Arginina: Co to jest Co, skutki uboczne i jak przyjmować

arginina

Czym jest tzw arginina, tak? Arginina jest aminokwas zasadowy, znany także jako kwas 2-amino-5-guanidyno-walerianowego lub L-arginina. Uznać za względnie niezbędnego aminokwasu argininy otrzymuje się w ilości wystarczającej do potrzeb organizmu.

Aminokwas ten ma wiele zalet, a jej zużycie przez dodatek doskonałym sposobem na stymulację produkcji limfocytów (która odgrywa ważną rolę w obronie organizmu). Ponadto arginina pomaga hamować rozwój wielu nowotworów, stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu, pomaga w gojeniu się ran; hamuje utratę masy mięśniowej po operacji; zajmuje się problemami i chorobami wątroby; Pomaga produkcji spermy i budowy nowej choroby tkanki łącznej, kości, ścięgna, traktowanie komórek i stawów.

Arginina jest nadal obecny w procesie syntezy tlenku azotu, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co więcej krwi i tlenu do tkanek i narządów, przyczyniając się tym samym z jej zdrowia. Badania pokazują także, że arginina jest skuteczna w zmniejszaniu objawów lękowych.

efekty uboczne

Istnieje wiele krótkoterminowe skutki uboczne powodowane przez suplementacji L-argininy, jednak, jeśli jest ona wykorzystywana w niewłaściwy sposób, niektóre negatywne skutki mogą się pojawić. Dodatek ten jest przeciwwskazany dla diabetyków, osób z chorobami serca, kobiet w ciąży lub karmiących. 

rola anaboliczny

Podsumowując, można stwierdzić, że arginina odgrywa ważną rolę w syntezie białek w organizmie, oprócz działającego w utracie tkanki tłuszczowej, jak Twój przechowywanie staje się ograniczona. Wynika to z faktu, że istnieje zwiększenie retencji azotu.

L-Arginina, służy również jako pośrednie syntezy fosforanu kreatyny i są ważnymi czynnikami w siłę eksplozji podczas treningu, a także przyczynia się do odzyskania mięśni po aktywnego okresu, zapewniając zwiększony dopływ krwi do regionów, które najbardziej napięte ,

Jednym z głównych celów, gdy cytuje badania arginina i samego tlenku azotu, co jest odpowiedzialny za rozszerzenie naczyń krwionośnych i najlepszy transportu krwi i tlenu przez organizm. NO2 jest stymulowany wkrótce po suplementacji argininy, więc wskazane jest, aby spożywać go przed ćwiczeniami. Ponadto, to dodatkowo pomaga w uzupełniające stymulujący wydzielanie hormonu wzrostu (GH), odpowiedzialnego za stymulację wzrostu masy beztłuszczowej. Niektóre witaminy, takie jak nikotynamid i ryboflawina, oprócz wapnia, są ważnymi związkami do tworzenia NO2.

Podsumowując, można stwierdzić, że arginina zwiększa zdolność do wykonywania ćwiczeń, przyczyniając się również do produkcji białek.

Jak wziąć

Zaleca się zużywają arginina dwa razy na dzień, pierwszą dawkę świcie; drugi, po treningu. Lekarze często zalecają 50 mg do około 30 g dodatku na dobę. Aby zrozumieć tę wielką różnicę w ilości, trzeba zrozumieć fizyczny typ sportowca swoje nawyki żywieniowe i poziomu sprawności fizycznej.

Arginina można znaleźć w wielu produktach, które jemy na co dzień, takich jak fasola. Ze zrównoważoną dietą, człowiek może zużywać do 5g argininy dziennie. Nie jest wskazane, aby utrzymać wysokie dawki przez dłuższy czas, ponieważ może to prowadzić do napięć w wątrobie i jakiegoś uszkodzenia nerek.

Referencje

  • Medlineplus; L-arginina
  • Web Md; Korzyści serca i skutki uboczne: arginina
  • MedlinePlus: L-Arginina
  • Aminokwasy: korzystny wpływ L-argininy na Zmniejszanie otyłość: mechanizmów i potencjalnych ważne konsekwencje dla zdrowia ludzkiego
  • Journal of International Society of Sports Nutrition: International Society of Sports Nutrition stanowiska Stojak: białko i ćwiczenia

Czy doświadczony suplementacji argininy? Jak były wyniki? Rozważyć uzupełnienie omportante? Komentarz poniżej.