Co zrobić, aby zwolnić aresztowanego Intestine

Co zrobić, aby zwolnić aresztowanego Intestine

Badania wskazują, że obecnie około 30% Brazilians cierpią na przewlekłe zaparcie sposób - powszechnie znane jako warunki zaparcie lub zaparcia. I choć problem jest historycznie bardziej powszechne wśród kobiet, mężczyźni także cierpią na tyle z zaparciami, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, z połączeniem stresu, złej diety i braku aktywności fizycznej. I co zrobić, aby uwolnić uwięzione jelita?

Gdy te ruchy się słabszy i sporadyczne, występuje nagromadzenie materiału niestrawione w jelitach, co może prowadzić do absorpcji wody i stwardnienie odpadów. W rezultacie, gdy stolce są kompaktowe i wymagają większego wysiłku, aby zostać wyeliminowane przez końcowej części jelita grubego. Na ten najtrudniejszy do ewakuacji jest podana nazwa zaparcia.

Mają zaparcie jest normalne?

Problemy trawiennych

Podróże, stres lub nawet jakieś szczególne zmiany w diecie może sprawić, że jelita utknąć od czasu do czasu, ale to nie jest równoznaczne z przewlekłymi zaparciami.

Chociaż wzór ewakuacji jest dość zmienna wśród ludzi, obraz jest powszechnie uważany zaparcia tylko wtedy, gdy jest mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu.

Kolejną cechą, która oznacza zaparcia jest dokładnie taka trudność i parcia na stolec, który może towarzyszyć ból w okolicy odbytu i niepełnego wypróżnienia (uczucie, że jest jeszcze materiał w odbytnicy).

Jak zdiagnozować Zaparcie

Właśnie widzieliśmy powyżej, że liczba wyjazdów do łazienki jest czymś bardzo indywidualnym, a niektórzy ludzie nawet przyzwyczaić się ewakuować tylko kilka razy w tygodniu.

Z tej przyczyny, objawy zaparcia mogą się znacznie różnić od jednej osoby do drugiej, ale ogólnie można wyróżnić ewentualne zaparcia chronicznie zaparcia za pomocą następujących funkcji:

Zmniejszenie liczby wyjazdów do łazienki (mniej niż trzy tygodniowo);
Poczucie niepełnego opróżnienia jelit;
I trudności w ewakuacji obecność wyciętego i trochę nieporęczne stolca;
nadmiernego wysiłku podczas opróżniania;
Dyskomfort i wzdęcia, gaz, bóle głowy i nudności.

Powoduje jelita Aresztowany

Istnieją dwa typy: zaparcia organiczne i funkcjonalnych. Podczas, gdy pierwsza może wystąpić, gdy ciało przechodzi pewnego rodzaju zmian fizycznych (takich jak niedrożność jelit lub deformacji, na przykład), zaparcia funkcjonalne mogą być wynikiem złych nawyków żywieniowych oraz zmiany w rutynę.

Sprawdź główne przyczyny zaparć:

 • niewystarczająca ilość błonnika w diecie;
 • Trochę nawodnienie;
 • Nadmierna konsumpcja białka i przetworzonych produktów spożywczych (produkty mleczne, słodycze, przekąski, biała mąka);
 • Stres, depresja i lęk;
 • Brak aktywności fizycznej;
 • Nie spełniają natychmiastową chęć ewakuacji;
 • Nadmiar cukru w ​​diecie;
 • Nie żuć jedzenie wystarczy;
 • Stosowanie suplementów żelaza i wapnia;
 • Nadmiar alkoholu i kofeiny (czy z kawy, herbaty, czekolady lub nawet termogeniczne suplementów spalanie tłuszczu);
 • Stosowanie niektórych leków (leki przeciwdepresyjne, dieta tabletki);
 • Specyficzne warunki medyczne;
 • Ciąża (kobiety w ciąży są bardziej podatne na zaparcia).

Chociaż przewlekłe zaparcia i funkcjonalne wymagają profesjonalnego monitoringu, zaparciem czynnościowym można przeciwdziałać poprzez przyjęcie dobrych nawyków przy stole, a także przez niektórych zmian w stylu życia. Później was zrozumieć, co zrobić, aby uwolnić uwięzione jelito naturalnie.

stanów chorobowych, które mogą powodować jelit aresztowany

Poza złe nawyki żywieniowe, zaparcia mogą być również spowodowane przez innych stanów lub chorób, takich jak:

 • Zespół jelita drażliwego;
 • Cukrzyca działanie uboczne;
 • niedoczynność tarczycy;
 • przedłużające okres gorączki;
 • pasożyty jelitowe;
 • uchyłków;
 • Masowe stosowanie środków przeczyszczających;
 • Zapalenie okrężnicy (zapalenie jelita grubego)

Co zrobić, aby uwolnić uwięzione jelita?

Teraz, gdy wiemy, co powoduje zaparcia, poznamy najlepsze sposoby zapobiegania zakłócać swoją rutynę.

