Wnoszenia płynów podczas posiłków czyni zło?

posiłek

Jest to bardzo często coś pić podczas posiłków. Wiele wziąć napoje bezalkoholowe, podczas gdy inni wolą bardziej naturalne opcje, takie jak matowe, soków i wody. Ale biorą płynów podczas posiłków jest szkodliwe dla naszego trawienia? Nie wpływa na szybkość i wykorzystanie składników odżywczych? Wiemy to teraz!

Co się dzieje w złym trawieniem? Niestrawność, drażliwość, wzdęcia, senność, bóle głowy, pragnienia, niemożność rozpoznać prawdziwą depresję i głód. Ale biorą płynów podczas posiłków jest złe?

Czy kiedykolwiek przestał myśleć o tym, co pić i jak pić podczas posiłków?

Poczucie zadowolenia, jasności, występuje wtedy, gdy trawienie odbywa się w sposób naturalny. Aby poszerzyć naszą wiedzę o tych uczuć, ważne jest, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wpływy netto w procesie trawienia.

zdrowe trawienie

Pokrótce, proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej, a następnie rozpoczyna się mastykacji mechaniczne działanie gruczołów ślinowych do wytwarzania śliny bogate w enzymy, które mają za zadanie rozerwanie cząsteczki żywności.

Inną funkcją jest zmiękczenie śliny żywności zmiękczenia przejście od pierwszego do przełyku, a następnie w żołądku. Następnie pożywienie otrzymuje działanie soku żołądkowego, które jest kwaśne, i rozkłada się, tworząc brzęczyka cieczy.

Gongu porusza się w kierunku pierwszej części jelita cienkiego. Potem miesza się z enzymów trawiennych z trzustki i żółci z wątroby. Substancje te rozkładają treści pokarmowej i przygotowania odżywki być wchłaniane do krwiobiegu. Większość z nich są wchłaniane, jak treść pokarmowa jest przenoszony przez jelito cienkie. Tylko niewielka część pozostaje być wchłaniane natychmiast gdy osiąga okrężnicę.

Teraz krwiobiegu, składniki odżywcze są wysyłane do różnych części ciała. Trawienie kończy się, gdy odpady są wydalane z jelita do odbytnicy. W zależności od tego, jak dużo jesz, to proces trawienia może trwać od 24 do 72 godzin.

Wątroba uczestniczy również w procesie trawienia, ponieważ składniki odżywcze pochodzące z żywności, które idą do krwi przechodzącej przez nią. W związku z tym rozkład jest do innych części ciała, który to wybór, który zostanie użyty w tym czasie i które będą wykorzystane później. Do tego potrzebne jest dużo wody.

Wnoszenia płynów podczas posiłków czyni zło?

- Alkohol i napoje Kwas wpływające na zdrowie Ślina

Istnieje prądy sądzić, że kwasy cieczy zwiększenia wydzielania śliny. Inni uważają, że napoje alkoholowe lub kwasowe wraz z jedzeniem może wyschnąć śliny, a tym samym utrudniają proces trawienia. Ale nie ma dowodów naukowych na poparcie tych hipotez. Co my wiemy, że alkohol przepływ śliny zmniejsza się stosunek 10 do 15% alkoholu w jednej dawce. Ale to nie wpływa na trawienie lub wchłanianie składników odżywczych.

- stosunek wody, kwasu żołądkowego i enzymów

Znany jest tak, że woda z posiłkami rozcieńcza kwasu żołądkowego i enzymów trawiennych, utrudniając ciało trawiąc jedzenie. Oznacza to jednak, że układ trawienny nie jest w stanie dostosować się do jego wydzieliny do konsystencji jedzenia, które jest fałszywe oświadczenie.

- Net zwiększyć tempo trawienia

Trzeci parametr, że wlot płynu podczas posiłku jest złe, ponieważ wzrost netto prędkości transportu żywności, co powoduje, że substancje stałe opuścić żołądek, przed poddaniem działaniu kwasu i enzymów, co powoduje złe trawienie , Ponadto, podział żywności przeciążenia jelita.

Może to wydaje się najbardziej logiczny argument trzech, ale nie ma dowodów naukowych, że faktycznie występuje. Tylko w jednym badaniu oceniano współczynnik żywności opuścić żołądek. W rzeczywistości, ciecz szybciej niż stałe, ale twierdzi, że nie miałoby to żadnego wpływu na szybkość trawienia ciał stałych.

