404.
  6. Collins M. W. i in. „Związek między triglicerydów i cholesterolu lipoprotein o wysokiej gęstości następstwie fibratów zmiany terapii.” Diabetes & Zespół metaboliczny: Badania kliniczne & Opinie (2014).

Znalazłeś poziom wysoki poziom triglicerydów w egzaminie? Lekarz ma pewne pokarmy dieta i ćwiczenia specyficzne dla sprawy? Komentarz poniżej!