Dieta dla Weight Loss jajko na twardo

Dieta dla Weight Loss jajko na twardo

Istnieje kilka diet, które obiecują szybką utratę wagi i cudownego. Taki, który ogranicza węglowodany, które pozwala tylko na inne białka, nawet taka, która pozwala tylko owoce. Co prawie wszystkie z nich mają wspólną cechą jest to, że są one bardzo restrykcyjne i nie promować edukację żywieniową.

Co to jest Dieta Gotowane jajko?

Ta dieta składa się spożywania gotowany lub gotowane jajka przed trzema głównymi posiłkami - śniadanie, lunch i kolację. Odchylenie diety jajkiem, aby schudnąć jest zwiększenie uczucia sytości z jajkiem i zmniejszyć spożycie kalorii podczas następnego posiłku.

Wszystko to, oczywiście, w połączeniu z umiarkowanie niskokaloryczną dietą - to znaczy, że zawiera mniej kalorii niż Twój metabolizm potrzebuje do wykonywania codziennych czynności. Oznacza to, że dieta z jajkiem to Posiłki z ograniczeniem kalorii, który korzysta najwięcej energii białka sytości spowodować utratę wagi bez konieczności głodny jak w innych bardzo restrykcyjnych diet.

W jaki sposób dieta z jajkiem, aby schudnąć?

Dlaczego to trzy jaja w diecie? Jajo traci na wadze? Jest kilka powodów, dla zużywających jajka przed posiłkiem może być dobrym pomysłem dla ludzi, którzy próbują stracić na wadze. Oto dlaczego:

1. jajko daje uczucie sytości

Jaja są bogate w białka i tłuszczu - to około 6 g każdej jednostki - dwóch składników pokarmowych, które mają wolniejszą niż trawieniu węglowodanów i tym samym doprowadzić więcej sytości. W podziale na aminokwasy, białka jaj wymaga znacznego nakładu energii przez organizm, który jest zmuszony do opracowania energię rezerwy na trawienie.

Oznacza to, że spożywają pokarm bogaty w białko i węglowodany, takie jak brak jaj przyspiesza metabolizm i powoduje mobilizację zapasów tłuszczu - zwłaszcza brzucha, co prowadzi do zwiększenia lipolizy (spalania tłuszczu) w celu ułatwienia trawienia. Dlatego możemy powiedzieć, że jajko ugotowane spalanie tłuszczu (w przypadku braku węglowodanów).

Spożywanie całe jajko przed każdym posiłkiem sprawi, że będziesz czuć się zadowoleni z mniej żywności przy następnym posiłku, ułatwiając utrzymanie diety niskokalorycznej.

I to stwierdzenie ma dowodów naukowych. W badaniu przeprowadzonym przez Centrum Rochester w Stanach Zjednoczonych, naukowcy odkryli, że jedzenie jajek na śniadanie śniadanie może zmniejszyć zużycie kalorii w ciągu dnia - może wynosić do 400 kalorii mniej w ciągu 24 godzin.

W badaniu, 30 kobiet z nadwagą lub otyłością dostaliśmy śniadanie zawierające lub dwa jajka lub obwarzanek (rodzaj chleba w kształcie pierścienia) z uzupełnieniem, a obie opcje mają taką samą ilość kalorii i białka.

Po wykonaniu nawyki żywieniowe uczestników badania w ciągu dnia, naukowcy byli w stanie zauważyć, że ci, którzy spożywane jaj na śniadanie czułem się mniej głodni przed obiadem, a jako wynik zakończył się zużywa mniej kalorii podczas posiłku. A to nie wszystko: w ciągu następnych 36 godzin, grupa jedli jajka spożywane średnio 417 kalorii mniej niż tych, którzy otrzymali bajgla w pierwszym posiłkiem w ciągu dnia.

Pamiętaj, że aby uzyskać podobny wynik, Twoja dieta powinna być niskokaloryczne.

2. jajko jest źródłem witaminy B12

Witamina B12 pomaga schudnąć pośrednio. To dlatego, że to pomaga w metabolizmie białek i tłuszczów, wytwarzając energię, która sprawia, że ​​ciało bardziej aktywne w ciągu dnia. Oznacza to, że witamina B12 pobudza przemianę materii i pomaga zredukować zapasy tłuszczu w organizmie.

Ponadto, witamina B12 występuje w jajku pozostawi Ci więcej energii i chęci do ćwiczeń, które mogą również pomóc w utracie wagi.