Dr Michael Picco od Klinika Mayo mówi: „Nie ma powodu do obaw, że woda rozrzedza soki trawienne lub zakłóca trawienie. W rzeczywistości, wody pitnej podczas lub po posiłku może rzeczywiście pomóc w trawieniu. Woda i inne składniki odżywcze pomagają w rozkładzie cząsteczek żywności, dzięki czemu organizm może wchłonąć składniki odżywcze. Woda także zmiękcza stolec, który zapobiega zapobiegania zaparciom. "

Dlatego oczywiste jest, że nie uznają to prawda, że ​​przyjmowanie płynów podczas posiłków jest złe.

The Other Side: Nie pić podczas posiłku

Istnieje prądy twierdzą się cieczy w czasie posiłków jest zły, ponieważ osłabia kwasów żołądkowych i enzymów trawiennych, przez co złamanie cząsteczek, jak wspomniano powyżej. To jest prędkość, z którą woda jest wydzielany, co nie występuje w przypadku substancji stałych. Jednakże, jeśli są prawidłowo żucia, a tym samym tworzenie śliny, można jeść wygodnie bez innych płynów. Chodzi o to, aby umożliwić ślina pomóc spożycie naturalnie.

Płyny mogą poprawić trawienie

Niezależnie od tego, czy jecie, czy nie płyn przed lub w trakcie posiłku, są one bardzo ważną rolę w procesie trawienia jako całości. Pomagają w rozbijanie dużych ilości pokarmu, co ułatwia schodzenie do przełyku i żołądka. Ułatwiają one również trafegue bolusa delikatnie, unikając obrzęk i zaparcia.

Ponadto, żołądek wydziela wodę wraz z kwasu żołądkowego i enzymów trawiennych. Na koniec, woda jest konieczne w celu ułatwienia prawidłowego działania tych enzymów.

Nie pić zimnej wodzie z posiłkami

Zimnej wody zwiększa tempo przemiany materii, ponieważ energia używana do ogrzewania korpusu, normalna temperatura jest odchylone trawienia. W ten sposób, energia, która może być wykorzystana w trawieniu kieruje się do ogrzania się do organizmu.

Kiedy jesz, cała energia skierowana jest do podziału żywności, dzięki czemu organizm może łatwo wchłonąć składniki odżywcze i eliminacji odpadów. Kiedy mamy złe trawienie, rzeczywiście można przytyć w dłuższej perspektywie, ponieważ toksyny mogą gromadzić się w narządach trawiennych i hamuje aktywność rozpadu tłuszczu. Zatem, powodują apetyt i zakłócać zdolność organizmu do rozróżniania, czy jest on spełniony, czy nie.

Jeśli pić, pić ciepłą wodą

Lub inny ciepły napój. Woda z cytryną, imbirem lub herbatę, w temperaturze pokojowej, albo bliżej do temperatury twoje ciało.

Pobyt uwodniony w ciągu dnia, a jeśli zdecydujesz się pić w trakcie posiłku, pić bardzo mało, niezależnie od napój. Jeśli jest to przypadek, wybrać ciepłą wodą i pić z umiarem.

Szklanka wody nie będzie kolidować z trawieniem i dodać trochę octu jabłkowego lub cytrynę, ułatwi dalsze trawienie. Jeśli możesz, pić 30 minut przed i 30 minut po posiłku. Staraj się jeść bez picia, i zobaczyć, jak się czujesz. Jeśli działa, to zrobić, w przeciwnym razie garnitury. Jak wszystko się zmienia, organizm zbyt. Więc słuchać swojego ciała.

Niektórzy ludzie nie powinni pić podczas posiłków

Osoby cierpiące na zaburzenia żołądkowo-przełykowego należy ograniczyć spożycie płynów podczas jedzenia w celu zmniejszenia objawów refluksu ponieważ zwiększają objętość żołądka, a to może zwiększyć ciśnienie w żołądku, jak dużo jedzenie będzie , Następnie, kwaśne mogą występować u ludzi, z tym choroby.

decyzja osobista

Pić czy nie z posiłkami jest kwestią wyboru, czy sposób czujesz się lepiej.

Zważywszy, że powoduje ból, obrzęk, a nawet pogorszenie refluks żołądkowy, pić przed lub waha się między posiłkami. Jeśli tak nie jest, można kontynuować picie podczas nich.

Przede wszystkim, ciepła woda jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

Gdybyś usłyszał, że przyjmowanie płynów podczas posiłków jest złe? Po której stronie jesteś na to? Komentarz poniżej!