Węglowodanowa dieta nie – jak to działa, menu i porady

Żywność bez węglowodanów

Węglowodany są bardzo popularne składniki żywności, które stanowią znaczną część obciążenia cieplnego naszych posiłków. Węglowodany są przekształcane do cukrów i węglowodanów w czasie fermentacji, tak że generuje się szybkie i intensywne wzrost glikemii tempie. W ten sposób przyczyniają się do nadwagi i zapewniają długotrwałe uczucie sytości mało. Te cechy prowadzą wielu ludzi do przyjęcia dietę bez węglowodanów.

Zatem, proste węglowodany niosą ze sobą prawdopodobną nadmiar kalorii. Co więcej, jednakże: poziom cukru wzrośnie gwałtownie również mają tendencję spadkową szybko. To powoduje głód ponownie pojawiają się, tak, że ci, którzy zużywają prostych węglowodanów trzeba jeść częściej Durantes dzień. Oznacza to, że w końcu spożywanie większej ilości kalorii.

Węglowodany złożone mają przeciwne właściwości. Ponieważ trwa dłużej rozbić podczas trawienia, nie powodują one wzrost tak wielkie i tak nagłe poziom cukru. Jego skutki są jednak podobne do tych z węglowodanów prostych, ale mniej intensywne.

historia

Wnioski o diecie bez węglowodanów (lub z niskim poziomem tego składnika) zaczęły pojawiać się w XVIII wieku. Na ogół, diety sposób okazał się proponuje się do leczenia niektórych chorób, zwłaszcza cukrzycy. Ponieważ dieta niskowęglowodanowa faktycznie skorzystał pacjentów, wielu lekarzy właśnie opublikowali swoje diety proponowane dla ogółu społeczeństwa.

Część argument na rzecz nie-węglowodanowych dietach zawsze opiera się na tzw dieta paleo. Według zwolenników tego argumentu, dieta prehistorycznego człowieka została naturalnie pozbawione węglowodanów.

Badania pokazują, jak wcześnie ludzie odbiegał od diety bogatej w owoce i innych naczelnych ewoluowały do ​​wyższej konsumpcji mięsa. Innymi słowy, należy stwierdzić, że ewolucyjnie, nasz organizm jest przystosowany do diety z mało węglowodanów, tłuszczu i białka, ale w nadmiarze.

No carb dieta zyskał najbardziej znaną postać w diecie Atkinsa, stworzonej przez Roberta Atkinsa w 1972 i w 1990 roku poprawiła swoją dietę, jednego z najbardziej radykalne cięcia w węglowodany, to zawsze otoczony kontrowersji. Wielu wciąż wierzą w jego cudowną skuteczność, podczas gdy znaczna część środowiska medycznego uważa, że ​​dieta pozostaje sceptyczny.

Diety no-carb zdobyły wielką popularność w latach 1990 i trwały do ​​początku roku 2000. Od tego czasu liczba osób uprawiających ten rodzaj diety maleje.

Jak dieta bez węglowodanów?

A no węglowodanowa dieta proponuje intensywne cięcie spożycie tych składników odżywczych. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób dieta węglowodanowa nie trzeba wiedzieć, że, ściśle rzecz biorąc, nie można mówić o całkowitej cięcia węglowodanów: prawie wszystkie produkty spożywcze zawierają przynajmniej niektóre węglowodany w swojej kompozycji.

Dieta ma ogromny potencjał, aby stymulować odchudzania, ponieważ prędkość, przy której węglowodany są zamieniane w cukier, aby były odpowiedzialne za większość dziennego zapotrzebowania na kalorie z nikogo.

Ta dieta wymaga planowania i dyscypliny, ponieważ węglowodany występują w dużo jedzenia, zwłaszcza w bardziej kuszące. Jednak wyniki mogą być krótkotrwałe sposób, tak, że dieta może szybko zapewnić widoczną motywację.

Aby to zrobić właściwe planowanie jest jednak konieczne, aby sprostać obszerną listę wolnych pokarmów węglowodanowych.

Cetogenia

Jednym z punktów podkreślone przez nie carb zwolenników jest ich zdolność do stymulowania ketozy. Ketoza jest stanem metabolicznym, w którym zapasy glikogenu wątroby są niewielkie, tak że organizm zaczyna czerpać energię z elementów ketonowych z wątroba wytwarza kwasy tłuszczowe.

Innymi słowy, podczas ketozy, głównym źródłem energii w organizmie nie są cukry, ale tłuszcze. Zatem dieta bez węglowodanów obiecuje stymulują spalanie tłuszczu przez cetogenia.

Co więcej, nawet ketoza powoduje bardzo znaczące zmiany hormonalne. Gdy organizm nie czerpie większość swojej energii z cukrów, poziom insuliny spada. Jak pan wie, insulina wiąże się z nagromadzeniem tłuszczu, tak, że związek pomiędzy dietą bez węglowodanów i utraty wagi ustalono jeszcze bardziej przekonująco.

Menu: Żywność bez Węglowodany

Ponieważ wiele z najbardziej powszechnych pokarmów zawierają dużo węglowodanów, znać pokarmy, które mogą przyczynić się do menu diecie bez węglowodanów jest pierwszym krokiem do sukcesu w tej technice odchudzania.