1. Dodaj więcej błonnika w diecie

Kiedy jesz słabe włókna posiłek, powstałe stolce są małe i zwarte, ponieważ nie wchłania wody. I materiał ten nie może ślizgać się właściwie z jelit, co zmusza organizm do zintensyfikowania perystaltykę. Z biegiem czasu, gut „zmęczony”, aby przeprowadzić te ruchy (które mają żadnego wpływu), a materiał pozostaje w jelicie grubym, co powoduje zaparcia.

Dlatego wszystkie wskazówki, aby uwolnić uwięzione jelita, jest to z pewnością najbardziej skuteczny - a także najbardziej ignorowane. Włókna są wyraźnie większe Coupled trawienia. Przez absorpcję wody, włókna zwiększa bolus, ułatwiając przejście pokarmu przez układ pokarmowy, co z kolei zapobiega niedrożność jelit i stymuluje perystaltykę (naturalne ruchów układu pokarmowego prowadzące żywności w kierunku odbytu) ,

Dorosły musi 25-30 g błonnika dziennie (który powinien być zawsze towarzyszy wody, aby ułatwić przejście przez przewód pokarmowy). Niektóre z bardziej pokarmów bogatych w błonnik są:

 • Owoce, takie jak pomarańcze, papaja (wytłok), ananasa, śliwki i;
 • czarnej fasoli, ciecierzyca, soczewica, soja i ryż;
 • I warzywa, takie jak brokuły, dynia, karczochy, oberżyny, gotowanej kukurydzy, jarmuż i szpinak;
 • Chia: pojedyncza łyżka nasion zawiera sześć gramów włókna;
 • Owies, popcorn (bez masła), słodkie ziemniaki (ze skórką) i orzechy;
 • Lnianego (namoczone w wodzie dziennie do drugiej).

Na znaczną poprawę czynności jelit, a nie tylko zużywają pożywieniu sporadycznie; Tylko dzienne spożycie błonnika reguluje jelita stałe.

A ponadto do uwalniania uwięzione jelita konsumpcja żywności naturalnych przyczynia się również do funkcjonowania całego układu pokarmowego (ciemne i gorzkie warzywa są dobre dla wątroby), dodatkowo wzmacniając ich zdrowie jelit.

2. Niższe zużycie wysoko przetworzonej żywności

pobieranie

Nasza obecna dieta jest bogata w przetworzonej żywności, co z kolei prawie nie zawierają błonnik. To dlatego, że obróbka mechaniczna lub chemiczna usuwa żywności (czasami celowo) włókien dając produkt o zwiększonej przydatności do spożycia.

Ponadto te produkty są bogate w dodatków chemicznych, które mogą przyczynić się do zaparcia. Mięso (kiełbasa, kiełbasa, szynka), nabiał, konserwy, przekąski, krakersy, mrożonki (pizze, ciasta, kanapki) i ziarna rafinowane (jak biała mąka) nie powinny być częścią regularnej diety, jeśli starają się zrobić aby uwolnić uwięzione jelita. Nie wspominając już, oczywiście, że te produkty są odżywczo słaba, a ich konsumpcja ma korzyści dla zdrowia.

I chociaż źródła naturalnego (mięso, jaja), białka nie powinny być spożywane w nadmiarze przez tych którzy cierpią na zaparcia. Niniejsze wytyczne stosuje się również do białka serwatki i innych suplementów białkowych dla sportowców.

Dla tych, którzy naprawdę potrzebują wyższe spożycie białka, końcówka jest zawsze łączą ją z większym spożyciem płynów (najlepiej wody) i błonnika.

3. pić więcej wody

Jeśli nie wiesz, co zrobić, aby uwolnić uwięzione jelit, rozpocząć zwiększenie dziennego spożycia wody. Chociaż nie każdy potrzebuje dwóch litrów płynów dziennie, tych, którzy cierpią na zaparcia nie może podjąć ryzyko zbyt mało wody do picia przez cały dzień.

Picia 5-6 szklanki wody mineralnej każdego dnia, w miarę możliwości nieznacznie ciepła. Według tradycyjnej medycyny chińskiej, gdy ciepła woda stymuluje dalsze funkcjonowanie układu pokarmowego.

Następnie spróbuj odtąd brać codziennie dwa litry lekko ciepłej wodzie, aby poprawić trawienie i ułatwia usuwanie odpadów spożywczych.

Wystarczy pamiętać, że są 2 litry wody - nie soda, mrożona herbata, soki, kawa, itd.

4. Włączenie aktywności fizycznej

Jeszcze jeden powód, aby umieścić na buty i iść na spacer lub uruchomić: aktywność fizyczna stymuluje ruchy jelit, sprzyjając eliminacji kału. Trening siłowy jest również ważne, ponieważ może pomóc wzmocnić mięśnie brzucha, pomagając w procesie ewakuacji.

5. Jedz pokarmy, które zwiększają bolus

pobierz (1)

 

Widzieliśmy, że im większa i bardziej wilgotny bolus, tym łatwiej jej przejście przez układ trawienny. Dlatego spożywanie pokarmów, które stymulują wchłanianie wody i promować perystaltykę jest wielkim wskazówka dla tych, którzy próbują dowiedzieć się, co zrobić, aby uwolnić uwięzione jelita.