3. jajko jest źródłem tryptofanu

Jajo jest jedną z najlepszych źródeł tryptofanu, aminokwas, który stymuluje produkcję serotoniny (typ A) neurotransmiterów w mózgu. Wśród innych funkcji, serotonina może kontrolować apetyt i zmniejszyć niepohamowany apetyt, a także zmniejszyć lęk i stres.

odpowiednie poziomy tryptofanu w organizmie może zmniejszyć chęć do jedzenia słodyczy i ułatwić proces odchudzania poprzez zmniejszenie hedonistyczny głód - to znaczy, że głód, który pojawia się nawet wtedy, gdy organizm nie jest z niedoborem energii.

4. spożycia jaj nie powoduje glukozy szczyty

Jest to własność bardzo ciekawy jaja, zwłaszcza w godzinach porannych. Kiedy się budzimy, nasz glukoza jest na dole (po wszystkim, my, co najmniej 8 godzin na czczo) i wszystko, co potrzebuje nasze ciało jest źródłem węglowodanów, aby przywrócić ich prawidłowy poziom cukru we krwi.

Okazuje się, że jeśli spożywać węglowodany po przebudzeniu i bez źródła białka razem, ich poziom glukozy udać się tam bardzo szybko, co zmusza organizm do uwolnienia dużo insuliny, aby zagrać w tę glukozy do w komórkach. I wiecie co się dzieje, gdy cała glukoza przechodzi do komórek? To prawda, stężenie cukru zejść tam ponownie, co jest znane jako słynny szczyt glukozy.

Kiedy to nastąpi, Twój mózg wysyła sygnał, aby znowu karmić, co oznacza, głodny zaraz po jedzeniu tylko jedną kromkę chleba z dżemem. A najgorsze jest to, że to nastąpi w ciągu dnia, a także, ponieważ kiedy byliśmy bez jedzenia przez wiele godzin w poziomach glukozy spadnie dramatycznie.

Jak ma powolne trawienie i nie zawiera węglowodanów, jajko nie powoduje duże wahania stężenia glukozy we krwi, co pomaga kontrolować apetyt na pierwszy posiłek dnia. Spożywanie jajko przed głównym posiłkiem może pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi nie cierpią z powodu szybkich zmian w apetytu niebawem.

5. Jaja faworyzują syntezę adiponektyny

Zużycie jaj może zwiększyć produkcję adiponektyny, hormonu, który przyspiesza przemianę, zwiększają spalanie tłuszczu, poprawia wrażliwość na insulinę i zmniejsza apetyt.

Schudnąć jajo

Dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani o korzyściach płynących z jajkiem do utraty wagi, poniższy film może pomóc wyjaśnić nieco więcej na temat:

https://www.youtube.com/watch?v=SrS92EHQICQ

Ale jajo nie zwiększa poziom cholesterolu?

Jajo jest bez wątpienia najbardziej kontrowersyjne jedzenie w naszej żywności; w dzień jest najlepsze jedzenie na świecie, drugi nie powinien nawet na niego spojrzeć. Na szczęście jednak, wiele z badań przeprowadzonych w ostatnich latach zdaje się nie tylko jaja, aby polecić jej zużycia. Wygląda więc na to dobry pomysł, aby przyjąć dietę jajkiem, aby schudnąć.

Dla dobrego części specjalistów medycznych, zużycie do 3 jaj w ciągu tygodnia nie zwiększa poziom cholesterolu, a nawet może być korzystne dla zdrowia. To dlatego, jak widzieliśmy, jajko jest źródłem wielu ważnych dla zdrowia składników odżywczych, w tym jest uważany za jeden z najbardziej kompletnych żywności na świecie.

Ponadto, naukowcy wykazali, że spożycie cholesterolu w diecie nie musi zwiększyć poziom cholesterolu we krwi. Uzasadnieniem jest to, że wątroba produkuje już codziennie, dużo cholesterolu. Kiedy więc spożywać jaja w diecie, wątroba ma tendencję do wytwarzania mniej cholesterolu, utrzymując stabilne łączne ceny cholesterolu w obiegu.

Badania wskazują, że 70% osób, jajo nie ma wpływu na poziom cholesterolu, podczas gdy pozostałe 30% konsumpcji jaj może nieznacznie podnieść stopy LDL (złego cholesterolu).

Niektórzy jednak mają rodzinną hipercholesterolemię, jest chorobą dziedziczną, który charakteryzuje się wysokim poziomem cholesterolu LDL we krwi, niezależnie od spożycia cholesterolu. Dla każdego, kto ma kondycję, spożycie jaj (białka są zazwyczaj dozwolone) należy unikać ryzyka dalszego zwiększenia całkowitej ceny cholesterolu. 

Menu przegotowanej jaj diety, aby schudnąć

Jest to specyficzny menu do diety jajkiem, aby schudnąć, ponieważ celem jest połączenie komórki jajowej z diety niskokalorycznej, a nie z niektórych wstępnie wybranych produktów spożywczych.