  • mięso: Ogólnie mięsa są dobre jedzenie bez węglowodanów. Jego duże białka ciężarowe i witamin to kolejna atrakcja. Spójrz zatem obejmować wołowiny i wieprzowiny w diecie, jak również kawałki kurczaka i ryby w ogóle.
  • warzywa: Wiele warzyw są doskonałe węglowodany darmowe jedzenie, lub z nielicznymi węglowodanów. Zaleca się spożywanie sałaty, szpinak, papryka, kapusta, oliwki, cebula, brokuły, kalafior, marchew, cebula, itp Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z roślin, które mają dużo węglowodanów, takich jak ziemniaki, kukurydza, ryż i soja.
  • owoce: Wiele owoce są niestety doskonałym źródłem węglowodanów. Jednakże, pomidory i awokado są wyjątki, odpowiednie dla każdej diecie bez węglowodanów.
  • kasztany: Migdały, orzechy włoskie i kasztany na ogół mają małą szybkość węglowodanów. Są one dobrym dodatkiem do diety bez węglowodanów, zwłaszcza małe przekąski w ciągu dnia.
  • Olej słonecznikowy: Oleje roślinne są wolne od węglowodanów i może być używany do gotowania. Więc nie bój się soi, kukurydzy i słonecznika. Oliwa z oliwek jest również bardzo mile widziane.
  • nabiał: produkty mleczne mają na ogół niskie obciążenie węglowodanów. spożycie mleka jest często zakazane w diecie węglowodanów NO, ale nie ma powodu, aby uniknąć ser, masło i jogurt. Musimy jednak trochę opieki. Po pierwsze, ze stężeniem tłuszczu w tych produktach. Co więcej, jednakże: zegarek dla serów przetworzonych oraz jogurty nienaturalnych: jest w nich często duże ładunki węglowodanów.
  • jaja: Jaja mają niewiele węglowodanów i są doskonałym źródłem białka. To dobry pomysł, aby jeść jajka na śniadanie, które jest zwykle posiłek wysokiej węglowodanów.
  • przyprawy: prawidłowo hartować żywność niskowęglowodanowa może uczynić je bardzo smaczne i coraz bardziej atrakcyjne, ograniczając się pokusie, aby dać do węglowodanów. Papryki, oregano, zioła i ogólnie są doskonałe sugestie.
  • napoje: Z napojami trzeba zachować szczególną ostrożność. Większość soki są bogate w węglowodany i napoje bezalkoholowe, z kolei, mają ogromne mnóstwo cukrów. Przestrzegać diety bez węglowodanów zaleca powszechne spożycie czystej wody, a także kawę i herbatę - zarówno bez cukru.

opinie

Diety no-carb są daleko od jakiegokolwiek konsensusu w środowisku medycznym. W rzeczywistości, krytyka tych diet są bardzo obfite, w tym oskarżenia o nieudolność i zagrożeń dla zdrowia w ogóle.

Panuje przekonanie, że utrata masy ciała obserwuje się na początku kłamstwo bez węglowodanów jest głównie ze względu na wyeliminowanie wody jest związana z glikogenu sklepów, tak, że dieta nie powoduje faktyczną utratę masy ciała. Inną hipotezą jest to, że dieta bez węglowodanów po prostu zmniejsza zainteresowanie ludzi w żywności, a więc jest tylko środkiem stymulującym niższe zużycie kalorii.

Inni wskazują na fakt, że te diety ograniczyć spożycie ważnych żywności z warzyw i owoców. Ograniczenie to może spowodować poważne braki witamin i błonnika. Dla wielu lekarzy, wynik ten jest jeszcze gorzej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie ma diety węglowodanów może zaburzać florę jelitową, więc ograniczający wchłanianie ważnych składników odżywczych.

Bardziej poważne niż to jest jednak związek pomiędzy diecie bez węglowodanów i występowanie chorób sercowo-naczyniowych. Ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia poprzez nich wskazał kilku szanowanych instytucji takich jak American Heart Association (USA) oraz serca i udaru mózgu Foundation (Kanada).

Te zarzuty zostały pozytywnie odebrane przez zwolenników diecie bez węglowodanów. Ich dieta cierpiał od tamtej pory wiele zmian, takich jak dodanie owoców i błonnika i zmniejszenie spożycia tłuszczów (szczególnie tłuszczów trans), w celu zapobiegania chorobom układu krążenia.

W tym momencie, można mieć pewność, że debata nie skończyła jeszcze tylko.

Wskazówki i pielęgnacja

Nie praktykują dietę bez węglowodanów na długie okresy czasu. Dłuższy brak węglowodanów może powodować problemy, takie jak wyczerpanie, drażliwość, kłopoty z koncentracją. Może też zaszkodzić tym, którzy praktykują aktywności fizycznej, ponieważ częstość skurczów zwiększa długoterminową bez węglowodanów. Jednym z najważniejszych wskazówek zatem obserwować tą dietę dla maksymalnie 7 dni. Jeśli to konieczne, poczekać tydzień i zrobić diety ponownie.

Istnieje kilka wskazówek, ale na czas trwania diety. Jednym z najbardziej popularnych jest okres dwóch dni w tygodniu. Tak więc wolno spożywać węglowodany tylko przez dwa dni w tygodniu, aby utrzymać kontrolowany brak węglowodanów.

filmy:

Dietetyka Patricia Leite daje wskazówki żywności z węglowodanów w dwóch filmów, które pojawią się poniżej:

Czy próbowałeś robić dietę bez węglowodanów? Jak było to doświadczenie? Czy uważasz, że warto? Komentarz poniżej!