18 Korzyści z Castor Oil – do serwowania i Porady

olej rycynowy

olej rycynowy pochodzi z nasion rośliny zwanej Ricinus communis, która rośnie w klimacie tropikalnym. Ogólnie rzecz biorąc, jest uprawiana jako roślina ozdobna w ogrodzie w łagodniejszych klimatach, a ostatnio został również uprawiany na szeroką skalę do produkcji biodiesla.

Korzyści z Castor Oil

Teraz wiemy, że niektóre z korzyści płynących z oleju rycynowego, gdy używany zarówno do swoich celów leczniczych, w celach estetycznych.

1. Naturalne przeczyszczające

Zakład olej rycynowy zawiera toksynę zwaną rycyny bardzo silnym, ale jest wyłączony podczas procesu ekstrakcji oleju, dzięki czemu korzystanie z całkowicie bezpiecznego oleju rycynowego. Jest to produkt jako bezpieczne, co jest nawet odpowiedni dla dzieci jako środek przeczyszczający w umiarkowanych dawkach.

Dawka może być regulowana łatwo, ponieważ ich efekt jest wprost proporcjonalna do ilości oleju używasz. Zazwyczaj stosowana dawka to 1-2 łyżki dla dorosłych i 1 do 2 łyżeczki dla dzieci w wieku 2-12 lat. Dzieci poniżej 2 roku życia nie powinno trwać dłużej niż łyżeczka na raz.

Można mieszać olej rycynowy z sokiem pomarańczowym, aby smaczniejsze. W przeciwieństwie do innych przeczyszczające działają w okrężnicy, działanie oleju rycynowego, począwszy od jelita cienkiego. W okresie od 2 do 5 godzin, efekt przeczyszczający powinny być obserwowane i można czekać do dokładnego oczyszczenia jelit.

2. łagodzi ból mięśni

Olej rycynowy jest uważany za gorący olej, który promuje krążenie w płynie ustrojowym. Jest doskonały jako olejek do masażu i może złagodzić ból wynikający z przepracowania mięśnie. Jeśli masz obolałe mięśnie łydki i uda po intensywnym wysiłku lub praktyki aktywnych sportów, zastosować trochę oleju rycynowego na bolesnej okolicy i pocierać ją.

Olej rycynowy jest dobry olej nośnik dla olejków eterycznych. Dodać kilka kropli oleju rzymskiego rumianku lub mięty pieprzowej do łyżkę zupy oleju rycynowego do bardziej relaksujący i regenerujący masaż.

3. Łagodzi bóle stawów

Właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, kwasu rycynolowego, co stanowi prawie 90% oleju rycynowego są dobrze udokumentowane. Znaczna część tych korzyści olej rycynowy pochodzi z jego działanie obkurczające na układ limfatyczny.

Naczynia limfatyczne, które tworzą rozległą sieć w całym organizmie, tkanki i zbierania odpadów prowadzący do usuwania krwi. Zatory w tych naczyniach i gromadzenia odpadów toksycznych udział w wielu chorobach autoimmunologicznych, takich jak zapalenie stawów, co powoduje ból i zapalenie stawów. Castor hamuje przekrwienie olej i sprawia, że ​​ruch limfy swobodnie. Działa bezpośrednio na układ immunologiczny przez stymulowanie grasicy i zwiększając liczbę rodzajów białych krwinek zwanych limfocytów.

  • Zobacz także: dobre jedzenie dla stawów.

4. Te infekcje grzybicze

Istnieją korzyści oleju rycynowego jako środek grzybobójczy, dzięki silne działanie kwasu undecylenowego, który jest kwasem produktem degradacji rycynolowego tłuszczowych, bogate w olej rycynowy. Może być stosowany w leczeniu powszechnych chorób grzybiczych, takich jak grzybica i grzybicy stóp. To jest tak samo skuteczne jak leki stosowane w leczeniu grzybiczych i bez żadnych skutków ubocznych leków przeciwgrzybiczych zakażeń.

Jedna wskazówka jest, aby rozgrzać trochę oleju rycynowego i ostudzić aż lekko ciepły w dotyku. Stosuje się go na obszarze zagrożonym bezpośrednio przed snem i pozwól działać noc. Powtórz na tydzień, aby zobaczyć znaczną poprawę. Kontynuować leczenie aż infekcja znika całkowicie.