Więc, co mamy poniżej jest sugestia menu z mniejszą ilością kalorii i zawiera jajko (lub gotowany) przed każdym głównym posiłkiem. I tak, należy jeść jajko przed głównym posiłkiem.

śniadanie:

1 jajko +

 • opcja 11 kawa z mlekiem odtłuszczonym + 2 + pół palone cały papai;
 • opcja 22 + 1 tosty cały tłuszcz puli jogurt + ½ tulei;
 • Wariant 3: 1 banan + 2 łyżki muesli światło + 1 kubek kawy z mlekiem odtłuszczonym.

Rano przekąskę: 

Wybierz tylko jedną z alternatyw:

 • opcja 11 pula niskotłuszczowych jogurtów;
 • opcja 21 jabłkowy
 • opcja 3: 4 truskawki.

obiad:

1 jajko +

 • opcja 11 filet kurczaka + pół kubek gotowanego zielonej kapusty + sałatki;
 • opcja 21 Średnia rusztu wołowiny + pół powłoki fasoli sałatki sałaty, ogórek i kapusta;
 • opcja 3: Sałatka z sałaty + 1 kawałek białego sera, mielona pomidory + 4 + 2 wiśnie mielonego plastry piersi z indyka;
 • Wariant 4: Kanapka z dwóch kromek chleba + 2 liście sałaty + 2 łyżki tuńczyka w wodzie + 1 plaster pomidora + 1 łyżka śmietany światło ricotta.

Podwieczorek:

 • opcja 11 + 1 gruszki szkło wodne;
 • opcja 21 jabłko + 1 szkło wodne;
 • opcja 31 + 2 nakrętki guawy.

kolacja:

1 jajko +

 • opcja 1: Rakieta sałata, pomidor i sałata + 1 plasterek sera białego;
 • opcja 21 filet (cienkie) grilla + 1 + 4 pieczony ziemniak drobne pomidory wiśniowy;
 • opcja 31 filet + 2 łyżek brązowy ryż + zielony surówką.

wskazówki

Sprawdź kilka wskazówek dla sukcesu z diety z jajkiem, aby schudnąć:

 1. Wolą Rubeš i jaj organicznych;
 2. Staraj się jeść jajko bez soli, bo sodu zwiększa retencję wody i opuszczę cię nadęty;
 3. Nie smaż lub dodać tłuszcz do jaj. Aby zwiększyć uczucie sytości, jaja powinny być gotowane i co najwyżej towarzyszy przypraw naturalnych, takich jak oregano lub pietruszka;
 4. Jajko zawiera około 70 kalorii, które dadzą w sumie 180 kalorii (do trzech jaj), które należy uwzględnić w swojej codziennej sumy;
 5. Nie rób dietę dłużej niż tydzień, ponieważ liczba jaj jest bardzo duża i może powodować problemy dla nerek;
 6. Kontynuuj z ich normalnej diety i po prostu dodać jajko nie pozwoli Ci schudnąć; Wręcz przeciwnie, można nawet przybrać na wadze, jeśli zdecydujesz się po prostu dodać trzy jajka do diety bez zmiany nawyków żywieniowych;
 7. Dużo wody, albo w celu ułatwienia usuwania toksyn i zmniejszenia obrzęku w celu ochrony nerek, która może stać się przeciążony podczas przetwarzania dużych ilości białek jaj;
 8. Nie rób tej diety, jeśli masz historii zaburzeniami czynności nerek lub wysokim poziomem cholesterolu LDL (zły);
 9. Oprzeć się pokusie i zrobić omlet, jajecznica lub jajkiem. Ograniczyć się do gotowanego jajka, aby przedłużyć trawienie i zwiększają uczucie sytości bez przesadza kalorii;
 10. powyżej menu jest jedynie sugestią, ponieważ zaleca się, aby skonsultować się z dietetykiem mu orientować z dietą, który spełnia specyficzne wymagania.

I wreszcie należy pamiętać, że nie ma diety cud, a tylko edukacja żywieniowa i codziennej aktywności fizycznej może dokonać znaczących i trwałych zmian w swojej masie.

Dodatkowe informacje:

 • Fernandez LM. Przemyślenie Opin Clin Nutr Metab Care.2012 diety cholesterol.Curr Mar; 15 (2): 117-21;
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16340654;
 • http://www.metabolismjournal.com/article/0026-0495(65)90002-8/abstract;
 • http://atvb.ahajournals.org/content/16/10/1222.long;
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC24942/

Państwo przyjąć ADO dieta gotowane jajko, aby schudnąć? Co sądzisz o tym pojęcia i menu w górę? Byłoby łatwo dostosować do rutyny? Komentarz poniżej!