Jak zrobić Ginger Tea – przepis i porady

herbata imbir

naturalny i łatwy przepis, herbata imbir ma kilka korzyści związanych z ludzkiego ciała, są szczególnie wskazane w przypadkach grypy, przeziębienia i kaszlu. Zużycie powinno być hartowane, jednak nie więcej niż dwóch filiżanek napoju dziennie, z wyjątkiem leczenia uporczywych kaszlu.

Korzyści z herbaty imbir dla zdrowia są liczne. Ale do serwowania napoju, i jak zrobić herbatę imbir?

Co to jest herbata imbir? 

Ten azjatycki korzeń ma bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości, przeciwzapalne, moczopędne jest, łagodzi bóle brzucha i nudności, poprawia trawienie i krążenie krwi i wzmacnia system odpornościowy. Liczne badania również o możliwości imbiru mają działanie przeciwnowotworowe i jego roli w zapobieganiu i leczeniu raka.

Jest to roślina, która również pobudza nagrzewanie ciała, zwłaszcza kończyn (rąk i nóg), aby stymulować receptor kapsaicyny - ten sam składnik, który daje papryki spalania - „ocieplenie zioło” jest uważana za

Ta cecha daje termogeniczne jakości odchudzanie herbata imbir, szczególnie poprzez przyspieszenie przemiany materii, a tym samym stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej, chociaż ciało nie jest w ruchu. Wraz z jego funkcji moczopędnego, herbata imbir jest naturalny i zdrowy napój dla szybszej utraty wagi.

Jak zrobić herbatę imbir

Sprzedawane w workach, suszone, sproszkowane lub świeży imbir jest stosunkowo łatwo znaleźć na rynkach i targach. Aby w pełni wykorzystać jego zalety, jednak zaleca stosowanie świeżego korzenia i wiedzy jak zrobić herbatę imbir w domu.

Istnieją różne przepisy na napoje wykonanych z herbaty, imbir, co smaczniejsze lub wzmacniania ich właściwości. Opisujemy poniżej dwóch łatwych przepisów na jak zrobić herbatę imbir.

1. Prosty przepis herbata imbir

składniki:

 • Około 2 do 3 cm imbiru lub 5 łyżek startego imbiru;
 • 1 litr wody.

przygotowanie:

Po przemyciu dobrze i cięcia korzeni lub starte, można oczekiwać, że woda na wysoką temperaturę wrzenia i dodawać imbir. Przykryć patelnię, zmniejszyć ogień do zmniejszenia zagotować i odczekać 8-10 minut. Wyłącz piec, przed konsumentami oczekiwać ciepłe i zmęczenie.

2. Imbir herbata z cytryną

Po podgrzaniu wody i dodając imbir, należy użyć soku z cytryny lub przeciąć owoc na pół i umieścić w skorupkach, w mix. Pokrycie PAN, obniżenie temperatury i poczekać przez 8-10 minut, aż do zakończenia infuzji. 

Wskazówki, jak przygotować, przyjąć i przechowywać herbaty

 • Uważaj, aby nie przegrzać korzeń, jak imbir może stracić część swoich właściwości;
 • Startego imbiru uwalnia więcej ich substancji, ale staje się bardziej wrażliwe na przegrzanie i sprawia, że ​​herbata ma silniejszy smak;
 • Używać brązowego cukru lub miodu do słodzenia herbaty imbir zdrowy sposób;
 • Jeśli chcesz, aby osłabić silny smak herbaty, dodać więcej wody lub miodu do picia;
 • Poprzez umieszczenie na skórki z cytryny herbata imbir, mieszanina staje się wielkim naturalnym diuretykiem i zawierają przeciwutleniacze z owoców. Kora pomaga dodać błonnika i zwiększa uczucie sytości napoju, i zabrać ją w ciągu dnia pomaga kontrolować chciwość i niepokój;
 • Można przechowywać herbatę w celu wzięcia go w ciągu dnia, a jedyną zmianą do mrożonej herbaty jest przechowywać go w lodówce po przygotowaniu. Może nawet być podgrzewane;
 • Aby przyspieszyć efekty herbata imbir może zastąpić wodę z zielonej herbaty lub mate herbaty w czasie, aby go przygotować, ponieważ oba są termogeniczne i moczopędne.

pielęgnacja

 • Herbata imbir pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, co zmniejsza jego lepkość oraz działając jako antykoagulant. Wynikiem tego jest zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia i siniaki, co imbir nie powinien być używany przez tych, którzy używają narkotyków syntetycznych do tego celu bez konsultacji z lekarzem pierwszy;
 • Nie należy brać go w przypadku wysokiej gorączki (>38 ° C), jeśli nie jest stanem zapalnym skóry, wrzody lub kamieni żółciowych;
 • Przed podjęciem herbata imbir podczas ciąży jest dyskutować na temat ich zużycia z położnika;
 • Nie ma żadnych magicznych formuł do odchudzania i chociaż herbata imbir pomaga osiągnąć ten cel, należy zrównoważyć spożycie ze zdrową dietą i regularnych ćwiczeń.

Masz zwyczaj przygotowywania herbat robić w domu? Jakie są wasze ulubione? Czy masz zamiar podjęcia herbata imbir, aby schudnąć? Komentarz poniżej!