5. stymuluje wzrost włosów

Wmasować olej w skórę głowy może spowodować dodatkową wzrostu włosów. To gorący olej ma zdolność do poprawy krążenia. Powinno ono być stosowane w taki sam sposób, że nakłada się na skórę w zakażeniach grzybiczych, masując skórę głowy.

Ponadto olej rycynowy można stosować w obszarach, które straciły włosy na skutek łysienia. Jej właściwość przeciwzapalne mogą przynieść korzyści oleju rycynowego przeciwko tej choroby autoimmunologicznej.

Kolejną z zalet oleju rycynowego na włosy jest jego zdolność do zapobiegania i końce podzielone naprawy. Wystarczy zastosować kilka kropel oleju bezpośrednio na końcach włosy, aby zmniejszyć ilość rozdwajaniu. Przyczynia się również do przywrócenia stanu zdrowia włosów i sprawiają, że znacznie mniej kruche.

6. podkreśla kolor włosów

olej rycynowy może być stosowany w celu wzmocnienia naturalnego koloru włosów i sprawiają, że wyglądają grubsze i błyszczące. Ten olej jest środek pochłaniający wilgoć, co oznacza, że ​​bloki wilgoci. Po nałożeniu na włosy, przy zachowaniu naturalnej wilgoci w nasady włosów i stają się grubsze i ciemniejsze koniec.

Powinien on być stosowany po myciu włosów i delikatnie suszy ręcznikiem. Łyżka zupy oleju rycynowego wystarczy zdać włosy.

7. naturalny domowy Mascara

Można zrobić maski zawierające olej rycynowy, aby naturalny tusz do rzęs. Ta sztuczka była używana przez dłuższy czas poprzez spalanie olejów roślinnych, w tym oleju rycynowego. Wytworzona sadza następnie zbiera się na powierzchni i stałe w oleju rycynowym.

W domu, można to zrobić za pomocą procedury wosk pszczeli. Stopić łyżkę zupy wosku pszczelego w rondlu i dodać 2 łyżki zupy oleju rycynowego. Jest to konieczne, aby mieszać oleju otrzymanego z węgla w proszku lub kakao w celu otrzymania pożądanego koloru i konsystencji.

8. głęboko nawilża

olej rycynowy może być również stosowany do nawilżania suchej skóry. Będąc bardzo lepki olej wnika w głąb tkanki skórnej, odżywia je z kwasów tłuszczowych. Wiele drogich komercyjnych nawilżające zawierają go, ale można uzyskać wszystkie korzyści płynące z oleju rycynowego bezpośrednio poprzez bezpośrednie zastosowanie.

To może być nieco lepki w pierwszym, ale gdy stosuje się cienką warstwę na skórze, jest ona dość szybko wchłania, nie pozostawiając tłustej uczucie na skórze. Niektórzy ludzie lubią, aby zmniejszyć lepkość oleju rycynowego do wymieszać z olejem kokosowym, ułatwienia stosowania.

9. Te problemy skórne

olej rycynowy, oprócz działając jak balsam, mogą być stosowane do leczenia trądziku, brodawki i skóry tagów, ponieważ ma przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Stosuje się olej rycynowy w żądanym miejscu wacikiem codziennie. W około dwóch tygodni, problem jest zazwyczaj rozwiązany.

10. Pomoc na bezsenność

Nie jest jasne, jak olej rycynowy pomaga nasenne, ale istnieją doniesienia o ludzi, którzy używają go we włosach lub wokół oczu przed pójściem spać, które wchodzą roszczenia szybciej w czasie snu.

11. kolki u niemowląt

Większość dzieci przejść przez fazę niekontrolowany płacz z powodu kolki, którzy czują pierwszych miesiącach życia. olej rycynowy wydaje się stanowić pomoc dla wielu doustne leki zawodzą.

Olej powinien być stosowany na zewnątrz w obszarze brzucha i lekko wciera. Nie jest jasne, czy jest to nieruchomość przeciwbólowy, który zapewnia następujące korzyści oleju rycynowego, ale większość dzieci ustatkować wkrótce po aplikacji.

