Jak wziąć Tribulusów Dla najlepszych rezultatów

Z samców kapsułce

Roślina stosowana od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej, Tribulus terrestris niedawno zwrócił uwagę na Zachodzie, ponieważ jest prekursorem testosteronu.

Co to jest?

Tribulus terrestris jest rośliną pochodzenia azjatyckiego i europejskiego, który został użyty do produkcji ekstraktu z potencjału leczniczego.

Proszku lub kapsułek, suplement pobudza endogenną produkcję testosteronu, hormonu, który może przynieść wzrost siły i promowanie beztłuszczowej masy ciała szkolenia.

Chociaż nie istnieją żadne ostateczne badania na ten temat, producenci twierdzą, że Tribulus terrestris suplementy mogą wzrosnąć nawet o 40% stężenie wolnego testosteronu w krwiobiegu.

Wiele osób również użyć roślin w celu zwiększenia libido i poprawy sprawności seksualnej.

Jak to działa?

Aktywne związki Tribulus terrestris - zwłaszcza saponiny - wspólnie zwiększają syntezę hormonu luteinizującego (LH) przez przysadkę, a to z kolei stymuluje komórki jądra do wytwarzania testosteronu.

Jak testosteron jest bardzo anaboliczny hormon większe stężenie hormonu w obiegu może być równoważna większej syntezy białka. Czyli więcej odbudowa i wzrost mięśni.

Korzyści Tribulusów

Przed wiemy, jak wziąć Tribulus terrestris do lepszych wyników w wadze lub nawet sprawności seksualnej, wiemy trochę więcej o głównych zalet rośliny:

1. Zwiększona masa mięśniowa

Poprzez stymulację produkcji testosteronu i tlenku azotu, Tribulus terrestris może poprawić wydajność podczas ćwiczeń, a tym samym przyspieszyć przyrost beztłuszczowej masy. To dlatego, że testosteron sprzyja zwiększenie wytrzymałości podczas treningu, umożliwiając większe obciążenia i bardziej przesunięte treningi.

Ponieważ tlenek azotu zwiększa dostarczanie tlenu i kwasów aminowych komórek podczas działania, dodawanie składników pokarmowych do mięśni rozpocząć proces odtworzenia włókien mięśniowych.

W badaniu przeprowadzonym na Litwie, naukowcy pod warunkiem sportowców 625 mg Tribulus terrestris wyodrębnić trzy razy dziennie przez 20 dni.

Jeszcze w połowie badania nastąpił znaczny wzrost poziomu testosteronu w krążeniu wolontariuszy. Po dziesiątym dniu badania, nie więcej jednak wzrost stawek hormonu w obiegu.

Chociaż użycie Tribulus terrestris jako stymulant produkcji testosteronu jest nadal przedmiotem kontrowersji (dla wielu specjalistów, nie byłoby wystarczająco wsparcie naukowe stwierdzenie, że zakład zwiększa produkcję hormonu), jego działanie rozszerzające naczynia wydaje się być udowodnione.

W praktyce oznacza to, że jeśli nie ma jednoznacznych dowodów, że Tribulus terrestris zwiększa poziom testosteronu, można nadal korzystać z użytkowania instalacji do jego wpływu na produkcję tlenku azotu.

2. Poprawa funkcji seksualnych

Jedną z głównych korzyści wynikających z Tribulus terrestris jest jego wpływ na wydajność seksualną. Poprzez stymulację produkcji testosteronu i promować rozszerzenie naczyń w okolicy narządów płciowych, roślina pomaga w odzyskaniu libido i leczeniu impotencji i bezpłodności.

3. Ochrona serca

Badania wskazują, że Tribulus terrestris może być sojusznikiem zdrowia serca z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na aktywację kinazy białkowej C epsilon (PKCε), przy czym tribulosina (jeden z występujących w przyrodzie saponin w roślinie) może chronić komórki przed przedwczesną śmierć serca.

A także dlatego, że istnieją dowody na to, że inne saponiny, protodioscynę, posiada zdolność do hamowania angiotensynę. Podczas cyrkulacji w nadmiarze, enzym zmieniać ciśnienie krwi i zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

4. Ciśnienie krwi

Dodatkowo do działania na poziomie sterowania angiotensyny, saponiny stymulować wytwarzanie tlenku azotu gazu, który ma potencjał rozszerzające naczynia. Złagodzenie ściany naczynia i poprawić krążenie krwi przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi.

5. PMS i menopauzy

Niektóre wstępne badania wskazują, że kobiety mogą korzystać z korzystania z Tribulus terrestris, aby zmniejszyć objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy.

inny

Oprócz zalet, o których mowa powyżej, Tribulus terrestris służy do:

  • W celu poprawy funkcjonowania nerek i wątroby;
  • Zwiększyć wytrzymałość fizyczną i zmniejszyć zmęczenie;
  • Kontrolowanie bóle głowy;
  • Zmniejszyć poziom złego cholesterolu (LDL).

Tribulus terrestris jak Tomar

Prawidłowy sposób wziąć Tribulus terrestris za najlepsze wyniki zależy od celu:

1. Jako dodatek przed treningu

Jak wziąć Tribulus terrestris poprawić wchłanianie i zwiększyć efekt saponiny podczas ćwiczeń? Jak rozcieńczony wodą i czczo.