Oprócz chia (która pochłania także wodę i tworzy żel w żołądku), siemię lniane, psyllium i kozieradki są niektóre opcje, aby umieścić w swoim dnia na dzień, aby uniknąć zaparć (wszystkie te produkty powinny być spożywane z wody).

6. Relax

Ponieważ stres może powodować zaparcia, uspokoić umysł i ciało może być sposób, aby uwolnić uwięzione jelita. Poświęcić kilka godzin w ciągu dnia do siebie, ćwiczyć ćwiczenia oddechowe, spacery na świeżym powietrzu, zrobić joga i medytacja to tylko niektóre z najbardziej praktycznych i skutecznych sposobów na zmniejszenie stresu i zgiełku każdego dnia.

Joga przez sposób i relaks również przeciwdziała zaparcia przez specyficznych pozycjach, które promują jelit (jak na rysunku poniżej, na przykład).

IMG_2212-2

7. self-masaż

Masaż odbywa się bezpośrednio na stymuluje perystaltykę jelit i pomaga uwolnić uwięzionego jelita. Aby wejść w życie, jednak powinny być wykonywane codziennie, zawsze z płynnym ruchem i przez co najmniej 5 minut.

Obejrzyj film poniżej, aby dostać masaż w celu zwalczania zaparcia:

8. mieć zestaw czasu, aby przejść do łazienki

Osoby cierpiące na zaparcia powinny regularnie starają się iść do łazienki codziennie zawsze w tym samym czasie, mimo że nie jest z natychmiastowym chęć ewakuacji. Usiąść na toalecie i spróbuj się odprężyć, nie próbując się ewakuować. Powtórz tę czynność codziennie (najlepiej rano, po przebudzeniu) pomoże organizmowi stworzyć nawyk i ułatwienia wypróżnienia.

Jeśli wolisz, weź szklankę ciepłej wody po przebudzeniu i przed pójściem do łazienki, aby stymulować funkcje trawienne.

9. Weź soki środków przeczyszczających

pobierz (2)

Soki, które są bogate w błonnik są doskonałym sposobem, aby szybko i wygodnie zwolnić gut. Niektóre kombinacje soki poluzować cienkim obejmują papaya + śliwki + lnu, buraków lub pomarańczowy + chia (poprzednio pozostawia do nasiąknięcia przez jedną godzinę) i pomarańczowy kalafiora + oberżyny.

10. Unikaj używania środków przeczyszczających

Wiele osób cierpiących na jelita zatrzymany tylko przy użyciu regularne stosowanie środków przeczyszczających, starając się zwalczać zaparcia, co nie rozwiązuje problemu długiej perspektywie, a może jeszcze bardziej utrudnić prawidłowe funkcjonowanie jelit bez narkotyków.

Prawdą jest, że środki przeczyszczające należy traktować jako ostateczność na zaparcia, a oni nie atakują przyczynę problemu i może powodować uzależnienie. Tabletki, a nawet „naturalne” środki przeczyszczające należy unikać w miarę możliwości. Nawet liście senesu, pozornie nieszkodliwe, mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Jak również leków, senna powoduje sztuczny wzrost wypróżnień i zmniejsza wchłanianie wody, co skutkuje szybszym chęć iść do łazienki (która zazwyczaj pochodzi z silnym bólem brzucha, biegunka i gazu).

Problem z tymi przeczyszczających jest to, że w miarę upływu czasu, organizm przyzwyczaja się do jego stosowania i nie porusza się w sposób naturalny, jak wcześniej. W efekcie potrzebne są coraz większe dawki środków przeczyszczających, co w przeciwieństwie do poszukiwanych przechodzi do realizacji coraz mniej skuteczne.

Sztuką jest więc uciekać się tylko do używania środków przeczyszczających w ekstremalnych sytuacjach i nigdy regularnie, ponieważ jego stosowanie może maskować poważniejsze komplikacje. Wolą łagodniejsze herbat i bez skutków ubocznych, takich jak ten, wykonany z mniszka lekarskiego lub herbaty hibiskusa, który jest także naturalnym środkiem przeczyszczającym dość miękkie.

Zasięgnąć profesjonalnej porady

Jeśli po co zrobić, aby uwolnić uwięzionych gut wskazówki sugerowane powyżej, ale trwa nadal cierpią z funkcji jelit, zasięgnąć porady lekarskiej.

Oprócz sprawdzania istnienia ewentualnych warunków związanych z jelit aresztowany, lekarz będzie również wiedzieć, aby doradzić najlepszą alternatywę dla Inspekt, a nawet może przepisać środki przeczyszczające lub leki w celu złagodzenia stanu.

Dodatkowe informacje:

 • http://www.webmd.com/digestive-disorders/for-women;
 • http://fullnomore.com/how-to-get-rid-of-constipation/;
 • http://www.health.com/health/gallery/0,,20452199,00.html;
 • http://authoritynutrition.com/9-ways-that-processed-foods-are-killing-people/;
 • http://www.webmd.com/diet/top-10-sources-of-fiber.

Co próbowałeś zrobić, aby złagodzić zaparcia? Cierpisz wiele z tego warunku regularnie? Komentarz poniżej!