12. Lekarstwo choroby skóry u zwierząt

Psy i koty mają tendencję do ciągłego lizać rany i miejsca na skórze, które mogą być zakażone, które zwykle pogarsza stan. Ponadto, zwierzę może łykać leków stosowanych substancji w na miejscu.

Olej rycynowy jest bezpieczny do stosowania na drobne kawałki i obszarów zakażonych. Jej przeciwbakteryjne i przeciwzapalne właściwości pomagają szybciej boli leczyć. Ponadto zwierzęta te mogą znaleźć paskudny oleju i przestać lizać witryny. Jedynym obserwowanym efektem ubocznym jest stolec trochę luźniejszy niż normalnie.

13. Bez konserwantów

W przeciwgrzybiczne właściwości oleju rycynowego zostały dobrze wykorzystane w przemyśle spożywczym. Wiele ziarna są podane powłoki zawierającej olej kiedy powinny być przechowywane przez długi okres czasu. olej rycynowy również wydaje się odpychają szkodników i insektów, które niszczą żywność. Dla tych, którzy uciekają od konserwantów chemicznych, olej rycynowy jest całkowicie bezpieczny naturalny środek konserwujący.

14. Smary

olej rycynowy działa prawie tak samo dobrze jak smar stosowany do smarowania maszyn. To działa równie dobrze w wysokich i niskich temperaturach i jest często stosowane w samochodach wyścigowych. W przeciwieństwie do innych olejów, olej rycynowy nie spowoduje uszkodzenia gumy, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany w urządzeniach takich jak cykl pompy o uszczelek gumowych. Olej rycynowy jest bezpieczny do stosowania w urządzeniach kuchennych, które wymagają smarowania, jak na przykład nożyczkami.

15. zwalniających modzele

Zastosowany olej rycynowy bezpośrednio na dotkniętych obszarach może pomóc złagodzić modzele są spowodowane przez kilka rzeczy. Może być również stosowany do masażu miejsc, aby pomóc złagodzić ból i obrzęk.

16. Hydraty usta

Oprócz korzyści płynących z oleju rycynowego na skórę, czyni cuda dla suchych i popękanych warg. Jest również dodany do składu wielu leków i balsamów do ust, że można kupić w kasie.

17. łagodzi swędzenie

Można złagodzić ból związany swędzenie i drapanie skóry przy użyciu oleju rycynowego. Wystarczy dodać kilka kropel na miejscu i odczekać, aż olej do działania w ciągu kilku minut. To sprawdza się również do leczenia grzybicy i innych chorób grzybiczych.

18. Utrzymuje zdrowe paznokcie

Masowanie tylko niewielką ilość oleju rycynowego na swoich skórek i paznokci codziennie przez kilka miesięcy będzie promować wzrost paznokci, i uczynić je bardziej zdrowe i piękne.

Środki ostrożności i wskazówki

Przed użyciem olej rycynowy, wewnętrznie lub zewnętrznie, wykonaj test skóry przy bardzo małej ilości oleju, aby sprawdzić ewentualne reakcje alergiczne.

administrować tylko olej rycynowy zgodnie z instrukcją na opakowaniu i uważaj na właściwej dawce.

Przyjmowany, olej wytwarza silne działanie przeczyszczające. Ich przedawkowanie może łatwo prowadzić do ciężkiego odwodnienia, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do zgonu. Inne możliwe skutki uboczne przedawkowania obejmują bóle brzucha, biegunka, zawroty głowy, halucynacje (rzadko), omdlenia, nudności, wysypka, ucisk w gardle, duszność i ból w klatce piersiowej.

Osoby z wrzodami żołądka lub zaburzenia krzepnięcia krwi nie powinny stosować wewnętrznie olej rycynowy. Ze względu na jego potencjalne działanie przeczyszczające, olej rycynowy jest szeroko stosowany do wywołania porodu, ale lekarze ostrzegają, że biorąc olej rycynowy może zwiększać ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu. Przeczyszczającego działanie oleju powoduje silne skurcze mięśni miednicy wspomagania usuwania i prawdopodobnie wywołuje skurcze macicy, jak również.

I jak zawsze, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące korzystania z tego naturalny środek.

Co sądzisz o tych zaletach oleju rycynowego dla zdrowia? Chcesz używać go wykorzystać niektóre z tych właściwości? Komentarz poniżej!