W dniach treningowych, przyjąć dawkę 500-800 mg (kapsułka lub proszek) po przebudzeniu, a inna część 30-60 minut przed szkolenia. Jeśli wolisz, możesz też mieszać z kreatyną Tribulus w około 400 ml wody i podjąć przed rozpoczęciem ćwiczeń.

W dni, kiedy nie są szkolenia, utrzymanie pierwszej dawki wstać i wziąć drugi blisko w południe, przed obiadem. Tribulus terrestris jak najlepszą pracę, gdy poziom glukozy są niższe, biorąc ekstrakt wraz z posiłkiem może zmniejszać skuteczność rośliny.

2. Faza wypełniający

Cykl wypełniający charakteryzuje wzrost spożycia kalorii, mający na celu zwiększenie masy mięśni. Ponieważ istnieje również większe nagromadzenie tkanki tłuszczowej w tej fazie cyklu, należy Tribulus terrestris jako dodatek może być dobrym sposobem na zwiększenie wskaźnika równowagi ze względu na wzrost masy mięśniowej, a nie tylko tłuszcz.

W tym celu zaleca się, aby wziąć 400-600 mg Tribulus trzy razy dziennie, zawsze 30-40 minut przed posiłkiem.

3. W celu poprawy funkcji seksualnych

Ponieważ jest to naturalne i mało skoncentrowany produkt, Tribulus terrestris ma natychmiastowy efekt w postaci słynnych niebieskich pigułek. Zakład działa stopniowo i narastająco, czyli trzeba wiedzieć, jak wziąć Tribulus regularnie, aby móc uzyskać wszystkie korzyści dla sprawności seksualnej.

Optymalne dawki dla zwiększenia libido i montaż będzie zależeć od stężenia saponin z ekstraktu roślinnego, ale ogólnie zaleca się, aby co najmniej 400 mg ekstraktu z 40% saponin dziennie przez kilka tygodni. Można przyjąć kapsułkę tuż przed pójściem do łóżka, zawsze z odrobiną wody i bez łączenia go z innymi pokarmami.

Konieczne jest Tribulus terrestris cyklu?

W przeciwieństwie do DHEA i androstendionu (dwa prekursory testosteronu), Tribulus nie jest naturalnie wytwarzane przez organizm i długotrwałego używania zakładu może zmniejszyć jego skuteczność.

Aby tego uniknąć, zaleca się zrobić cykl trzytygodniowy z suplementem oraz 1-3 tygodni „OFF”.

Nie ma potrzeby, jednak do terapii po cyklu po użyciu suplementu ponieważ Tribulus terrestris nie powoduje aromatyzacji jak sterydy anaboliczne, które promują gwałtowny wzrost poziomu testosteronu.

Przed podjęciem Tribulus terrestris się

Często wiele osób wpada w klasycznym błędem sądzić, że wszystkie naturalny produkt może być spożywany swobodnie bez ryzyka dla zdrowia. Oprócz możliwych skutków ubocznych, wiele roślin i ich ekstrakty mogą oddziaływać z niektórych leków i spowodować wiele problemów.

Z tego powodu, a także dokładnie wiedzieć, jak wziąć Tribulus terrestris zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem korzystania z wyciągu jako stymulant seksualnej lub przyspieszyć przyrost masy mięśniowej.

efekty uboczne

Tribulus terrestris jest uważany za bezpieczny suplement, niemniej jednak nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących. Możliwe skutki uboczne to bezsenność, problemy z trawieniem (gaz, wzdęcia), trądzik wzrost i zmiany w cyklu miesiączkowym.

Badania myszach wykazały, że opracowany Tribulus może zwiększyć rozmiar prostaty u zwierząt, ale efekt ten nie może jeszcze zostać zweryfikowane u ludzi ze względu na brak konkretnych wyszukiwań.

Ludzie, którzy są leczeni na raka, nadciśnienie, cukrzycę i kobiet, którzy mają już pewien stopień wirylizacji (nadmiar włosów, bardzo głęboki głos) Należy również unikać korzystania z Tribulus terrestris.

gdzie kupić

Można znaleźć Tribulus terrestris wyodrębnić w postaci tabletek lub kapsułek w domach ze zdrową żywnością, aptekach czy sklepach specjalizujących się w suplementach sportowych.

Przed zakupem Tribulus terrestris, upewnij się, że produkt ma minimalne stężenie 40% saponiny.

ile

Opakowanie 60 kapsułek po 500 mg każda Tribulusów można znaleźć za około R $ 57.00 w sklepach internetowych.

Dodatkowe informacje:

  • Qureshi A, Naughton DP, Petróczi A. Przegląd systematyczny na ekstrakt ziołowy Tribulus terrestris i korzenie jego przypuszczalnej działanie pobudzające i zwiększając wydajność. Dieta J Supl. 2014 Mar; 11 (1): 64-79. doi: 10,3109 / 19390211.2014.887602.
  • Tribulus Terrestris - zastosowania i zagrożenia - WebMD

Teraz, gdy nauczyłem się brać Tribulus terrestris prawidłowo, jesteś chętny, aby ją wypróbować na masę mięśniową? Znasz kogoś, kto był udany? Komentarz poniżej.